שתף קטע נבחר

רוצים כבד אווז? לא ב"שרתון" תל אביב

החל מיום ראשון לא תמצאו בתפריט המלון את המנה היוקרתית, "בגלל הסבל הקשה אותו עובר האווז בתהליך יצירת המאכל האהוב". באחרונה הורה בג"ץ למדינה לנמק מדוע אינה מכריזה על פיטום אווזים כעבירה על החוק

פרסום ראשון: מלון "שרתון" בתל אביב יפסיק, החל מיום ראשון הקרוב, לספק כבד אווז לאורחיו.
גורמים במלון סיפרו כי ההחלטה להפסיק לספק את המנה היוקרתית נפלה בעקבות בקשתו של קניין המלון, שהעלה את הנושא בישיבת ההנהלה. עובד במלון סיפר כי בקשתו של הקניין נבעה מתוך "מודעות לחיות וסיבות הומאניטריות". לדבריו, לא המחיר הגבוה של המוצר הוא זה שהוביל לצעד בו נקט המלון, כי אם "הסבל הקשה אותו עובר האווז בתהליך יצירת המאכל האהוב".
העובדים סיפרו כי המלון טרם "הוריד" את המנה מהתפריט, ותגובות הלקוחות צפויות להגיע רק בשבוע הבא, כאשר תיפסק האפשרות להזמין כבד אווז. גורמים במלון אמרו כי הם לא חוששים מהפסדים, "ולקחות שישאלו שאלות - יקבלו הסבר אישי בנושא". המלון התל אביבי משתייך לרשת "שרתון" העולמית, ולא לרשת "שרתון" הישראלית, ולכן היה באפשרותו לנקוט בצעד העצמאי.

המדינה תנמק מדוע מותר לפטם

באחרונה הורה בג"ץ למדינה לנמק מדוע אינה מכריזה על פיטום אווזים כעבירה על חוק צער בעלי חיים.
ההתאחדות הישראלית של הארגונים להגנת בעלי חיים עתרה לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין ושר החקלאות, שלום שמחון. העותרים טענו שישראל היא המדינה היחידה בעולם שבה תעשיית פיטום האווזים, הנחשבת לאכזרית ביותר, מעוגנת בחוק.
המדינה טענה מנגד, כי התקנות בחוק משקפות איזון ראוי בין מידת הפגיעה באווזים ובין צרכי החקלאות, ולכן אין מקום לאיסור מוחלט של הפיטום, שיגרום לפגיעה קשה בעוסקים בענף. החלטת בג"ץ בסוגייה צפוייה בקרוב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים