שתף קטע נבחר

מחבל שהתפוצץ: אני מתחרט

זידאן זידאן ניסה לבצע פיגוע התאבדות בצומת מגידו. בשל תקלה טכנית התפוצץ רק חלק מהמטען שנשא, והוא נפצע באורח בינוני. בראיון ל-ynet הוא מאשים את המצב הכלכלי, קורא לצעירים פלסטינים לא להתאבד ומסכם: "הגיע הזמן שיהיה שלום"

"אני קורא לצעירים פלסטינים לחשוב פעמיים לפני שהם יוצאים לפיגועי התאבדות". כך אומר בראיון ל-ynet זידאן זידאן (18), מחבל מתאבד שנפצע בתחילת מאי מפיצוץ חגורת נפץ שנשא על גופו. תקלה טכנית גרמה להפעלה חלקית בלבד של המטען, וזידאן נפצע באורח בינוני. איש מלבדו לא נפגע באירוע. (על ניסיון הפיגוע - בקישורים מימין)
מאז ניסיון הפיגוע מאושפז זידאן, בן למשפחה בת 10 נפשות מג'נין, תחת אבטחה כבדה בבית חולים "העמק" בעפולה. במרחק של מטרים ספורים ממנו שוכבים חיילים ואזרחים, שנפצעו בפיגוע התופת באוטובוס 830.
זידאן מספר שהוא זוכה ליחס מצוין מרופאי המחלקה ומרגיש טוב. "אני מאחל לפצועים הישראלים (מהפיגוע באוטובוס) החלמה מהירה ושישובו בשלום לבתיהם, ומבקש שיבינו שלפעמים אדם עושה דברים בלי להפעיל את השכל".

"הכל התחיל עם שרון - אך גם ערפאת הוא בעיה"

זידאן מנסה להסביר את המניעים שדוחפים צעיר פלסטיני להתאבד בישראל. לדבריו, אחת הסיבות העיקריות היא המצב הכלכלי הקשה בשטחים. "הבעיה היא בעיקר שאין עבודה, אבל גם ההתנהגות של צה"ל והסגר מובילים לפעולות ייאוש. כשאין לך מה לאכול אתה מעדיף למות ", הוא אומר, ומוסיף: "כשהייתה פרנסה הכל היה בסדר, אבל מאז ששרון נכנס לאל אקצה התחילו הבעיות. האמת שגם ערפאת הוא בעיה גדולה".
זידאן מביע חרטה על מעשיו, ואומר שהפיגוע בקו 830 היה טעות גדולה. "זה דבר שאסור שיקרה, אבל הפעלת כוח תמיד תוביל לפיצוצים. הגיע הזמן לעשות הפרדה ביננו ולפתור את העניינים".
לשאלה מה מבטיחים לצעיר המבקש לבצע פעולות התאבדות, עונה זידאן בחיוך: "לחלקם מבטיחים כסף, אך לכולם מבטיחים שבגן העדן ייחכו להם 72 בתולות. אני לא יודע אם ההבטחה שניתנת למחבלות מתאבדות זהה להבטחה שאנחנו מקבלים, כי זו תופעה חדשה. לא הייתי נותן לאחותי להפוך למחבלת מתאבדת".
"אני אמנם עשיתי זאת מתוך צעד של ייאוש, אבל היום אני מבין שזו הייתה טעות. אני פונה לצעירים שיוצאים להתאבד, ומבקש שלא יחשבו לבצע פיגועים", אומר זידאן, ומסכם: "הגיע הזמן שיהיה פה שלום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
רובוט משטרתי והמחבל שנפצע
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: חגי אהרון
זידאן בבית החולים
צילום: חגי אהרון
מומלצים