שתף קטע נבחר

מסאלחה: אני עוזב את העבודה

זאת - במחאה על תמיכת העבודה בתוכנית הכלכלית שפוגעת בערבי ישראל: "הממשלה קיבלה ביודעין החלטה שפוגעת באוכלוסיה הערבית שיורדת מתחת לקו העוני"

אחרי 31 שנה במפלגת העבודה הודיע הלילה (ה') ח"כ נאווף מסאלחה כי הוא עוזב את המפלגה. למרות זאת, הוא אינו מתכוון לעזוב את הכנסת. הסיבה: תמיכתה של מפלגתו בתוכנית הכלכלית, שפוגעת בצורה קשה בקצבאות הילדים של המשפחות הערביות.
מסאלחה, בן 59, מתגורר בוואדי ערה. הוא היה חבר הכנסת הערבי הראשון שנכנס למפלגת העבודה ב-1971. לדבריו, החלטתו נובעת גם מסיבות מדיניות: "מפלגת העבודה שותפה בממשלה הזו והיא מבצעת תוכניות מדיניות של הליכוד", אמר, "היא הסכימה להצטרף לממשלת האחדות מבלי שיהיה לה אופק מדיני".
ביחס לתוכנית הכלכלית אמר: "הפגיעה בקצבאות הילדים של ילדים של מי שלא שירתו בצה"ל תפגע באוכלוסיה ערבית שנמצאת מתחת לקו העוני בחלקה הגדול".

מדוע עזבת את המפלגה לאחר ההצבעה ולא לפניה, למרות שהיה ברור כי העבודה תתמוך בתוכנית?

"אמרו לי במפלגה שבקריאה שנייה ושלישית תמצא פשרה בנושא הזה. היתה החלטת בסיעה שלא נתקפל בנושא הזה ופתאום פואד אמר שבגלל הפיגוע והאווירה הקשה לא יהיו ויכוחים בנושא הזה. אינני מבין מה הקשר בין הפיגוע לבין אפליית הערבים בישראל".

כבר כמה שנים אתה תוקף את יחס מפלגת העבודה לערביי ישראל. למה לא התפטרת קודם?

"כי אני לא מחפש פופולריות. אחרי הרג 13 האזרחים הערבים במהומות אוקטובר 2000 יכולתי לכנס מסיבת עיתונאים ולהתפטר אבל חשבתי אז שיש משא ומתן (בטאבה) וחשבתי שצריך לתת לו הזדמנות. ההישג האחרון שנשאר למפלגת העבודה עם ערביי ישראל היה השוואת קיצבאות הילדים על ידי רבין בזמנו, אבל עכשיו גם את זה אין".

לא קשה לך אחרי 31 שנים לקום ולעזוב?

"בוודאי שקשה לי מאוד. אין לי חברים אחרים ואני לא עורק לשום מפלגה אחרת. אין לי שום טענה אישית כלפי מפלגת העבודה, יש לי רק כעס על היחס לאוכלוסיה הערבית. הממשלה קיבלה ביודעין החלטה שפוגעת באוכלוסיה הערבית שיורדת מתחת לקו העוני".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
פורש. מסאלחה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים