שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המגורשים עתרו לבג"ץ: דורשים דיון פומבי
  ישראל החליטה לגרש את קיפאח עג'ורי ועבדל נאסר א-סידה, אחים של מבוקשים, לרצועת עזה למשך שנתיים. שני המגורשים עתרו לבג"ץ בדרישה לקיים בדלתיים פתוחות את דיוני הוועדה צבאית שתחדש את דיוניה מחר

  שני הפלסטינים המיועדים לגירוש עתרו בצהריים (שבת) לבג"ץ באמצעות האגודה לזכויות הפרט. הם דורשים לקיים בדלתיים פתוחות את דיוני ועדת הערר הצבאית, שתתכנס מחר לדון בעניינם. את העתירה הגישה עו"ד תמר פלג שריק.
  האגודה מייצגת שני בני משפחות של מחבלים המיועדים לגירוש. העותרים מבקשים להקפיא את דיוני הוועדה עד אשר תתקבל החלטה בבג"ץ בעניין. אם יוחלט לגרש את שני הפלסטינים, מתכוונת האגודה לזכויות הפרט לעתור בשנית לבג"ץ, הפעם נגד הגירוש.
  העתירה הוגשה בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, שאישר שלשום בערב את גירושם של שני אחיהם של מחבלים לרצועת עזה. ועדת צבאית התכנסה אתמול לדון בערר שהגישו המגורשים. הוועדה הפסיקה את דיוניה לפני כניסת השבת. מחר אמורים להתחדש דיוני הוועדה הצבאית במחנה עופר.
  המועמדים לגירוש הם קיפאח עג'ורי, בן 28 ממחנה הפליטים עסכר, שהוא אחיו של פעיל הזרוע הצבאית של הפתח, עלי עג'ורי, החשוד ששילח את המחבלים המתאבדים לפיגוע בתחנה המרכזית בתל-אביב, ועבדל נאסר א-סידה, בן 34 מהכפר תל, שהוא אחיו של נאסר א-סידה, בכיר בזרוע הצבאית של החמאס, החשוד ששלח את המחבלים שביצעו את הפיגוע באוטובוס בעמנואל. שני המועמדים לגירוש הם נשואים ואבות לילדים.

  האלוף חתם על "צו לתיחום מקום מגורים"

  21 מבני משפחותיהם של המעורבים בפיגועים בעמנואל ובתל-אביב נעצרו לפני כשבועיים במטרה לגרשם, אולם היועץ המשפטי לממשלה קבע אז כי ניתן לגרש קרובי מחבלים רק אם הם מעורבים בפיגועים.
  שלשום כינס רובינשטיין דיון עם נציגי מערכת הביטחון, שבו הוצגו בפניו ראיות בדבר מעורבותם של בני המשפחות שנעצרו בפיגועים. הוא בחן את הממצאים ואישר לגרש את עג'ורי וא-סידה, שסייעו לאחיהם המבוקשים. בעקבות זאת חתם אלוף פיקוד המרכז על "צו תיחום מקום מגורים", שמורה "לתחם" את מקום מגוריהם של עג'ורי ועסידא לרצועת עזה. הצו יעמוד בתוקף למשך שנתיים.
  צה"ל התחייב בפני בג"ץ לפני כעשרה ימים שהוא יאפשר למועמדים לגירוש לערער על גירושם. ואכן, אמש הוקמה ועדת ערר, בראשות המשפטן אלוף-משנה דניאל פרידמן. המועמדים לגירוש, שמיוצגים על-ידי המוקד להגנת הפרט, הגישו לפני הצהריים ערר לוועדה, שהתכנסה במחנה עופר, והיא דנה בו היום ותמשיך את הדיון ביום ראשון, כאמור. אם יידחה הערר, הם יעתרו לבג"ץ נגד הגירוש.

  "הרסו לנו את הבית ועצרו את כולם"

  ראשידה עג'ורי, בת 70, אמו של המועמד לגירוש קיפאח עג'ורי, אומרת שאינה יודעת מדוע מגרשים את בנה. "הרסו לנו את הבית ועצרו את כולם", היא אומרת, "היכו את הבעל שלי, בן 70, במעצר. מאז הוא מאושפז בבית חולים". לדבריה לקיפאח עג'ורי אשה בהריון ושני ילדים.
  גיסו של עבדל נאסר א-סידה אמר שאיש לא אמר לבני המשפחה מדוע מגרשים את א-סידה. הוא סיפר שלעבדל נאסר א-סידה אשה וחמישה ילדים. לדבריו, רוב הגברים במשפחה עצורים.
  היועץ המשפטי לממשלה אישר לפוצץ גם עוד בתי משפחות של מחבלים בגדה. צה"ל הרס אתמול לפנות בוקר את בית משפחתו של המחבל בן ה-17 שהתאבד השבוע ברחוב הנביאים בירושלים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלי תיבון
  אישר לגרש בני משפחה. רובינשטיין
  צילום: גלי תיבון
  מומלצים