שתף קטע נבחר

יורם חרוש מפסיק לאמן. ראיון פרידה

יממה לאחר שהודיע כי הוא מפסיק לאמן בליגת העל, יורם חרוש מדבר. על הגורם לעזיבה: "מיציתי את עצמי בכדורסל הישראלי", על חוסר הגיבוי של הנהלת הפועל ירושלים: "מחלוקות יש גם במשפחות הכי טובות" ועל העתיד: "טוב לי בעמדת עוזר המאמן של הנבחרת"

למרות שהוא בסך הכל בן 44, יורם חרוש הפתיע אתמול (ג') כאשר הודיע כי הוא פורש מאימון של קבוצות בליגת העל. למרות זאת הוא מצהיר ביום שאחרי: "זה לא רגע עצוב עבורי. כבר כמה שבועות אני מתבשל עם ההחלטה לסיים את ההסכם שלי עם הפועל ירושלים ולוותר על אימון קבוצה בליגת העל. לפני שנה וחצי, כשהתחלתי את הקדנציה האחרונה שלי בהפועל ירושלים, הודעתי שבסיומה אפסיק לאמן בליגה, כך שזו לא החלטה רגעית. מאחר שאני מודע למהלך ומאחר שאני יזמתי אותו, אין סיבה להיות עצוב".

- ובכל זאת, לא יכול להיות שמדובר רק בפסק זמן מכדורסל?

"זה בשום אופן לא פסק זמן. הודעתי שאחרי הקדנציה הזו אני אפסיק לאמן בליגה ואני מתכוון לעמוד בזה. גם אם היינו עולים לגמר הפלייאוף, אני מעריך שההחלטה לא היתה משתנה. היו מחלוקות קטנות ביני לבין ראשי הקבוצה באיך שראינו את הדברים ואת העמידה ביעדים, אבל בסך הכל, בשנתיים האחרונות היינו פעמיים בגמר גביע המדינה, פעם אחת בגמר הפלייאוף והעפלנו לחצי גמר גביע ספורטה. למרות שאני וההנהלה ראינו את ההשגים באור שונה, זה לא משנה. מחלוקות יש גם במשפחות הכי טובות".

- בהפועל ירושלים טוענים כי גם בעיות בריאות השפיעו על ההחלטה שלך.

"אני סובל מבעיות בגב, שפגעו לי בנשימה והיה חשש למשהו מאוד לא נעים, שבסופו של דבר הופרך. זה קרה דווקא בתקופה היותר טובה של העונה, לפני כשלושה חודשים, וזה לא הקל. גם הנסיעות התכופות לירושלים, במלים עדינות, לא תרמו למצב".

- ולחוסר הגיבוי של ההנהלה בתקופה האחרונה, לא היה משקל מסוים בהחלטה?

"לא וזה גם לא העסיק אותי. בדרך כלל כשיש גיבוי מההנהלה צריך להתחיל לדאוג. בסך הכל בסיום העונה היו שלושה גורמים שפגעו בנו: ירידת מתח אחרי ההדחה בחצי גמר גביע ספורטה; מערכת היחסים בין למונט ג'ונס ומאיר טפירו והידיעה שגם אם אנחנו עוברים את מכבי רמת גן, אין סיכוי מול מכבי תל אביב. למרות הכל, אני חושב שהיינו צריכים לעשות הכל כדי לסיים את העונה על הצד הטוב ביותר".

- למצב של הכדורסל בארץ יש קשר להחלטה שלך?

"אני חייב לומר שניתקתי את עצמי מהעניין הזה. פשוט הגעתי להרגשה של מיצוי האתגרים. אני יותר מדי אוהב כדורסל, גדלתי על זה ואני אוהב את זה, ובין אם מדובר בקבוצה מקצוענית ובין שלא, ובין אם זו עבודה בשכר או בהתנדבות, אני רוצה לראות את הדברים בצורה חיובית ולא שלילית. יש הרבה הקשרים שליליים שדבקו בכדורסל הישראלי, חלקם גם מוצדקים, אבל אני מעדיף לתעל את האנרגיות שלי לכיוון החיובי".

- באיזה מצב הפועל ירושלים נמצאת כשאתה עוזב אותה?

"אני מרגיש שאני עוזב קבוצה עם תשתית מצוינת ועם צוות יוצא מהכלל. קרש קפיצה נהדר לקראת העונה החדשה. גם העיתוי של העזיבה לא מקרי, כי חשוב שהאגודה תתחיל את ההכנות לעונה הבאה בצורה הטובה ביותר. יש לקבוצה בסיס מצוין, מה שאין כמעט לאף קבוצה, אולי מלבד מכבי תל אביב".

- יש אפשרות שתאמן את הנבחרת בעתיד?

"כרגע אימון הנבחרת לא בתוכניות שלי, וטוב לי בעמדה של עוזר המאמן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום יוסי רוט
קליין (מימין) וחרוש. מחלוקות במשפחה
צילום יוסי רוט
מומלצים