שתף קטע נבחר

שני חיילים נהרגו בהיתקלות ברצועה

זמן קצר אחרי שסיכלו פיגוע מתוחכם עם מכונית תופת, הוזנקו חיילי פלוגת עורב של גבעתי, בעקבות התרעה על מחבלים. הם הופתעו באש מהמארב. שניים נהרגו, ועוד ארבעה נפצעו, ביניהם סגן מפקד הפלוגה שנפצע באורח קשה

שני חיילי צה"ל נהרגו אמש (שבת) בהיתקלות בין כוח מחטיבת גבעתי למחבלים פלסטינים בצפון רצועת עזה. מפקד הכוח, סגן מפקד הפלוגה, נפצע באורח קשה, ועוד קצין וחייל נפצעו באורח קל.
אחר הצהריים יובאו למנוחות שני ההרוגים בהיתקלות: מסע הלוויה של סמל-ראשון חזקי גוטמן, בן 22 מבית אל, ייצא ב-15:00 מבית הכנסת המרכזי ביישובו. סמל אלכסיי גלדקוב, בן 20 מבאר שבע, יובא למנוחות ב-15:00 בבית העלמין הצבאי בעירו.
בשבת בבוקר נחלו חיילי גבעתי ניצחון בקרב עם המחבלים: הם הצליחו לסכל פיגוע מתוחכם באותו אזור, שכלל מכונית תופת שהכילה 180 ק"ג חומר נפץ. סגן מפקד פלוגת העורב של גבעתי, סגן אנטולי קרסיק, שפיקד על הכוח, התראיין ל-ynet, סיפר על השתלשלות האירוע, והוסיף בגאווה: "אני רוצה רק לציין שגם החיילים שלנו וגם חיילי המסייעת מגדוד צבר, תפקדו יפה באירוע, והצליחו למנוע פיגוע גדול". זמן קצר לאחר-מכן הוזנק עם חייליו שוב, בעקבות התרעה על תנועת מחבלים סמוך להתנחלויות דוגית ואלי סיני.
כוחות מפלוגת עורב ומגדוד צבר החלו לבצע סריקות, ברגל ובאמצעות נגמ"שים, בשטח שבין היישובים. הצוות של קרסיק נתקל במחבלים, סמוך לשעה 20:00. הם הופתעו במכת אש מן המארב.
שני חיילים נפצעו באורח אנוש, ומתו מפצעיהם זמן קצר לאחר-מכן. מפקד הכוח, סגן קרסיק, נפצע באורח קשה בפלג גופו העליון ובירכו. קצין נוסף, סג"מ סער אלול, נפגע באורח קל-בינוני מרסיסים בירך, וגם החייל ליאור אברהמי נפצע קל-בינוני בכדור בירכו. השלושה פונו לבית החולים ברזילי באשקלון. חייל נוסף נפצע קל מאוד וטופל במקום.
אחד מהמחבלים נהרג. בסריקות שנערכו באזור לא אותרו מחבלים נוספים.

"המחבל החל לירות לעברנו בקלצ'ניקוב"

סג"מ אלול סיפר ל-ynet בבית-החולים: "יצאנו לפעולה עם צוות של 11 חיילים רגלית, וכאשר החל הירי, חברו אלינו עוד שני כוחות מהחטיבה ועוד כוח אחד מאלי סיני. מייד לאחר-כן הצטרף אלינו המג"ד יוסי עם החפ"ק הנייד שלו. התפרסנו בשטח. במהלך הסריקות נתקלנו במחבל, שהחל לירות לעברנו מהקלצ'ניקוב. במכת האש הראשונה נהרגו שני חיילים, ואנטולי נפצע קשה. המשכנו להסתער על המחבל עד שהרגנו אותו. חזרנו אחורנית לפנות את הפצועים מהשטח. במהלך חילופי הירי נורתה אש נוראית, תופת של ממש".
מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה, אל"מ יואל סטריק, סיפר ל-ynet: "מייד לאחר תום האירוע עם מכונית התופת, התקבלה בחטיבה התרעה על הימצאותה של חוליית מחבלים גדולה בשטח שבין דוגית לאלי סיני. הכוחות נתקלו בכמה מחבלים, שפתחו באש והשליכו רימונים. חיילי הכוח הגיבו אף הם באש והשליכו רימונים לעבר המחבלים. ככל הנראה החיילים נפגעו במכת האש הראשונה. החיילים הסתערו לעבר המחבלים והרגו אחד מהם".
לדברי אל"מ סטריק, "מדובר במלחמה, ולצערנו, במלחמה יש גם נפגעים שלנו. אני יכול לומר שבתקופה האחרונה הצליחו הכוחות באזור למנוע שורה של פיגועים, וגם הפעם ההתקלות הייתה בעומק השטח, והמחבלים לא הצליחו להגיע ליישובים".

מפקד הפלוגה הקודם נפצע קשה מאוד

פלוגת העורב של חטיבת גבעתי היא אחת משלושת הפלוגות המיוחדות בחטיבה, והיא מתמחה בהפעלת טילי "עורב" (טאו-2) נגד טנקים. במהלך הפעילות בשטחים צברה הפלוגה חודשי פעילות רבים בהתנחלויות בצפון הרצועה, לצד פלוגת ההנדסה והחבלה של החטיבה.
מפקד הפלוגה הקודם, סרן דודו כהן, נפצע באורח קשה מאוד בחדירה של חוליית מחבלים להתנחלות אלי סיני בתחילת חודש אוקטובר 2001, כאשר יצא בראש צוות לוחמים מן המוצב בדוגית לסייע לכוחות צה"ל באלי סיני הסמוכה. מאז הצליח כהן להחלים, והוא בתהליכי שיקום מתקדמים.
מפקד הפלוגה שהחליף את כהן, סרן יהודה, הצליח במהלך חצי שנה של פיקוד על הפלוגה לצבור ברקורד שלו היתקלויות רבות, בהן הרגו חיילי הפלוגה מחבלים שניסו לחדור לאלי סיני ולהתנחלויות האחרות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי סנדר
נפצע קשה. אנטולי קרסיק
צילום: מוטי סנדר
צילום: מוטי סנדר
חיילי פלוגת העורב. שני משמאל (יושב) סמ"ר חזקי גוטמן
צילום: מוטי סנדר
מומלצים