שתף קטע נבחר

הרב בנימין הרלינג מקדומים הובא למנוחות

הרב הרלינג, אב לשמונה ילדים, נהרג מירי פלסטינים במהלך טיול להר עיבל. "הוא היה דמות מופת", אמרו חבריו

הרב בנימין הרלינג, שנהרג מירי פלסטינים במהלך טיול המתנחלים להר עיבל, הובא ביום ו' למנוחות. הרלינג, תושב קדומים מזה 19 שנה, היה בן 64 במותו, אב לשמונה ילדים ולעשרים נכדים.
רב הישוב קדומים, הרב דניאל שילה, הגדיר אותו כ"אחת מדמויות המופת של הציונות הדתית", וסיפר עליו: "בנימין היה חניך תנועת בני עקיבא, בוגר ישיבת בני עקיבא בכפר הרוא"ה, וממייסדי ישיבת כרם ביבנה ותושב קדומים מזה 19 שנה".
הרב שילה, הוסיף כי "הרב הרלינג שירת בצנחנים, כולל שירות מילואים עד השנים האחרונות. אני מעריך שהוא ודאי לחם שם ונפל תוך כדי לחימה".
הרב תיאר את בנימין כ"אדם עניו מאוד - ממש איש מופת בהתנהגותו, ראש וראשון לכל דבר חברתי. אדם חדור אמונה בכל רמ"ח איבריו. אדם שאי אפשר למצוא בו רבב ביחסיו הבינאישיים. אני מכיר אותו יותר מארבעים שנה ויכול להעיד כי לא ניתן למצוא רבב בהתנהגותו".

ההלוויה

אלפי אנשים, ביניהם ראשי הציבור היהודי ביהודה ושומרון, התכנסו בבית הכנסת המרכזי של קדומים.
"כעמוד של תורה ואהבת ארץ ישראל נפלת קורבן לבני עוולה והחזרת אותנו לראשית דרכו של עם ישראל למזבח של יהושוע בהר עיבל", ספד הרב דניאל שילה, רבה של קדומים, "משם שאבת את הכוח לעבור כילד את שואת אירופה להרביץ תורה, לבנות בית מפואר ולמות כגיבור. נגדע איבר מבשרינו ואנחנו לא קולטים את חסרונך", הוסיף שילה.
ח"כ, הרב חיים דרוקמן, סיפר, כי היה חברו של הרב הרלינג כחמישים שנה והגדיר אותו כאדם מופלא.
"אלה שרצחו אותך רוצים לרצוח ולפגוע בכולנו, רוצים לחסל את העם היהודי ואת מדינת ישראל כולה. בשבועות האחרונים התברר שאין קו ירוק ויורים עלינו בכל מקום".
"הקדוש ברוך הוא עשה אתנו הרבה ניסים שכמעט ולא היו נפגעים אבל אחרי האסון הזה מה עוד צריך להתרחש כדי שנפקח את העיניים ונתפקח מהעיוורון של התהליך המדיני? אסור להאמין להם, אני מרגיש צורך לומר את זה כי שמעתי השבוע את בנימין אומר דברים נחרצים בעניין הזה".
"הגיע הזמן שנחזור לעצמנו ונזקוף את קומתנו כמו מדינה נורמלית שפועלת להגנתה. נעשה הכל שאתה תהיה הקורבן האחרון, תהא נשמתך צרורה בצרור הצדיקים בגן עדן".
במהלך נאומו של דרוקמן נשמעה קריאה לצאת לפעולות תגמול והיא הושתקה על ידי הנוכחים.
הרב ולדמן, ראש ישיבת 'ניר' מקריית ארבע אמר כי כל מה שבנימין רצה זה למלא את יעודו כיהודי. "בנימין ניצל בשואה באירופה כדי להתהלך בארץ הזו חופשי וכדי לחיות בה. הקדוש ברוך הוא רצה לזעזע את עמו ובנימין עלה כקורבן על המזבח של עמו בהר עיבל אנו מבטיחים לך בנימין להמשיך לחיות לבנות ולמלא את ארץ ישראל באמונה ונשתדל להתאמץ לעשות זאת בחביבות, שמחת החיים ואצילות הנפש שלך".
הרב מנחם פליקס מאלון מורה, אמר בבכי: "כמה עוד אנו צריכים לסבול? אם יש קטיושות לא בורחים מקרית שמונה ואם יש סקאדים לא בורחים מתל אביב ואם יש שלטון אטום שאוחז בקרנות השקר שנים על שנים - צריך לפקוח לו את העיניים. אנו מתפללים לקדוש ברוך הוא שיפקח את עיני העם הזה".
מסע ההלוויה התפזר בשקט, אך שני תלמידיו של הרב הרלינג ז"ל צעקו, "הפלסטינים פצעו אותו וממשלת ישראל הרגה אותו".

לבנת מאשימה

ח"כ לימור לבנת מהליכוד אמרה: "הדרג המדיני כובל את ידי הצבא בנסיונות לא לפגוע בתהליך המדיני. בכל מחיר מביאים להפקרת חיי אדם. הציבור לא חש היום בטוח והאנשים לא מרגישים בטוחים. אנשים מדממים למוות וצה"ל לא מקבל אור ירוק לפעול. צריך לפטר את ברק".

שיפור במצב הפצועים

בסוף השבוע חל שיפור במצבם של ארבעת הפצועים מטיול הדמים להר עיבל. ארבעתם עדיין מאושפזים בבתי חולים. מבית החולים "שיבא" נמסר ביום שישי בבוקר כי מצבו של הפצוע שנפגע בבית החזה מוגדר כעת כבינוני ומצבו של הפצוע בירך מוגדר קל. "שניהם מרגישים בסדר, מצבם משתפר והם לא יזדקקו לניתוח", אמר ד"ר' רפאל סטרוגו, רופא בכיר בבית החולים. "הם יקבלו טיפול ואני מאמין שתוך כמה ימים ישתחררו. במהלך הלילה הם עברו בדיקות מקיפות ונמצא שהכל תקין. הם סובלים רק מחבלות מקומיות כתוצאה מהקליעים שנורו. לאחד הפצועים שנפגע בחזה יש נזק קטן לריאה אבל בעתיד קרוב לוודאי שלא יסבול מכך".
שני פצועים נוספים המאושפזים בבית החולים "מאיר" בכפר סבא נפצעו קל בתקרית הירי אתמול. שניהם, חייל צה"ל ותושב התנחלות, נפגעו מרסיסים והם סובלים מפצעים שטחיים בלבד. להערכת הרופאים שניהם ישוחררו בתוך יומיים עד שלושה לביתם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
הרב בנימין הרלינג
צילום: רפרודוקציה
צילום: מתוך צילומי ערוץ 2
התקרית בהר עיבל
צילום: מתוך צילומי ערוץ 2
צילום:איי פי
לווייתו של הרלינג
צילום:איי פי
צילום: ערן (יופי) כהן
לווייתו של הרלינג
צילום: ערן (יופי) כהן
מומלצים