שתף קטע נבחר

יעל ואייל שורק עמדו להפוך להורים

ילדם הראשון של בני הזוג, שנרצחו בחדירת מחבלים בכרמי צור, עמד להיוולד בימים אלה. אביה של יעל קיבל את הבשורה המרה בשבת, אולם החליט להמתין ולספר לאשתו רק עם צאת השבת. רב סמל שלום מרדכי, חייל המילואים שנהרג בתקרית, חגג רק בשבוע שעבר את יום הולדתו ה-35

סמל ראשון אייל שורק, בן 23 ורעייתו יעל, בת 24, שהיתה בחודש התשיעי להריונה, הובאו הבוקר (א') למנוחות בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים. זאת לאחר שמשרד הביטחון אישר שיעל תיקבר לצד בעלה בבית העלמין הצבאי.
בני הזוג נרצחו בשבת לפנות בוקר בעת חדירת מחבלים להתנחלות כרמי צור.
אייל שורק היה אמור להשתחרר ביום חמישי הקרוב משירות קבע. אשתו היתה אמורה ללדת בימים הקרובים את ילדם הראשון. חבריהם ובני משפחתם לא ידעו אם הם ציפו לבן או בת. "את הסוד הם לקחו איתם לקבר", אמר אחד החברים.
הוריהם של בני הזוג קיבלו את הבשורה המרה בשבת בבוקר. יהודה קנדל, אביה של יעל, קיבל ראשון את הבשורה על רצח בתו ההרה וחתנו, אולם החליט לא לספר לאשתו אלישבע על האסון עד צאת השבת. רק במוצאי שבת סיפר לה את שאירע.
אייל ויעל שורק נישאו לפני כשנה וחצי לאחר שחבר משותף הכיר ביניהם. יעל, תושבת כפר פינס שליד חדרה, גדלה במשפחה דתית-לאומית. היא היתה סטודנטית להוראת מתמטיקה במכללת אפרת.
אייל, תושב כפר אדומים, היה בן למשפחה של מפוני ימית שחזרה בתשובה. הוא למד בתיכון בויאר בירושלים ובמכינה הקדם צבאית בעצמונה. לאחר מכן התגייס לשירות ביחידה מובחרת.
"היתה ביניהם אהבה גדולה", סיפרה חברה של השניים. לאחר שהתחתנו התגוררו בני הזוג בהתנחלות בת עין בגוש עציון, אחר כך עברו להתגורר במאחז בכרמי צור.

"תשמור על הילדים שלי", ביקש שלום מרדכי

"אל תיתן לי למות, תשמור על הילדים שלי", ביקש חייל המילואים שלום מרדכי מחברו לפלוגה, אורן אביטן. "נפצעת קל, הכל יהיה בסדר", השיב לו אורן, אבל בלבו ידע שזה לא נכון. מרדכי נפצע קשה מאוד מירי המחבל ושעות ספורות לאחר מכן מת מפצעיו.
עשר שנים שירתו אורן אביטן, בן 33, מיוקנעם ושלום מרדכי, בן 35, מנהריה, באותה פלוגת מילואים. לפני שבועיים נקראו לשירות מילואים.
בסוף השבוע שעבר הגיע שלום לחופשה בבית בדיוק כדי לחגוג את יום הולדתו ה-35. "זאת היתה שבת נהדרת. חגגנו עם הילדים ולמחרת בבוקר הוא חזר למילואים", סיפרה אשתו אורלי.
אתמול בבוקר התדפק על דלתה נציג מקצין העיר נהריה ובישר לה כי בעלה נפצע קשה מאוד. אורלי הספיקה להגיע לבית החולים הדסה עין כרם ולראות את בעלה מחוסר ההכרה מובל לחדר הניתוח, אולם לאחר זמן קצר יצאו הרופאים ובישרו כי הוא מת.
אורלי חזרה הביתה ובישרה לשני ילדיה שקד, בן 9 ורועי, בן 5, שאבא נהרג. "רועי עדיין לא מעכל, אבל שקד הבין עוד לפני שאמרתי לו. הוא ראה שהבית מתמלא באנשים ושאל: 'אבא נהרג, נכון?'", היא מספרת.
שלום היה עובד מצטיין בחברת בזק, אולם אהבתו הגדולה היתה רכבי שטח ואופנועים. הלווייתו תיערך הערב בבית העלמין בנהריה.

בהכנת הידיעה השתתפו יובל קרני, צבי זינגר, ערן נבון, גיא מי-טל ואיתן גליקמן

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה
"היתה אהבה גדולה". יעל ואייל שורק בחתונתם
צילום רפרודוקציה
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
אהבתו הגדולה היתה אופנועים. שלום מרדכי
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
מומלצים