שתף קטע נבחר

מפקד דובדבן המתפטר מונה לתפקיד מג"ד

סא"ל מיקי התפטר מתפקידו לאחר ששלושה מחיילי היחידה מתו מאש חבריהם בפעולה בכפר עצירה א-שימליה. מסקנות תחקירי המקרה המליצו להרחיקו מתפקידי פיקוד למשך שנתיים

סגן אלוף מיקי, מי שהיה לפני שנתיים מפקד יחידת דובדבן והתפטר בעקבות מותם של שלושה מחייליו בכפר עצירה א-שימליה מאש חבריהם, מונה אתמול (ה') למפקד גדוד 202 בחטיבת הצנחנים.
בתחקירים ובוועדת החקירה שקמה לאחר האסון התברר שיחידת דובדבן לא פעלה ברמת האיכות הנדרשת מיחידה מיוחדת וכי בתפקוד הכוחות כמו גם בתכנון הפעולה נמצאו ליקויים קשים. מסקנות התחקיר המליצו כי סא"ל מיקי לא ימלא תפקידי פיקוד במשך שנתיים. יצויין שמסקנות התחקירים הביאו גם להתפטרותו של מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת אלוף שלמה אורן.
אולם כעבור חודש בלבד מסיום התחקירים פרצה אינתיפאדת אל אקצא ו"ריתקה" את סא"ל מיקי לתפקידו למשך כשנה נוספת. במשך שנה זו המשיך סא"ל מיקי לפקד על דובדבן בשורה של מבצעים מוצלחים מאוד עד שהוחלף על ידי סא"ל אייל וייס. סא"ל וייס נהרג לפני כחצי שנה בכפר ציידא שבאזור טול כרם כשגדר אבן התמוטטה על ראשו במהלך מבצע מעצרים של היחידה.
לאחר התפטרותו התמודד סא"ל מיקי על תפקיד מפקד יחידת שלדג בחיל האוויר אולם בשל הרחקתו מתפקידי פיקוד זכה בתפקיד הקצין שהתמודד מולו, סגן אלוף מ'. במשך כשנה שימש כקצין המבצעים המיוחדים של אוגדת יהודה ושומרון ותיכנן, לצד מפקד האוגדה תת אלוף גרשון (ג'רי) יצחק, חלק גדול מן המבצעים שבוצעו בגיזרה.
כעת, בתום ההרחקה, התמנה כאמור סא"ל מיקי למפקד גדוד 202 של הצנחנים במקומו של סא"ל רוני נומה. סא"ל מיקי נחשב לאחד המפקדים המבטיחים בדרגי הביניים בצה"ל והוא צפוי להמשיך ולהתקדם בסולם הפיקוד בשנים הקרובות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התקרית בעצירה א-שימליה (ארכיון)
מומלצים