שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אומברטו אקו מגיע לישראל

  הסופר האיטלקי יגיע ביום א' לקבל תואר דוקטור של כבוד מטעם האוניברסיטה העברית

  הסופר האיטלקי הנודע, אומברטו אקו, יגיע לישראל לקבלת תואר דוקטור של כבוד מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. הטקס לכבודו של אקו יתקיים ביום ראשון הקרוב (2.6) באמפיתיאטרון שבהר-הצופים במסגרת הכינוס ה-65 של חבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית. נשיא האוניברסיטה, פרופ' מנחם מגידור, אמר: "האוניברסיטה מבקשת לבטא את הערכתה לתרומתו של אומברטו אקו לפיתוח הסמיוטיקה המודרנית, לתיאוריות הפרשניות של הפילוסופיה ושל השפה, לאסתטיקה של ימי-הביניים ולתיאוריות של התקשורת. הנובלות של אומברטו אקו מספקים הבנה מעמיקה לתחומים אלו".
  אקו מתגורר כיום במילנו ומכהן כראש התכנית למדעי התקשורת באוניברסיטה של בולוניה. הוא נותן הרצאות במוסדות רבים ברחבי העולם, ומשמש פרופסור אורח באוניברסיטאות רבות באירופה ובדרום אמריקה. על יצירותיו הספרותיות והאקדמיות קיבל אומברטו אקו פרסים ותארי כבוד רבים.
  אקו, חוקר ספרות נודע, היסטוריון ופילוסוף, נולד בשנת 1932 באלסנדריה שבאיטליה. בשנת 1954 קיבל דוקטורט בפילוסופיה של ימי הביניים ובספרות מאוניברסיטת טורינו. אקו פרסם מספר ספרים בפילוסופיה, שביססו את מעמדו כאחד ההוגים החשובים בעולם בתחום ימי-הביניים. בסוף שנות השישים החל אקו לארגן את התיאוריות שלו בסמיוטיקה, והרחיב את התעניינותו לערכים תרבותיים ולספרות. הוא התמנה לפרופסור הראשון בתחום הסמיוטיקה באוניברסיטת בולוניה בשנת 1971. אקו מגלה עניין רב בישראל, ביהדות ובמיוחד בקבלה, ונושאים אלו אף מוזכרים בשניים מספריו ובעבודותיו האקדמיות.
  הוא זכה לפרסום עולמי בעקבות ספרו "שם הורד", שיצא בעברית בהוצאת "זמורה-ביתן" ונמכר עד כה בתשעה מיליון עותקים. בין שאר הספרים שכתב ניתן למצוא את "המטוטלת של פוקו" ו"האי של יום האתמול". "בָּאודוֹלִינו",ֹ ספרו החדש, שעומד לצאת בהוצאת כנרת-זמורה-דביר, תורגם על-ידי מרים שוסטרמן.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים