שתף קטע נבחר

תחבורה ציבורית: ה"חופשי יומי" כבר לא משתלם

תעריפי התחבורה הציבורית עלו השבוע בכ-5%, אבל תעריף כרטיס "חופשי יומי" עלה משום מה ב-20%, מה שהפך את רכישתו ללא כדאית למי שנוסע פחות מ-3 פעמים ביום באוטובוס; משרד התחבורה: הרחבו את תחום התוקף של הכרטיס

השבוע, במסגרת גל ההתייקרויות הממשלתי היזום, התייקרו גם תעריפי התחבורה הציבורית - בהנחיית משרד התחבורה - בכ-5%. ממשרד התחבורה נמסר, כי ההתייקרות משקפת את עליית המדד בין אוקטובר 2001 לאפריל 2002 (3.23%), בתוספת התייקרות עקב עליית המע"מ (1%) ומחצית מעלויות האבטחה בתחבורה הציבורית (1%).

יש מי שנפגע יותר מאחרים

כמו שנהוג אצלנו במקרים כאלה, גם הפעם יש מי שנפגעו יותר מאחרים. מדובר בנוסעי דן וליתר דיוק אלה הנוהגים להשתמש בכרטיס "חופשי-יומי".
בעקבות ההתייקרות עלה מחיר כרטיס רגיל ב-5% - מ-4.80 שקלים ל-5 שקלים. לעומת זאת, בהנחיית משרד התחבורה עלה מחירו של כרטיס "חופשי-יומי" עלה בכ-20% - מ-9.5 שקלים ל-11.5 שקלים. העלייה החדה שינתה את התחשיב עבור משתמשי ה"חופשי-יומי".
עד כה היתה רכישת הכרטיס כדאית כבר מהנסיעה השנייה באותו יום ואילך, ואילו המחיר החדש הופך את הנסיעה לכדאית רק בביצוע 3 נסיעות ביום ויותר. כלומר, אם אתם נוהגים לבצע שתי נסיעות ביום באוטובוס (למשל, מהבית לעבודה וחזרה), עדיף לכם לרכוש כרטיס בודד לכל נסיעה.
אגב, גם מצבם של האזרחים הוותיקים הורע מאד. אלה שילמו עבור נסיעה בודדת סכום של 2.40 שקלים וכעת הם משלמים 2.50 שקלים. לעומת זאת, מחירו של ה"חופשי-יומי" עלה בכ-20% - מ-4.80 שקלים ל-5.80 שקלים.

משרד התחבורה: הורחב תחום תוקף הכרטיס

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה, כי "עליית מחיר כרטיס 'חופשי-יומי' נובעת מכך שהורחב תחום התוקף של הכרטיס הנ"ל, ולמעשה הוכפל ויותר תחום השימוש בכרטיס. מלבד זאת, סקר שנעשה מראה שבממוצע כל נוסע משתמש בכרטיס זה ליותר מארבע נסיעות ביום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוטבוסים של דן. "הסדר שעולה כסף רב"
מומלצים