שתף קטע נבחר

עדות: "ראיתי חיילים שבכו וצעקו לעזרה"

עד ראייה לפיגוע: "הרכב נצמד לצד השמאלי של האוטובוס בצמוד למיכל הסולר והתפוצץ. מימיי לא ראיתי מחזה מזעזע כזה". חייל שהיה על האוטובוס: "התגלגלנו בתוך להבות אש, עשן וצעקות. הרגשתי כאילו אני בתוך מלתעות של להבות"

אביחי אזולאי עשה את דרכו בשעות הבוקר (ד') בכביש ואדי ערה, אחרי אוטובוס אגד שנסע בקו 830, והיה עד לפיגוע בצומת מגידו. אזולאי משחזר: "נסעתי בשלווה מאחורי האוטובוס. מאחוריי נסעה משאית. לפתע עקף אותנו במהירות רכב פרטי, ואז פשוט ראיתי סרט מול העיניים. הרכב נצמד לצד השמאלי של האוטובוס בצמוד למיכל הסולר והתפוצץ.
הפיצוץ היה חזק. המחזה היה מזעזע. לוחית הזיהוי של האוטובוס עפה לכיוון הרכב שלי. רצינו לעזור לפצועים, אבל האוטובוס עלה באש ונשמעו ממנו קולות פיצוץ. ראיתי חיילים שבכו וצעקו לעזרה. היינו ממש חסרי אונים. לא ידענו מה לעשות אתם. אני בהלם. מימיי לא ראיתי מחזה מזעזע כזה".
עוגן דרורי, שהיה אף הוא עד ראייה לפיגוע, סיפר: "הייתי עם אבא שלי. בדיוק עמדנו ברמזור בדרך לכביש ואדי ערה. ראינו אש פורצת מאוטובוס, ולאחר-מכן נשמע פיצוץ עז. נתנו גז ועצרנו מייד לאחר-מכן את הרכב בצד ורצנו למקום. ראינו עשרות פצועים וגופות לצד האוטובוס, שעלה באש. משכנו אותם הצדה. ברגעים הראשונים הייתה במקום דממה מוחלטת. הזעקנו את כוחות ההצלה, ולמקום הגיעו מייד גם חיילים מהבסיס הסמוך".
אברהם צבי, חייל בן 22 מפרדס חנה, סיפר: "עליתי לאוטובוס בצומת כרכור ובמהלך הדרך נרדמתי. פתאום, קצת לפני צומת מגידו, האוטובוס התפוצץ. התגלגלנו בתוך להבות אש, עשן וצעקות. הרגשתי כאילו אני בתוך מלתעות של להבות. האוטובוס התגלגל ואיך שהוא עצר קפצתי ממנו. הייתי בטוח שאני עולה באש והתגלגלתי על הרצפה מצד לצד. בחוץ ראיתי אנשים מפורקים. תוך זמן קצר הגיעו האמבולנסים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
הפיגוע בצומת מגידו
צילום: ערוץ 2
מומלצים