שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  התפוצצה הישיבה על שידורי פורנו

  חילופי האשמות בין חברי כנסת הובילו לנעילה פתאומית של ישיבת ועדת החינוך

  ישיבת ועדת החינוך של הכנסת בעניין הגבלות על משדרי פורנוגרפיה ננעלה בפתאומיות על ידי יו"ר הוועדה, ח"כ זבולון אורלב, בשל מה שהוא כינה "ההשתוללות של ח"כ מיקי איתן". איתן האשים את אורלב שהוא "מנצל את הבמה לתקיפת הליכוד", אחרי שאורלב ציין כי הליכוד הפך להיות מר"צ, זאת בעקבות הקואליציה שנוצרה בין שתי המפלגות בעניין הצעות החוק שעוסקות בפורנו. עוד אמר ח"כ איתן לח"כ ביבי ואורלב כי הם "משניאים את הדת". יצוין כי דקות ספורות לפני הפיצוץ הודיע ח"כ אורלב כי בשל התארכות הישיבה ההצבעה לא תתקיים היום, אלא תדחה למועד מאוחר יותר. הצעות החוק, הסותרות זו את זו, נמצאות בוועדה בהכנה לקריאה שנייה ושלישית בכנסת.
  במסגרת הישיבה נדונו שתי הצעות חוק בעניין הגבלות על שידורי פורנו - הצעה אחת של ח"כ איתן לפיה יותרו שידורי פורנו בשעות הלילה, ובתנאי שיהיו מגבלות טכנולוגיות שימנעו צפיית ילדים; הצעה שנייה, שיזמו קבוצת חכ"ים בראשות ח"כ אורלב וח"כ יגאל ביבי, תאסור באופן מוחלט שידור משדרי פורנוגרפיה - לרבות בשיטת "שלם וצפה" (Pay Per View), כפי שנהוג כעת. במהלך הדיון התלהטו הרוחות מספר פעמים, וח"כ ביבי אמר כי "הליכוד היא פורנוגרפיה" וכי "בגין מתהפך בקברו" בעקבות הצעת החוק של ח"כ מיכאל איתן.
  בראשית הישיבה הציגו שני היוזמים את הצעות החוק שלהם. ח"כ איתן אמר כי אין צורך בחקיקה קיצונית שלא קיימת בשום מדינה דמוקרטית, וכי הצעת החוק שלו הינה הצעת פשרה סבירה שמאזנת בין האינטרסים. ח"כ ביבי אמר כי אין קשר בין הפסדי חברות הכבלים והלווין לשידורי להפסקת שידורי הפורנו, וכי הוא מתנגד לזנות מצולמת. בין חברי הכנסת שתמכו בהצעתו של ח"כ איתן נמנים ח"כ אברהם פורז ("זוהי פגיעה בחופש הפרט, זה לא אפקטיבי ויש פטרונות שמתיימרת לחנך אנשים מבוגרים") וח"כ אביטל קולט ("כאדם שגדל בדיקטטורה אני לא יכולה להסכים לכך שמישהו יגיד לי מה לחשוב ובמה לצפות"). בין התומכים בהצעתו של ח"כ ביבי היו גם ח"כ תמר גוז'נסקי ("מותר להגביל אם זה למען מטרה נאותה") וח"כ אורלב ("יש קשר ברור בין שידורי פורנו לבין אלימות נגד נשים, ניצול נשים, אונס נשים ורצח נשים").

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אתר הכנסת
  אורלב. נעל את הישיבה
  אתר הכנסת
  אתר הכנסת
  איתן. אורלב מנצל את הבמה
  אתר הכנסת
  לאתר ההטבות
  מומלצים