שתף קטע נבחר

עמרם מצנע שוקל להתמודד על ראשות העבודה

ראש עיריית חיפה שולל התחברות למחנה בן-אליעזר או רמון ומבהיר: "או שאתמודד - או שאשאר בחיפה". שורה של אנשי עסקים תומכת במועמדות

ראש עיריית חיפה, עמרם מצנע, שוקל להתמודד על ראשות מפלגת העבודה, ונושא עיניים אף לעבר תפקיד ראש הממשלה. כך פורסם אמש (יום ד') בערוץ 1.
בשיחה עם ynet אישר מצנע כי הוא שוקל את ההתמודדות הפוליטית "בכובד ראש". "זה נכון שאני שוקל", אמר. "זה שלב ראשוני, אך אני מניח שבתוך חודש אחליט על דרכי. אם לא אתמודד, ארוץ שוב בבחירות לראשות העיר".
על מצנע, איש העבודה, הופעלו לחצים מצד שורה של אנשי עסקים, כמו בני גאון, דב לאוטמן ועמי איילון. אחד מהם אף גייס עבורו תרומות בסך עשרות אלפי שקלים מארצות הברית, כדי לפתוח במירוץ. "אנחנו רוצים שתגיע לראשות הממשלה ולא איכפת לנו איך", אמרו לו התומכים, שאינם נמנים על חברי העבודה. "היעד הסופי הוא שמצנע יהיה ראש ממשלה, ולא ראש העבודה".
מקורביו של ראש העיר טוענים, כי לאחרונה הוא הבין שיש לחץ אמיתי מצד קהל גדול, וכעת הוא מבקש לבדוק הלכה למעשה מהי מידת התמיכה שהוא צפוי לגרוף. על פי התגובות בשטח, יחליט מצנע על דרכו.
מצנע שולל כל אפשרות של התחברות למחנהו של בנימין בן אליעזר, או לחיים רמון. "או שאתמודד, או שאשאר בחיפה", הוא אומר. "לא אהיה מספר שתיים של איש". ראש העיר אמר לערוץ 1 כי הוא מוטרד מאד מהמצב במדינה: "הרעה הכי גדולה היא שרוב הציבור הישראלי פשוט איבד תקווה. הציבור כבר לא מאמין שאפשר לשנות את המצב. הממשלה משדרת שאין מה לעשות. אני מוטרד ממה שקורה במדינה, ממה שקורה לחברה שלנו, וזה מה שגורם לי לשקול ברצינות התמודדות על ראשות מפלגת העבודה".
עמרם מצנע השתחרר מצה"ל לפני 10 שנים כאלוף פיקוד המרכז. מאז הוא מכהן כראש עיריית חיפה כבר שתי קדנציות. זו הפעם הראשונה שהוא מתבטא באופן חיובי בנוגע להתמודדות על הנהגת מפלגת העבודה. בשבועות האחרונים פורסמו ידיעות רבות במקומוני חיפה, בהם מצנע מכחיש בכל תוקף אפשרות כזו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
"לא אהיה מספר שתיים". מצנע
ארכיון
מומלצים