שתף קטע נבחר

ההרוגים: חיילים, תושבי הגליל ועובדים זרים

9 אנשים נהרגו בפיגוע התופת במירון. שבעה מהם ישראלים ושתיים מהפיליפינים

תשעה בני-אדם נרצחו בפיגוע אתמול (א') בצומת מירון שליד צפת, ואלה שמותיהם:
מרדכי יהודה פרידמן, בן 24 מבית שמש.
מרלן מנחם, בת 22 ממושב ספסופה.
מייסון אמין חסן, בת 19 מסג'ור.
רב סמל רוני ע'אנם בן 28 ממג'אר.
סמל עומרי גולדין בן 20 ממצפה אביב.
סמל יפעת גבריאלי בת 19 ממצפה עדי.
שרי גולדשטיין, בת 21, מכרמיאל.
אדלינה מקונה, בת 36, עובדת זרה מהפיליפינים.
רבקה רוג'ה, בת 39, עובדת זרה מהפיליפינים.

מיסון אמין חסן, בת 19 מסג'ור

מייסון היתה בת למשפחת חסן, משפחה גדולה ומוכרת בכפר הדרוזי סג'ור. היא נסעה עם אחותה בדרך למבחן במכללה בצפת. בפיצוץ נהרגה מיסון ואחותה ג'יהאן (21), האמורה להתחתן בתוך שבועיים, נפצעה בינוני.
מייסון באה ממשפחה "ביטחוניסטית", מספרים בכפר. אביה, אמין חסן, הוא קצין משטרה לשעבר ויו"ר מועצת הזית במשרד החקלאות. אתמול אמר האב בבכי: "כל הסיוטים שלי הפכו למציאות".
מיסון התקבלה באחרונה ללימודי פסיכולוגיה והיתה אמורה להתחיל את לימודיה באונ' חיפה. רבים מבני המשפחה הם קצינים בצה"ל. "יש כאן תחושה קשה. רואים שהטרור לא פוסח על אף אחד", אמרו אמש תושבים בכפר.

מרלן מנחם, בת 22 מספסופה

שמעון מנחם הסיע אתמול בפעם האחרונה את בתו מרלן לתחנת האוטובוס בצומת מירון, משם נהגה לעלות על קו 361 בדרך למקום עבודתה בצפת.
האב שמע את הפיצוץ העז בדרכו למושב וחזר מייד לצומת. מסע היסורים של משפחת מנחם הסתיים במכון לרפואה משפטית באבו כביר.
מרלן הותירה אחריה הורים, שתי אחיות ואח. היא עבדה בצפת בחנות בגדים, חסכה כסף ותיכננה ללמוד בשנה הבאה.
חבריה של מרלן מנחם במושב ספסופה מספרים, כי מאז שיחרורה מהצבא היא הקדישה את זמנה לטיפול בהוריה וסייעה לגדל את שלושת אחיה. "איבדנו ילדה לתפארת שתמיד אהבה לעזור לכולם", אמרו במושב.

רס"ל רוני ע'אנם, בן 26, מהכפר מע'אר

אביו של רוני ע'אנם הביא אותו מהכפר מע'אר לתחנת ההסעה, מרחק של כ-10 קילומטרים. כמה דקות לאחר שנפרדו, שמע האב על הפיגוע ולבו ניבא לו רעות. כמה שעות לאחר מכן גילה כי בנו נהרג.
ראש המועצה המקומית מע'אר, אסעד עראיידה סיפר: "רוני שירת בקבע בצפון. הוא התחתן רק לפני חודשיים. חמד של בחור. מנומס, חביב, אהוב על חבריו. זו אבידה גדולה למשפחה".
רוני הותיר אלמנה, הורים ושישה אחים ואחיות. "בכפר מרגישים עצב רב וכעס גדול. מזלם של הדרוזים שהם אנשי אמונה, שמאמינים שלכל אדם יש גורל משלו ועליו לקבל אותו", אומר עראיידה.

סמלת יפעת גבריאלי, בת 19, ממצפה עדי

יפעת שירתה כסמלת מבצעים בפיקוד צפון. אתמול סיימה חופשת "רגילה" והיתה בדרכה חזרה לבסיס. מאות הגיעו אמש לבית העלמין הצבאי בחיפה כדי ללוות אותה בדרכה האחרונה.
לילי ברק, תושבת מצפה עדי: "יפעת היתה מסורה למשפחתה ופעילה מאוד בתנועת הנוער. בטקס הדלקת המשואות ביישוב, היא הדליקה את משואת המתגייסים לצה"ל, והביעה משאלה, שלא תהיה עוד מלחמה. היא היתה מיועדת לקצונה.התכונות של יפעת הן דבר שלא פוגשים בו כל יום. היא היתה חרוצה, חייכנית וטובת לב".
יפעת גבריאלי השאירה אחריה אב, אם בהריון ושני אחים קטנים.

מרדכי יהודה פרידמן, בן 24, מבית שמש

מרדכי, אברך חסיד גור מבית שמש, נסע בסוף השבוע לחופשה בצפת עם חברים. לפנות בוקר הם עלו לקברו של רבי שמעון בר יוחאי, ולאחר שהתפללו שם שחרית ביקשו לחזור לצפת.
הם המתינו בתחנת האוטובוס לבואו של קו 361. מרדכי עלה לאוטובוס ראשון. האוטובוס היה מלא והוא נכנס פנימה כדי לאפשר גם לשני חבריו להיכנס. אז אירע הפיצוץ. פרידמן נהרג במקום ושני חבריו נפצעו.
משפחת פרידמן הירושלמית ידעה כבר שכול בעבר. לפני 14 שנים טבע האח אליהו זאב עם עוד שלושה מחבריו בעת ששחו בנהר הירדן.
"הוא היה תלמיד חכם, צעיר, צנוע ונחבא אל הכלים", סיפר ידיד המשפחה העיתונאי צבי רוזן. מרדכי יהודה למד בכולל לאברכים מצויינים, "חושן משפט", בבית-שמש וראה בתלמוד התורה את יעודו בחיים.
פרידמן הניח אחריו אישה, יהודית, בהריון, ילד בן 3, הורים, אח ושתי אחיות.

סמל עמרי גולדין, בן 20 ממצפה אביב

עמרי היה בדרכו לבסיס בו הוא משרת בפיקוד הצפון. חברתו, אביב, ישבה לצידו בעת הפיצוץ והיא מאושפזת במצב קשה בבית החולים.
עמרי היה חובב מוסיקה. בשנים האחרונות היה חלק מלהקת רוק צעירה בשם "צב 8". אביו, אמירם, איש צבא קבע לשעבר, הוא שותף בהקמת בית ספר עברי-ערבי בגוש היישובים משגב ובפרוייקט תעשייה המשותף לסכנין ומשגב. אתמול הגיע ראש עיריית סכנין לבית המשפחה כדי לנחם.
עמרי הותיר אחריו שני אחים: רן (28), סרן בצה"ל ואיתי (26).

שרי גולדשטיין, בת 22, מכרמיאל

שרי היתה בדרכה לקורס להכשרה מיקצועית במכללה בצפת. לאחר ששמעו הוריה על הפיגוע, הבין האב משה כי בתו היתה באוטובוס. ההורים מיהרו לבית החולים בצפת, שם נודע להם על הבשורה המרה.
משפחת גולדשטיין עברה מבת-ים לאחד הקיבוצים ברמת-הגולן ומשם לכרמיאל. האב, משה, עובד באחת הרפתות בקיבוצים והאם, יוספה, היא עקרת בית שפוטרה מעבודתה לאחר שהמפעל שבו עבדה נסגר.
"שרי היתה בחורה נהדרת ומלאת שמחת חיים, שחיפשה את העתיד", אמר אתמול קרוב משפחה. שרי גולדשטיין הותירה אחריה שני אחים ואחות.

אדלינה מקונה, בת 36; רבקה רוג'ה, בת 39, מהפיליפינים

אדלינה ורבקה, חברות טובות, הכירו זו את זו כבר במנילה שבפיליפינים. אתמול היו השתיים בדרכם חזרה מחופשת סוף השבוע למקום העבודה במושב ספסופה. הן הספיקו לרדת מהאוטובוס - ואז אירע הפיצוץ שבו נהרגו.
השתיים עבדו בשני בתים סמוכים במושב הקטן והיו מבלות יחדיו בסופי שבוע. "הבנתי שמשהו רע קרה כשהיא לא הגיעה בבוקר", סיפרה סימה קקון, בת 72, מעסיקתה של רבקה. "הבנתי שהאשה שתמיד תמכה בי לא תחזור אלי יותר". בבית אלקבץ הסמוך, שבו עבדה אדלינה, סיפרו: "היא היתה בעלת לב זהב. היא הקריבה את חייה למען טיפול בזולת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: יריב כץ
מייסון אמין חסן
צילום רפרודוקציה: יריב כץ
צילום רפרודוקציה:  אפי שריר
מרלן מנחם
צילום רפרודוקציה: אפי שריר
צילום רפרודוקציה: גיל נחושתן
עמרי גולדין
צילום רפרודוקציה: גיל נחושתן
צילום רפרודוקציה: גיל נחושתן
יפעת גבריאלי
צילום רפרודוקציה: גיל נחושתן
צילום: רפרודוקציה אפי שריר
רבקה רוג'ה
צילום: רפרודוקציה אפי שריר
צילום רפרודוקציה : אפי שריר
אדלינה מקונן
צילום רפרודוקציה : אפי שריר
צילום רפרודוקציה: יריב כץ
רב סמל רוני ע'אנם
צילום רפרודוקציה: יריב כץ
מומלצים