שתף קטע נבחר

קדמי: שרון אשם ברשלנות שהביאה לרצח אזרחים

ראש לשכת הקשר "נתיב" ומקורבו לשעבר של רה"מ, מותח ביקורת חסרת תקדים על שרון. לדבריו, "הוא אחראי למאות קורבנות הטרור הישראלים, בגלל הפחד להפסיד שלטון"

"לראש הממשלה אריאל שרון יש אחריות ישירה למאות קורבנות הטרור הישראלים". כך אמר אמש (שבת) ראש לשכת הקשר "נתיב" יעקב (יאשה) קדמי, לשעבר ממקורבי שרון, בתוכנית "פגוש את העיתונות בערוץ 2.
קדמי מתח ביקורת חסרת תקדים על ראש הממשלה, ועל כך שלא החל בבניית גדר ההפרדה מייד עם היבחרו. "שרון, בגלל הפחד להפסיד שלטון, לא קיבל החלטה אחת גורלית. כתוצאה מכך יש לנו היום יותר מ-500 הרוגים, צה"ל נמצא ביהודה ושומרון, הכלכלה שלנו הידרדרה".
לדבריו, "אני קורא למה שקרה פה ולמה שעשתה או שלא עשתה הממשלה רשלנות פושעת, רשלנות שהביאה להרג ולרצח", אמר. "היתה חובה להקים גדר מערכת. אותה גדר מערכת היתה מונעת כניסת מחבלים לאזורי ריכוז אוכלוסיה ישראלית, וזה לא נעשה אך ורק בגלל שיקולי שלטון, משיקול קואליציוני. על מנת לא לגרום למפלה של הממשלה שלו, על מנת לא לאבד שלטון תחת לחץ חוגים לאומניים ודתיים, וכדי לא להפסיד את השלטון לנתניהו, שרון סירב בעקשנות להקים גדר מערכת", אמר.
"שרון, במשך השנה וחצי שהוא בשלטון, הסתבך וסיבך אותנו תוך כדי שפיכת דמים", אמר קדמי. "אני לא בטוח שהוא שולט במצב. אני לא בטוח שהוא יוכל לעצור איפה שהוא רצה לעצור. לפעמים יש לי רושם, שאריק שרון ממשיך את המלחמה שלו מ-82 שנקטעה באמצע, ומנסה להחזיר אותנו לאותם המצבים ופועל באותן השיטות. שרון כראש ממשלה זה לא אותו אריק שרון שהכרנו במצבים אחרים".
הוא הוסיף: "אני לא רואה מה עוד היה אפשר לעשות שאריאל שרון לא עשה, בשביל לדרדר את המדינה למצב כל כך חמור, מבחינה בטחונית, כלכלית, חברתית ושלטונית. כל בעל תפקיד אחר שהיה מגיע לאותה מידה של רשלנות, היו מעמידים אותו למשפט פלילי על רשלנות פושעת והפקרות. היות ולראש הממשלה יש חסינות, הדבר היחיד שנשאר זה משפט ציבורי ולא פלילי", אמר קדמי.
קדמי התייחס בראיון להשפעת בניו של שרון על קבלת החלטותיו. "בניו של אריאל שרון ניהלו לנו במשך שנה את המדינה. חברי הממשלה ישבו בצד, הסתכלו 'ואכלו' את זה. עמרי וגלעד, חבר'ה נהדרים, אורי שני בעל כישורים חריגים בנוף הישראלי, זה לא אומר שהם יכולים לנהל את המדינה. כל סדרי השלטון אצלנו התעוותו, עד למצב שאף פעם לא היה במדינת ישראל. וזה קרה כשאריאל שרון היה ראש ממשלה", אמר.
בראיון מתח קדמי ביקורת על המדיניות הכלכלית של ממשלת שרון, באומרו כי היא מנצלת בציניות ובאווילות את הפיגועים כדי להסיט את דעת הקהל מהקריסה הכלכלית.
"הממשלה הזאת, בצורה צינית ולא חכמה, מנצלת את הפיגועים על מנת להלהיב את העם באווירה מלחמתית. כמו כל ממשלה, שמחפשת פתרונות לבעיות פנים על ידי גלגול תשומת לב לבעיות חוץ ולאוייב מבחוץ, ככה הממשלה ניצלה את המצב על מנת להלבין את עצמה מאשמתה בקריסה הכלכלית הזאת. הקריסה הכלכלית נובעת מהמדיניות הכושלת של הממשלה הזאת", אמר קדמי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : איי פי
שרון. "אחראי למאות הרוגים"
צילום : איי פי
מומלצים