שתף קטע נבחר

"ניסיתי להוריד את השלט 'מוות ליהודים' והתעוורתי ממטען"

כך מספרת ל-ynet צעירה רוסייה נוצריה, שהתעוורה לפני כשבוע ממטען חבלה שנתלה מתחת לשלט במוסקבה. איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים מימן את הטסתה לארץ ואת הטיפול הרפואי, במהלכו ינסו הרופאים להשיב לה את מאור עיניה

"ניסיתי להפיל את השלט ופתאום שמעתי פיצוץ גדול. לא התמוטטתי, אבל הבנתי שאני לא רואה". כך מספרת טטיאנה סופונובה, בת 27, רוסיה נוצריה, שהתעוורה לפני כשבוע בעיר מגוריה מוסקבה, בעת שניסתה להפיל שלט שקרא "מוות ליהודים". אל השלט, שהוצב כעשרים ק"מ ממוסקבה, היה מחובר מטען חבלה, שהתפוצץ ברגע שהזיזה אותו.
אתמול (ג') הגיעה סופונובה לישראל לקבלת טיפול רפואי בעיניה הפגועות. אל מחלקת העיניים בבית החולים שיבא בתל השומר, הגיעה סופונובה כשהיא מלווה במאשה, בתה בת ה-4, באמה ילנה וברב בערל לאזאר, הרב הראשי לרוסיה.
על אף שסופונובה אינה יהודיה, החליט איגוד הקהילות היהודיות במדינות חבר העמים, לממן את הטסתם ואת שהייתם של סופונובה ובני משפחתה בישראל וכן את הטיפול הרפואי במלואו, כולל שיקום, כמחווה על המעשה שעשתה.
על המקרה סיפרה סופונובה כי היתה בדרכה למוסקבה במכוניתה, כשלפתע הבחינה בשלט לצד הדרך שעליו היה כתוב "מוות ליהודים". היא עצרה את המכונית, וכשניסתה להפיל את השלט שמעה פיצוץ גדול.
אמה, ילנה, אמרה כי היא מקווה כי הרופאים בישראל יצליחו להשיב את מאור עיניה של בתה.
הרב לאזאר סיפר ל-ynet כי יום לאחר אשפוזה בבית החולים במוסקבה, הוא הגיע לבקרה ופגש אנשים רבים שרצו להביע את תמיכתם ביהודים ובישראל. "אין ברוסיה אנטישמיות. יש אהדה גדולה ליהודים ולישראל בקרב העם הרוסי. עצם הסיפור הזה הוא עובדה לכך שהעם הרוסי לא אנטישמי".
הרב לאזאר אמר כי כבר ביום השני לאשפוזה, הציע האיגוד להעבירה לטיפול בישראל. "הסברתי למשפחה שלא באתי לומר רק תודה, אלא גם לעזור".
ד"ר אהרון גרינבאום, רופא בכיר במחלקת העיניים, אמר ל-ynet כי סופונובה נפגעה בעיניה מרסיסים וכי הפגיעה בעין השמאלית קשה יותר. "היא עוברת בדיקות ראשוניות, לאחר מכן יוחלט על המשך טיפול".
ד"ר גרינבאום הוסיף כי הצעירה תיבדק גם על ידי מנתח פלסטי, כדי לבחון אפשרות לניתוחים בפניה, שנפגעו מרסיסים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אטילה שומפלבי
טטיאנה סופונובה בבדיקה ראשונה
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: אטילה שומפלבי
סופונובה בדרכה לבית החולים תל השומר
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים