שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לראשונה, פרסי רוטרי לעיתונות

  הפרסים יחולקו בין העיתונאים יהודית יחזקאלי, רותם אברוצקי וחיים ברוידא

  ביום שישי הקרוב יוענק לראשונה פרס רוטרי לעיתונאים המצטיינים בתחום הרווחה, החברה וטובת הקהילה. הפרס יוענק במסגרת טקס החלפת הנגידים של ארגון רוטרי-ישראל, ובו ימונה לנגיד סנ"צ בדימוס, אברהם חמו, שיחליף את הנגיד הנוכחי, בני נווה.
  רוטרי, ארגון מתנדבים בינלאומי העוסק בפרויקטים חברתיים ובסיוע לנזקקים, בשיתוף עם אגודת העיתונאים בישראל, תעניק פרסים בגובה 15 אלף ש"ח ליהודית יחזקאלי, כתבת "ידיעות אחרונות" על סדרת כתבותיה בנושא ילדי תימן החטופים; חיים ברוידא על טורו השבועי במקומון "על השרון"; ולרותם אברוצקי, כתב ערוץ 1, על כתבתו המצולמת בנושא נשים מוכות בישראל. לוועדת הפרס הוגשו השנה תשע מועמדויות, מתוכן נבחרו הזוכים.
  פרס רוטרי יחולק מדי שנה לכתבים שהביאו לתרומה משמעותית בנושאים חברתיים. רשאים להגיש מועמדותם עיתונאים או ממליצים בצירוף כתבות מתחומי המדיה השונים, הכוללים עיתונות כתובה או מצולמת. הטקס השנה ייערך ביום שישי הקרוב (11.6) באודיטוריום של קיבוץ שפיים בנוכחות נציגי רוטרי, אגודת העיתונאים בישראל, הזוכים ומשפחותיהם. בוועדת הפרס חברים, בין היתר, מנכ"ל אגודת העיתונאים יוסי בר-מוחא, מוותיקי אנשי התקשורת משה לרר, לאה לייבה מהטלוויזיה החינוכית ויו"ר ועד עורכי ידיעות אחרונות לשעבר יוסף ג'קסון. בראש הוועדה עומד בני נווה, נגיד רוטרי-ישראל.

  על הזוכים

  לדברי יוסי בר-מוחא, לאחר בדיקה מעמיקה של הכתבות הוחלט להעניק סכום של 5000 ש"ח לחיים ברוידא על טורו השבועי במקומון "על השרון". לדברי בר-מוחא: "הטור עוסק בבעיות חברתיות ומגולל מדי שבוע את סיפורם האישי של אזרחים מוכי גורל או נפגעים על-ידי מוסדות כתוצאה מבירוקרטיה". זוכה נוספת היא יהודית יחזקאלי, כתבת "ידיעות אחרונות", על סדרת כתבותיה "פרשת הנשים הנעלמות". בר מוחא: "בסדרת הכתבות של יחזקאלי היתה עדות חדשה בפרשת ילדי תימן הנעדרים ובעיקר בעדותה על הגברת ציונה היימן, שנלקחה מירושלים והובאה על-ידי יגאל אלון ורעייתו לקיבוץ גנוסר. יחזקאלי הביאה את הסיפור וחשפה פרטים חדשים לטובת הקהילה".
  בסכום זהה זכה גם כתב הערוץ הראשון, רותם אברוצקי, עבור כתבה בשם "סטוקינג", ששודרה במסגרת היומן. בר מוחא: "הכתבה מגוללת את סיפורה של אפרת גרינוולד, שהתגרשה מבעלה לפני ארבע שנים, ומאז הוא מאיים על חייה. כותרת הכתבה מושאלת מעולם הצייד והקישור מובן מאליו. סיפורה של אפרת הוא סיפורן של אלפי נשים מוכות בישראל, והכתבה מביאה את הנושא למודעות ציבורית, על-מנת להביא בסופו של דבר לחקיקה בנושא".


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים