שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "חוק הפורנו עבר כדי שתהיה סיבה להתנגח בבג"צ"

  מה עומד מאחורי חוק הפורנו? יאיר חסון, יו"ר פליי.טי.וי, אומר שמדובר בנסיון להתנגח בבג"צ. טענות אחרות מצביעות על קשר עם ערוצי הדת המתוכננים. ח"כ יגאל ביבי: "איזו בדיחה"

  ח"כ יגאל ביבי ביקש להעביר את חוק הפורנו בכנסת ולהתעלם מסיכום קודם עם חברות הכבלים - לפיו יותרו שידורי אירוטיקה - רק על מנת שיוכל להתנגח בנושא מול "פליי טי.וי.", נציגת ערוץ פלייבוי בישראל, בבג"צ - כך טוען יאיר חסון, יו"ר פליי טי.וי.
  "קיימנו מספר פגישות עם יגאל ביבי וסגרנו דיל לפיו יותרו שידורי ערוץ פלייבוי", אמר חסון ל-ynet. "לכן, שלושת ראשי חברות הכבלים חתמו על המסמך האמור. בשלב מסוים, כשהוא ראה שיש לו סיכוי ללכת על כל הקופה, הוא החליט ללכת עד הסוף תוך התעלמות מההבנות אליהן הגענו". חסון מוסיף הסבר מעניין לשאלה מדוע ביבי שינה, לכאורה, את דעתו: "כששאלתי את ביבי מה קרה, הוא ענה לי שהם יודעים שזה לא יעבור בבג"צ, ושהם רוצים שזה לא יעבור בבג"צ, כדי שאפשר יהיה להתנגח בבית המשפט. הם הרי רוצים להקים את ועדת החוקה והמשפט שלהם, בית משפט דתי. אם בג"צ יפסול את החוק שלהם, הם יוכלו להשתמש בטיעונים דמגוגיים על כך שבית המשפט פועל כנגד המחוקק".
  בכירים בתעשיית הטלוויזיה טוענים כי ח"כ יגאל ביבי הפר "דיל", לפיו יותרו שידורי ארוטיקה בתמורה לשידור סרטי פורנו ב-PPV (צפייה בסרט בודד תמורת תשלום). על פי ה"דיל", אותו יזם יאיר חסון, חברות הכבלים היו אמורות לשדר סרטי פורנו במתכונת PPV, ושידורי ארוטיקה במתכונת "ערוץ משולב", שישדר תכנים "סטנדרטיים" עד השעה 22:00, ולאחר מכן ישדר תכנים ארוטיים נוסח פלייבוי. אולם, לטענת הבכירים, למרות הסיכומים, ביבי המשיך בחקיקה המחמירה שאוסרת שידורי מין באופן מוחלט, עד לאישורה אתמול (שלישי) בכנסת.
  ל-ynet הגיע מכתב שנשלח ב-28 בינואר לח"כ ביבי – בחתימתם של שלושת ראשי חברות הכבלים – ובו נכתב: "בהמשך לישיבה שהתקיימה בנושא ולרעיונות השונים שהועלו, הננו מתכבדים להודיעכם כי חברות הכבלים מסכימות למהלך המפורט להלן, מתוך תקווה והבנה כי יש בו כדי להביא פתרון למחלוקת בנושא". עוד נכתב כי בתור צעד בונה אמון מוכנות החברות להפסיק את השידורים במתכונת PPN (ערב צפייה תמורת תשלום), ולעבור לשיטת PPV, למרות שהן אינן מחויבות לכך על פי חוק. כזכור, ב-1 במרץ, הפסיקו חברות הכבלים את שידורי ה-PPN ועברו למתכונת PPV.

  ביבי: "לא הבטחתי שום דבר"

  בתגובה להאשמות, מכחיש ביבי את עצם קיום הדיל. "אני לא הבטחתי ולא אבטיח שום דבר. אף אחד לא יגיד שאני הבטחתי ולא קיימתי. אמרתי, אולי, שאשקול, אבדוק, אבל לא הבטחתי שום דבר. כבר חודשים אמרנו שלא יהיה ערוץ פלייבוי". ביבי מכחיש גם את הטענות לפיהן החוק חוקק בכדי ליצור הזדמנות ניגוח עם בג"צ: "הזמנו את נציג היועמ"ש וניסחנו את החוק בידיעה שיש בג"צ, ולכן, השארנו פתח לשידור תכניות עם אמנות, חינוך הסברה וכו'. מה שאמרתי הוא שלא יעלה על הדעת שבית המשפט העליון יגיד שפלייבוי זה אמנות, ואם כן, אז זו תהיה קטסטרופה גדולה".
  טענות אחרות עוסקות בפעילותו של ביבי למען החדרת ערוצי דת לחברות הכבלים. בעבר עמדה על הפרק הקמת שני ערוצים: תכלת ומורשת, אולם בסופו של דבר הוחלט לאחד אותם לכדי ערוץ בודד. ל-ynet נודע כי בתקופה שלפני מיזוג הערוצים קיים ביבי מספר פגישות עם מנהלי החברות השונות, במטרה לדחוף לשידור ערוץ הדת "מורשת". בכיר בתעשייה מספר כי בחודשים הראשונים של השנה ביבי שידר לחברות מסרים לפיהם נושא הפורנו יבוא על פתרונו, אם הערוצים הדתיים יועלו לשידור. "איזו בדיחה", אומר בתגובה ביבי, "אני יו"ר הלובי ולחצתי על שני הערוצים להתאחד, כדי שלא יהרגו אחד את השני. אם היו לי אינטרסים בחברות הכבלים והלווין לשדר את ערוצי הדת, לא הייתי נלחם נגדם ומעביר את חוק הפורנו".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אתר הכנסת
  ביבי. לא הבטחתי
  אתר הכנסת
  חסון. כדי שיוכלו להתנגח בבית המשפט
  לאתר ההטבות
  מומלצים