שתף קטע נבחר

הרב של צפת: לגרש סטודנטים ערבים מהמכללה בעיר

זאת - לאחר שאחת מהן ירדה מהאוטובוס שבו בוצעה הפיגוע במירון ולא התקשרה למשטרה. לדבריו: "הסטודנטים הערבים הם נטע זר בצפת ומסכנים את תושביה לא רק מבחינה בטחונית, אלא גם מבחינה מוסרית"

רבה הראשי של צפת, הרב שמואל אליהו, קרא היום (ה') להנהלת מכללת צפת להפסיק את לימודיהם של סטודנטים ערבים במכללה. הרב נימק את דרישתו בהתנהגותה של יאסרה בכרי, סטודנטית ערביה במכללת צפת, שלא הזהירה את המשטרה מפני הפיגוע בצומת מירון, למרות שהמחבל המתאבד באוטובוס אמר לה לרדת ממנו מבעוד מועד.
אין זו הפעם ראשונה שהרב אליהו טוען, כי אין לתת לסטודנטים ערבים ללמוד בצפת, וזאת בשל נאמנותם הכפולה, כטענתו, הנתונה לעם הפלסטיני יותר מלמדינת ישראל.
הרב אליהו אמר כי "הסטודנטים הערבים הם נטע זר בצפת ומסכנים את תושביה לא רק מבחינה בטחונית, אלא גם מבחינה מוסרית. הוכחה חותכת על-כך קיבלנו השבוע, כאשר סטודנטית ערביה שידעה על הפיגוע העומד להתרחש בצומת מירון, לא מנעה זאת. סטודנטית זו אינה מייצגת את הפרט, אלא את כלל הסטודנטים הערבים במכללה, שאינם מכבדים את ימי הזכרון של מדינת ישראל ומבזים את דגל המדינה בטקסים ממלכתיים. שיילכו ללמוד בכפרים שלהם ויעזבו אותנו לנפשנו. אי-אפשר ללמוד עם סטודנטים תומכי טרור המחפים על טרור. אי-אפשר לטפח את השכלתם של סטודנטים המטפחים טרור", אמר הרב אליהו.
מנכ"ל מכללת צפת עו"ד חברון טרבלסי מסר כי בכוונתו להביא את הפרשה לוועדת המשמעת של המכללה, שתחליט על עתיד לימודיה של הסטודנטית במקום. "עם גיבוש כתב האישום נגדה, אני אמליץ להפסיק את לימודיה במכללה. אי-אפשר לעבור על-כך על סדר היום", אמר עו"ד טרבלסי.
לפני מספר ימים פנה עו"ד טרבלסי לראש הממשלה, בקריאה לחייב כל סטודנט להישבע אמונים למדינה כתנאי ללימודיו במוסד אקדמי בארץ.
דבריו עוררו זעם בקרב הסטודנטים הערביים במכללת צפת, ועוררו מתיחות רבה בין סטודנטים ערבים לסטודנטים יהודים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים