שתף קטע נבחר

פרארי, אנזו פרארי

מכונית העל האחרונה של יצרן מכוניות הספורט תיקרא על שמו של מייסד החברה

זוכרים את האחות האחרונה במשפחת מכוניות העל של פרארי, זו שזכתה לכינוי המקורי FX או F60? ובכן, בהחלט ייתכן שהיצרן האיטלקי יחליט על כינוי עם שאר רוח. כמו למשל "אנזו פרארי". כזכור, המכונית החדשה, ממשיכת דרכן של ה-F40 שהוצגה ב-1987 וה-F50 שהופיעה שמונה שנים מאוחר יותר, הייתה צפויה לזכות לשם F60. בשונה ממכוניות אחרות של פרארי, "סדרת ה-F" - וזו האחרונה אינה שונה - היו תמיד מכוניות הקרובות יותר במבנה למכוניות מירוץ, קיצוניות יותר, יקרות יותר ונדירות.
אלא שפרארי סרבו לחשוף עד כה את השם הרשמי של המכונית השלישית בסדרה, וכדי ליצור בלבול מושלם אפילו הצמידו לאחוריה לוחית ובה הכיתוב "F140" בתערוכת האמנות Artedinamica שנערכה בטוקיו לפני כחודשיים.
השבוע ניתן היה להבין מדוע פרארי התעקשה לשמור על השם בחשאיות. בשונה מהצפוי, תזכה כנראה המכונית החדשה לשאת את שמו של אנזו פרארי, מי שהקים בשנת 1929 את יצרנית המכוניות האיטלקית והלך לעולמו בשנת 1988.
מפרארי נמסר כי "ההחלטה לקרוא למכונית על שמו של מייסד החברה, אנזו פרארי, מגיעה בשלב חיובי מאוד בהיסטוריה של פרארי ומייצגת אות הערכה לאדם הראשון שניחן באינטואיציה לזהות עד כמה חשוב יהיה קשר חזק בין עולם המירוצים לייצור מכוניות ספורט ייחודיות".
ה"אנזו פרארי" תוצג לקהל הרחב במהלך תערוכת פאריז שתיערך בספטמבר 2002 ולאחר מכן ייוצרו ויימכרו (למעשה כבר נמכרו) 349 יחידות בלבד. המכונית עושה שימוש במנוע V12 בנפח 6.0 ליטר המייצר מעל 650 כ"ס ותאפשר, כך פרארי, מהירות מרבית של מעל 350 קמ"ש. האמת, עם בית כזה, מראה מהמם ונתונים שכאלה, זה באמת לא כל-כך משנה איך יקראו לה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים