שתף קטע נבחר

תבוסה לרמון בוועידת העבודה

התקבלה תוכניתו המדינית של בן אליעזר, המתנגדת לפינוי התנחלויות ותומכת בנוכחות צבאית משני עברי גדר ההפרדה. בן אליעזר לרמון: "איך אפשר לשפוך כל בוקר את דמו של חבר?"

תבוסה לחיים רמון בוועידה המכינה של מפלגת העבודה: בכינוס שנערך שלשום (ה') התקבלה ברוב גדול תוכניתו המדינית של יו"ר המפלגה, בנימין בן אליעזר.
בן אליעזר הציע הקמת גדר הפרדה, שהשמירה עליה תיעשה משני הצדדים - מתוך הקו הירוק ומהצד השני. בן אליעזר מתנגד לפינוי התנחלויות, אך תומך בחתירה לפתיחת ערוץ הידברות מדיני. רמון הציע תוכנית דומה, אבל הוא תומך בפינוי התנחלויות מבודדות וסבור שהנוכחות הצבאית צריכה להיות רק מעברה האחד של גדר ההפרדה, בתוך תחומי הקו הירוק. תוכניתו המדינית של רמון היא תוכנית ההפרדה החד-צדדית המוכרת כ"תוכנית רמון-בן-עמי", ובה תומכים גם דליה איציק ואיתן כבל.

בן אליעזר לרמון: אתה מציע בריחה חד-צדדית

בנאום הנלהב שנשא בכינוס תקף רמון את תוכניתו של בן אליעזר ואמר שהיא "למעשה גם התוכנית של עוזי לנדאו. אנחנו גם בצד הזה וגם בכל השטחים וההתנחלויות בצד השני. ללנדאו טוב להיות בעזה, לרוב העם לא. מה שצריך זה לעשות הפרדה חד צדדית ולקוות שיום אחד יהיה פרטנר". רמון גם תקף את שר הביטחון, על רקע המדיניות החדשה של הממשלה, לפיה צה"ל יכבוש שטחים בכל פעם שמתרחש פיגוע. רמון מתח ביקורת על המדיניות ואמר שהיא "מאפשרת למחבלים לקבוע את המציאות".
בן אליעזר קטע את נאומו של רמון בקריאות ביניים נרגזות, ובאולם קמה מהומה, שאחריה המשיך רמון בדבריו.
כאשר עלה בן אליעזר לבמה, הוא אמר: "איך אפשר לשפוך כל בוקר את דמו של חבר במנטרה של התוכנית של עוזי לנדאו? גם אני יכול להשתמש במנטרה ולהגיד לרמון: 'מה שאתה מציע זו בריחה חד-צדדית'".
רמון הציע לקיים הצבעה חשאית על התוכנית המדינית, אולם הצעתו נפלה, וההצבעה היתה גלויה. גורמים במערכת הפוליטית טענו שאילו הייתה מתקיימת הצבעה חשאית, הייתה התוצאה טובה יותר לרמון, משום שחברי הוועידה לא רצו להצביע בגלוי נגד יו"ר הפלגה.

פרס: "אי אפשר למכור אשליה במקום הסכם"

שר החוץ, שמעון פרס, שנאם גם הוא בוועידה, דחה את רעיון ההפרדה החד-צדדית ואמר כי: "אי אפשר למכור אשליה במקום הסכם". פרס הוסיף כי הבעיה המרכזית שיש למצוא לה פתרון היא המחבלים המתאבדים. "הבעיה היא שההתאבדות הפכה לאופנה, ומתאבדים יוכלו לעבור גם דרך גדרות", אמר פרס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בן אליעזר. מנטרה
צילום איי פי
צילום איי פי
רמון. להפריד ולקוות
צילום איי פי
מומלצים