שתף קטע נבחר

הולנד אסרה על שחיטה כשרה של שוורים

משרד החקלאות ההולנדי קבע שהשחיטה גורמת לשוורים סבל ונוגדת את החוק האוסר התעללות בבעלי-חיים. מזכיר הקהילה היהודית באמסטרדם: "זו פגיעה בחופש הפולחן; נשקול פנייה לבית המשפט"

סערה בקהילה היהודית בהולנד: בימים האחרונים הודיעה המועצה לבדיקת איכות המזון במשרד החקלאות ההולנדי לראשי הקהילה באמסטרדם, כי נאסר עליהם לשחוט שוורים גדולים על-פי כללי המסורת היהודית, כיוון שהשחיטה הכשרה גורמת לבעלי-החיים סבל רב ונוגדת את החוק האוסר התעללות בבעלי חיים.
בהולנד הסבירו כי בעוד שבעלי-חיים אחרים ניתנים לשחיטה בהינף סכין אחד, השחיטה של שוורים דורשת לעתים תנועות סכין רבות, שגורמות להם סבל.
הקהילה היהודית באמסטרדם היא הקהילה האחראית על השחיטה בהולנד. מזכיר הקהילה באמסטרדם, דייויד סרפוס, אומר ל-ynet שהקהילה מתנגדת להחלטה, והיא מתכוונת להילחם בעמדת משרד החקלאות. "שיגרנו למשרד החקלאות ההולנדי מכתב, אשר בו ביקשנו לשקול מחדש את ההחלטה", אומר סרפוס, "משום שמדובר בפגיעה בחופש הפולחן היהודי. לזכות השחיטה הכשרה יש חשיבות עליונה לקהילה היהודית, ולדעתנו זה יותר חשוב מהחוק שמגן על בעלי החיים. אם תביעתנו לא תיענה - נפנה לבית המשפט".
מקורות במשרד החוץ בישראל אומרים: "נראה שבהולנד הארגונים שפועלים לשמירה על זכויות בעלי-חיים חזקים יותר מן הקהילה היהודית".
ראוי לציין כי ארגונים לזכויות בעלי-חיים טוענים שהשחיטה היהודית ככלל היא אכזרית. ח"כ אברהם פורז, יו"ר הלובי למען בעלי-חיים, מסביר: "בעולם מקובל שמהממים בעלי-חיים במכת חשמל, ואז החיה מאבדת את ההכרה במכת חשמל ולא סובלת. הרבנים אסרו זאת, כיוון שיש חשש שמכת החשמל תמית את בעלי-החיים, ואז הבהמה תהיה נבלה. לכן השחיטה היהודית היא באמת אכזרית, וההולנדים צודקים בכך שאסרו אותה, גם אם באופן חלקי".

בהכנת הידיעה השתתף גם אבישי בן-חיים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התאכזרות בבעלי חיים? בשר בקר (אילוסטרציה)
מומלצים