שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בנות חווה

  הן גם יפות וגם אופות, גם משתלטות על חווה גדולה וגם נשארות נשיות. אולי זו הסיבה שהאוסטרלים מכנים את הסידרה "בנות מקלאווד" בשם "בוננזה בחזייה".יגאל גלאי הרחיק עד חוות דרוברס ראן שבדרום אוסטרליה, כדי לפגוש את גיבורות הסידרה שכבשה את לב האוסטרלים (וגם את ליבו)

  ליד דוכן העיתונים בשדה התעופה של סידני אני מעלעל ב"טי.וי וויק", המקביל המקומי ל"פנאי פלוס", שעל שערו תמונתה של ליסה שאפל עם ההבטחה "בת מקלאוד - כפי שעוד לא ראיתם אותה". ב"כפי שעוד לא ראיתם אותה", הכוונה שאם תגיע לעמוד 16, תראה את העלמה שאפל בבגדי ערב ולא בג'ינס ובמגפי בוקרים, כפי שרגילים לראותה כחוואית מקצועית בסידרה "בנות מקלאוד", שכבשה את לב האוסטרלים, ובעקבותיהם לבבות ברחבי העולם. בעוד שעה קלה אעלה על הבואינג, אנחת באדלייד שבדרום אוסטרליה, ומשם אעשה דרכי לחוות דרוברס ראן, לראות את שאפל בכבודה ובעצמה ואת חבריה לסידרה, מהמצליחות בתולדות הטלוויזיה האוסטרלית.
  הסידרה, העוסקת בבנות שהשתלטו על חווה רוויית בעיות וקשיים כלכליים, שהותיר להן אביהן שנפטר בפתאומיות, הופקה באוסטרליה ונרכשה על ידי "הולמרק" להפצה עולמית. עכשיו היא מוקרנת גם אצלנו, מדי מוצ"ש בערוץ הולמרק. הסידרה, ללא סקס, בלי אלימות, הפכה לסידרה משפחתית פופולרית המלווה את ארוחת הערב אצל האוסטרלים. לאור ההצלחה הגדולה יתחילו בקרוב בצילומי העונה השלישית.
  "בוננזה בחזייה" - כך מכנים באוסטרליה את הסידרה, המשגרת מסרים פמיניסטיים גלויים וסמויים. רוצה לומר, נשים יפות וגם אופות, שיודעות להשתלט על הבקר והצאן, לנהל את ענייני המשק ולהתייצב מול הגברים, שחלקם ממתינים לראותן הולכות ומסתבכות.
  לעזאזל הפמיניזם. אחרי שאני מתאושש מיופיו של הנוף בלב עמק ברוסה, אני מתבלבל מול קסמן של המקלאודיות. מאחורי החזות המקסימה מסתתרים כמה כישורים לא מבוטלים. צריך לראותן בפעולה כדי להשתכנע שהכל אמיתי, בלי התערבות עריכתית. "האתגר הכי גדול היה להתמודד עם הפעילות הפיזית, לרכוש כישורים של חוואית", אומרת ליסה שאפל, 33. ומה יש לה במשותף עם קלייר, בת החווה, שאותה היא מגלמת? "אין לנו שום דבר במשותף, מלבד העובדה ששתינו נשים שאוהבות את החיים ולשתינו דעות מוצקות".
  סוזן באוור, אחראית הפקה ומתאמת תסריט ובימוי, המלווה אותי בנבכי החווה, משוכנעת כי צופים בסידרה כדי לראות איך ייפתר המתח המיני, או כהגדרתה המדויקת, Unresolved sexual tension. "כמו קריאה בספר, מצפים לראות מה יקרה הלאה בין בני הזוג בפרק הבא", אומרת סוזן.
