שתף קטע נבחר

השב"כ: מוטטנו את תשתית החמאס בשומרון

בארגון אומרים כי החמאס בשומרון אחראי לרצח 130 ישראלים. עם זאת מזהירים בשב"כ כי למרות המכה שספגו, מגייסים אנשי החמאס פעילים נוספים וממשיכים לנסות לבצע פיגועים, יחד עם חברי החמאס בעזה

שירות הביטחון הכללי הודיע אמש (ג') כי הצליח למוטט את תשתית החמאס בשומרון, האחראית למרבית פיגועי ההתאבדות הקשים שאירעו בישראל לאחרונה.
על פי מסמך של השב"כ, המפרט את הפגיעות והמעצרים של פעילי החמאס בשומרון מאז ראשית אוקטובר 2000, מבין 104 פעילים נותרו רק 14 שלא נהרגו או נעצרו על ידי ישראל.
כל הנהגת החמאס הבכירה בשומרון נהרגה על ידי צה"ל והשב"כ במבצעי סיכול ממוקד.
מדובר בראשי החמאס שישבו בשכם, בהם ג'מאל מנצור, ג'מאל דמוני, קייס עדואן, שנהרג על ידי לוחמי הימ"מ בטובאס במהלך מבצע "חומת מגן", חוסאם בדראן משכם, שנעצר על ידי חיילי צה"ל. בטול כרם נהרגו פואז בדראן, מועמר שחרורי וכן עאמר חדירי ונעצרו מוענד שרים ועבאס סיד.
החמאס בשומרון אחראי לרצח של 130 ישראלים, מרביתם אזרחים שנהרגו בפיגועי התאבדות ובפיגועי ירי בערי ישראל. במרס 2002 עמד מספר ההרוגים הישראלים כתוצאה מפעילות החוליה על 49 איש.
גם פיגוע ההתאבדות בדולפינריום, בו נהרגו ביוני 2001, 21 נערים ונערות, בוצע על ידי אנשי החמאס בשומרון.
לצד פרסום ההישג, מזהירים גורמים במערכת הביטחון כי "גם בימים אלה ממשיכים אנשי התארגנות החמאס בשומרון בנסיונות לשקם את הפגיעות שספגו בעיקר במהלך מבצע 'חומת מגן'. הם מגייסים אנשים נוספים ומנסים להוציא לפועל פיגועי התאבדות".
תשתית החמאס ברצועת עזה נותרה כמעט ללא פגע. ההתארגנות בעזה, אותה מנהיגים ראש החמאס, השייח' אחמד יאסין ועוזרו השייח' סאלח שחאדה, מנסה מאז מבצע "חומת מגן" לבצע פיגועים לישראל. ככל הנראה עומד החמאס בעזה מאחורי פיגוע ההתאבדות במועדון "שפילד קלאב" בראשון לציון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תשתית החמאס בשומרון לפני ההתנקשויות והמעצרים
צילום: מערכת הביטחון
מומלצים