שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הוליווד פינת יצחק שדה

  הערב יוענק האוסקר הישראלי - פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה

  הלילה ייערך בתיאטרון הסינרמה בתל-אביב טקס חלוקת פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה. בטקס יחולקו פרסים ליצירות, ליוצרים ולשחקנים הנבחרים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה הישראלית בשנה האחרונה, וכן פרסים על מפעל חיים לשחקן גבי עמרני ולמפיק צבי שפילמן.
  באופן מפתיע, אף אחד מהסרטים שהוצגו וזכו בפרסים הראשונים בפסטיבלי הקולנוע של ירושלים וחיפה לא הגיע לשלב הגמר בתחרות. "בסמה מוצ'ו" של יוסף פיצ'חדזה ו"אחות זרה" של דני וולמן, שחלקו ביניהם את הפרס הראשון בפסטיבל הקולנוע של ירושלים וגם "אספלט צהוב: שלושה סיפורי מדבר" של דני ורטה, שזכה בפסטיבל חיפה, לא מועמדים בקטגוריית הסרט הטוב ביותר הערב.

  בקטגוריית "הסרט הטוב ביותר" המועמדים הם:

  "הבולשת חוקרת" של מרק רוזנבאום; "ההסדר" של יוסי סידר; "כיכר המיואשים" של בני תורתי; "כיפור" של עמוס גיתאי; "מרס תורכי" של עודד דוידוף.
  הסרטים אלה הם המועמדים גם בקטגורית הבימאי הטוב ביותר.

  בקטגוריית השחקן הראשי הטוב ביותר יתמודדו:

  אסי דיין ("אודות המוניטין"); מוני מושונוב ("בסמה מוצ'ו"); משה אבגי ("הבולשת חוקרת"); אקי אבני ("ההסדר"); מחומד בכרי ("כיכר המיואשים")

  בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר יתמודדו:

  אסנת פישמן ("הבולשת חוקרת"); טינקרבל ("ההסדר"); טינקרבל ("משהו טוטאלי"); יונה אליאן ("כיכר המיואשים"); יעל הדר ("מרס תורכי")

  בקטגוריית שחקן המשנה הטוב ביותר יתמודדו:

  כרמל בתו ("בסמה מוצ'ו"); אקי אבני ("הבולשת חוקרת"); עידן אלתרמן ("ההסדר"); יוסף שילוח ("כיכר המיואשים"); גל זייד ("מרס תורכי")

  בקטגוריית שחקנית המשנה הטובה ביותר יתמודדו:

  מרים נבו ("אחות זרה"); שירה פרבר ("בסמה מוצ'ו"); אסי לוי ("הבולשת חוקרת"); איילת זורר ("כיכר המיואשים"); דלית קהן ("מרס תורכי")

  בקטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר המועמדים הם:

  "איחצ'י" של תמנע רוזנהיימר; "אתה חייב לעשות מזה סרט" של איל חלפון; "הילדים הכחולים של מחוז פרם" של חדוה גלילי-סמולינסקי; "פצצות בדרך לסוף העולם" של ישרי הלפרן; "רשימת אהבה" של דוד פישר

  בקטגוריית הדרמה המקורית לטלוויזיה המועמדים הם:

  "איש משטרה" של רם לוי; "הקרב על תל-חי" של עודד רסקין; "מול היערות" של דני וקסמן; "שבתות וחגים" של רני בלייר; "שלום לבן דודי" של שרון עמרני

  הפרסים המיוחדים

  פרס הוקרה על מפעל חיים יוענק בטקס לצבי שפילמן, מוותיקי מפיקי הקולנוע בארץ. שפילמן מלווה את הקולנוע הישראלי למעלה מ-40 שנה והפיק סרטים רבים ביניהם: "האם תל-אביב בוערת?", "השמלה", "אורח לעונה המתה", "בן-גוריון זוכר", "אלף נשיקות" ו"אחד משלנו". פרס הוקרה מיוחד נוסף יוענק לשחקן גבי עמרני ששיחק בסרטים שהפכו חלק אינטגרלי של הקלאסיקה הקולנועית הישראלית כגון "לופו", "לופו בניו-יורק", "זהר", "ספר נשים", "כביש ללא מוצא", "שיגעון של אבא".

  איפה, מתי, איך?

  הטקס יחל הערב (ג') בשעה 21:30 והוא יועבר בשידור חי בערוץ 2. את הטקס ינחה השחקן עידן אלתרמן ובחלקו האומנותי יופיעו שלומי שבת, אריאל זילבר, מיכל אמדורסקי, השחקן מוחמד בכרי והבדרנים אסי וגורי. טלעד, המפיקה את הטקס זו השנה השישית ברציפות, תעניק על-פי מסורת השנים האחרונות גם את פרס השחקנית הטובה ביותר שעומד על 60 אלף ש"ח.
  ליסה שילוח, המפיקה את הטקס עבור טלעד אמרה: "החלטנו לעשות השנה מחווה מיוחדת לסרטי לבנון לרגל יציאת כוחות צה"ל מלבנון כמו גם מחווה מיוחדת לתפקידי ילדים בקולנוע הישראלי. את החלק הזה תגיש השחקנית לוסי דובינצ'יק".
  למרות ששיעורי הצפיה בשידורי הטקסים בשנים האחרונות נמצא בירידה מתמדת והגיעו בשנה שעברה ל-18.9 אחוזים, אומרת שילוח כי "יש כמה שידורים שהם מעבר לאינטרסים רייטינגיים בלבד וזה אחד מהם. אנחנו ממשיכים לשדר את הטקס בגלל החשיבות שבו לענף הקולנוע הישראלי. לדעתנו החשיפה הזו תביא אנשים לבתי-הקולנוע".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איבגי ב"הבולשת חוקרת". איפה הוא למד להחזיק אקדח ככה?
  דיין וטינקרבל ב"ההסדר". חידה: מה משותף לשניהם?
  מר ב"כיפור". גיתאי בהחלט לא מתוק
  יוסף שילוח ומוחמד בכרי ב"כיכר המיואשים"
  דלית קהן ותומר שרון ב"מרס תורכי"
  לאתר ההטבות
  מומלצים