  לפני שנים קראה סוזן בעיתון כתבה על מפעל בשר, שאיכות מוצריו נבעה, בין השאר, מהעובדה שנשים הן שהובילו את הבקר וטיפלו בו בעדינות בדרך אל "התחנה הסופית". כתוצאה מכך לא היה הבקר לחוץ, והתוצאה התעשייתית היתה טובה יותר. באוור חשבה שזה רעיון טוב לעשות סרט טלווויזיה על נשים חוואיות, וכך נולד הסרט "בנות מקלאוד". בערוץ 9 האוסטרלי חשבו שהרעיון ראוי לסידרה, ולצורך ההפקה נרכשה חווה אמיתית. רכישת הנדל"ן הזו עוד תתגלה כעסק משתלם, צוחקים בהפקה. "אחרי שהסידרה תסתיים, יבואו לראות איפה היא נעשתה ונארגן כאן סיורי תיירים". ואכן, יש מה לראות שם, כמו מבנה מגורים מרשים שנבנה במאה ה-19, שבו נעשים צילומי הפנים של הסידרה והסיור בו הוא הנאה אמיתית.
  בריידי קרטר, המגלמת את טס מקלאוד, אומרת שקסם לה הרעיון לעבוד עם סוסים, פרות, כבשים וכלבים. היא מתארת את עצמה כאשה לא שמרנית שאוהבת לקחת סיכונים, כמו טס בסידרה. "רוב הסדרות עוסקות במשטרה, בתי חולים, דברים כאלה. כשראיתי את הסט בפעם הראשונה, התלהבתי", אומרת מי שמתגוררת בחוף גן עדן עם עצי דקל בחוף ביירון, בנקודה הכי מזרחית של אוסטרליה. "אני אוהבת את טס, שאותה אני משחקת", היא אומרת, "אני מרגישה כאילו תמיד הכרתי אותה". קרטר, 31, גדלה במלבורן עם שני אחיה, ברני (27) ודרי (17). מגיל חמש רצתה להיות שחקנית. את לימודי הדרמה עברה בבית ספר לתיאטרון בסידני, שם גם למד שנה מעליה עמיתה לסידרה, אהרון ג'פרי.
  אביה של ג'סיקה נאפייר, המגלמת את בקי, משחק אף הוא בסידרה, כאבי הבנים בחווה השכנה. מישהי שהתבלבלה בין החיים למציאות זרקה לג'סיקה: "אני אוהבת אותך בסידרה, אבל אבא שלך רע". האב, מרשל נאפייר, כלל לא רע, וג'סיקה מרגישה נוח בחברתו על הסט. "הוא החבר הכי טוב שלי", היא אומרת בחיוך. נאפייר, 23, נולדה בניו זילנד. את האודישן הראשון לאופרת סבון עשתה בגיל 15, התקבלה, ומאז היא עובדת ללא הפסקה. מאחוריה כמה דרמות וסידרות טלוויזיה, בהן "העולם האבוד". הצעירה היפה המטפלת בבקר היא צמחונית, גרה עם החבר שלה בסידני, ובזמנה הפנוי עוסקת בעבודות צביעה ובעיצוב. היא אוהבת את החיים בטבע, מתה על הקיץ האוסטרלי, ולא מבינה איך התגלגלה לגלם בסידרה דווקא את הילדה הרעה.
  סוניה טוד משחקת את מגי. במציאות יש לה שני בנים, בני 11 ושנתיים. בסידרה היא הדמות האימהית הבוגרת, המקשרת בין טס לקלייר בדיפלומטיות, ברגישות ובאהבה. "הסידרה הזו היא משהו אחר", אומרת טוד, ששיחקה חמש עונות בסידרה "POLICE RESCUE", במיני סדרות ובכמה סרטי טלוויזיה. "הסדרות הטלוויזיוניות נותנות לך את ההרגשה שכבר ראית פעם משהו דומה. כאן אין את זה. נדמה לי שזה היה הזמן הנכון לצאת בסידרה עם בנות שכיף לראות אותן. הקהל היה מוכן לזה, הזמן היה מתאים והתוצאה מוצלחת".

  דרכה של סידרה

  הקרנת הבכורה של הסידרה "בנות מקלאוד" באוסטרליה התקיימה באוגוסט אשתקד, ומייד זכתה לשיעור הצפייה הגבוה ביותר במשבצת הזמן של 19.30 בחמש ערי הבירה המחוזיות באוסטרליה (36.4 אחוז, שהם כשני מיליון צופים). חודשים אחדים לאחר מכן הושקה הסידרה גם בבריטניה, ולא מכבר הוחל בהקרנתה גם בישראל. סוכנות המכירות הבינלאומית "סאותרן סטאר מיילס" מכרה אותה לערוץ הולמרק, אחת מרשתות הטלוויזיה הבינלאומיות הגדלות במהירות רבה, המשדרת ליותר מ-73 מיליון מנויים. "בנות מקלאוד" הופקה בשיתוף פעולה בין "מילניום טלוויז'ן", "ניין פילמס" ו"טלוויז'ן", בעזרת תאגיד הסרטים של דרום אוסטרליה. המפיק הוא פוזי גראם-אוואנס.

  סיפור העלילה

  דרוברס ראן היא חוות בקר המרוחקת כ-180 ק"מ מהעיירה הקרובה ו-400 ק"מ מעיר מרכזית. החווה, שנמצאת בידי בני משפחת מקלאוד במשך דורות, עברה מאב לבן. ג'ק מקלאוד הוא הבעלים של החווה. אשתו הראשונה מתה לאחר לידת הבת קלייר (ליסה שאפל), וג'ק ממהר להתחתן שנית עם רות, נערה עירונית ומלאת חיים, היולדת לו את בתו השנייה, טס (בריידי קרטר). שתי הילדות הקטנות היו קשורות זו לזו, אך רות התקשתה להיאבק בבדידות החיים בערבה האוסטרלית, וכאשר מלאו לטס חמש שנים היא לקחה את הילדה ועזבה לעיר הגדולה.
  הסידרה "בנות מקלאוד" מתחילה כשטס מקבלת מכתב מעורך דין, המודיע לה שירשה מחצית מרכושו של ג'ק, שנפטר בפתאומיות. לאחר כמעט 20 שנה בעיר הגדולה, היא חוזרת לחוות דרוברס ראן, כשהיא נחושה למכור את חלקה, אך מגלה כי קלייר, שמעולם לא עזבה, אינה יכולה לקנות אותה ממנה.
  מנהלת משק הבית, מג פאונטיין (סוניה טוד), היא אשת הסוד של טס וקלייר. מג היתה בעבר המאהבת הסודית של ג'ק מקלאוד, וכשהוא נפטר עולמה הזדעזע מהיסוד, אך היא החליטה להישאר בדרוברס ראן, מאחר שראתה הזדמנות להיות חלק שווה ערך בצוות ולהבטיח מקום טוב לגדל את בתה ג'ודי (רייצ'ל קרפני).
  השאיפה הנסתרת של ג'ודי היא להיות אופנאית, צעד ראשון בדרכה אל הוליווד ואל התהילה. היא מאמינה שהיא נועדה להיות מפורסמת, שחקנית, דוגמנית או לפחות אשתו של אדם עשיר ומפורסם. לאחר שבקי (ג'סיקה נאפייר), נערה מקומית, מצטרפת לצוות בדרוברס ראן, זוכה ג'ודי לחברה חדשה ולדגם חדש לחיקוי. כאשר בקי מסתבכת עם המקומיים, מציעה לה קלייר לחיות בחווה. הנדיבות ללא תנאי של האחיות מדהימה את בקי, והיא תורמת תרומה נכבדה לצוות.
  ומה עם הגברים בסידרה? האחים אלכס וניק ראיין (אהרון ג'פרי, מיילס פולארד) הם גברים נדיבים, קשוחים ומשכילים שחיים בחווה השכנה, בניהם של הארי (מרשל נאפייר) וליז ראיין (קתרין ווילקין), והם היורשים העקשניים של חווה משגשגת. בחוות קילארני עושים שימוש במסוקים ובאופנועים, במנהלי חווה ובווטרינרים הנענים לכל קריאה - בניגוד גמור לדרוברס ראן, אותה מנהלות הנשים עם סוסים וכלבים, תוך שימוש בחושיהן הטבעיים ובעזרה הדדית.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בנות מקלאוד
  בריידי קרטר וג'סיקה נאפייר, "בנות מקלאוד"
  לאתר ההטבות
  מומלצים