שתף קטע נבחר

אורנה אנג'ל מתכוונת להתמודד לראשות העירייה

אנג'ל היועצת הבכירה לשעבר של אהוד ברק, תעמוד בראשות רשימה א-פוליטית. עם היוזמים, למרבה הפלא, נמנה גם גורם חרדי מוכר בעיר. חבר המועצה עו"ד גלעד ברנע: "אנו רואים באורנה גורם מרכזי וחשוב בקבוצה". ואנג'ל עצמה מסבירה: "אשמח ליטול חלק בהצלת העיר"

אורנה אנגל', שהיתה היועצת הבכירה של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, שוקלת לרוץ לראשות עיריית ירושלים בבחירות המוניציפליות שיתקיימו ב-2003. אנג'ל (40), תושבת שכונת אבו-טור, תעמוד בראש רשימה א-פוליטית, פלורליסטית שתכלול נציגים ממגזרים חברתיים שונים, החל מאנשי היי-טק ועד לנציגי שכונות ומינהלות שכונתיות.
אחד ממקורביה סיפר כי בכמה הזדמנויות ציינה אנג'ל כי גיל 40 נראה לה גיל מצוין להתחיל בקריירה של ראשות עיריית ירושלים.
אנג'ל מודאגת ממצב הבירה, מכך שהעיר ענייה כל כך, ואין בבירה שדה תעופה. למעשה כמעט כל חבריה של אנג'ל עזבו את העיר לטובת תל אביב, למעט משתי חברות טובות. חבר המועצה עו"ד גלעד ברנע ("ירושלים עכשיו") רואה באנג'ל מועמדת מצוינת לראשות העירייה: "כמו שהבטחנו לקהל הבוחרים שלנו, אנו פועלים בנחישות להחלפתו של ראש העירייה בבחירות הקרובות. בהתאם לכך אנחנו מרכיבים קבוצה של פעילים מצוינים שיובילו לשינוי משמעותי בעיר ובמועצת העירייה. אחת מהן היא אורנה אנג'ל, שאנו רואים בה גורם מרכזי וחשוב בקבוצה. בזמן הקרוב נודיע לציבור על גורמים נוספים עמם אנו פועלים, מכל המגזרים החברתיים".

מאהוד ברק לנמל ת"א

החל משנת 2002 משמשת אנג'ל מנכ"לית החברה הממשלתית "אוצר מפעלי ים - נמל תל אביב", העוסקת בפיתוח רצועת החופים היקרים ביותר בארץ. במכרז לתפקיד זכתה מבין 75 מועמדים שניגשו, ומאז היא נעה בקביעות על ציר ירושלים-תל אביב. במקביל היא משמשת חברת הנהלה בבית התמחוי שהקים איש יחסי הציבור החרדי דודי זילברשלג.
אנג'לת ילידת ירושלים, נשואה לירון, בנו של דני אנג'ל, בעליה של המאפייה המפורסמת. היא אם לשלושה, ובמשך 15 שנה עבדה כאדריכלית הן בשוק הפרטי והן בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. את שירותה הצבאי עשתה כשרטטת ביחידה מובחרת, שם גם הכירה את בעלה. בבחירות 99' נרתמה אנג'ל לעזרת ברק. היא היתה ממקימיה ומוביליה של עמותת "אזרחים אוהדי אהוד ברק", שהפכה מאוחר יותר לעמותת "ברק לראשות הממשלה". בתום הבחירות, כשנכזבו הציפיות למינויה למשנה למנכ"ל משרד ראש הממשלה, מונתה ליועצת בכירה לראש הממשלה. במסגרת תפקיד זה היתה אחראית בפועל על הרשות למלחמה בסמים, הרשות למעמד האשה והלשכות האזוריות של משרד ראש הממשלה בארץ. בנובמבר 2000 החליטה אנג'ל לפרוש סופית מהלשכה בשל הסגות שהיו לה על התנהלותה, אך אז הודיע ברק על התפטרותו והיא נקראה לסייע לו שנית. לחבריה הסבירה כי הדאגה לעתיד ילדיה היא שמניעה אותה. הסוף ידוע: מי שזכה בראשות הממשלה היה אריאל שרון. אנג'ל הלכה הביתה. אנג'ל אמרה השבוע בתגובה: "בימים אלו אני מקדישה עצמי לניהול אחד הפרויקטים המורכבים במדינה, ואני לא עוסקת בשמועות. עם זאת, אשמח להיות מעורבת וליטול חלק בכל דבר שיעזור להוציא את ירושלים מהסבך שבו היא נמצאת".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מודאגת ממצב הבירה. אורנה אנג'ל
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים