שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מה עושות האיילות? בעיקר אוכלות
  עשרות יעלים הפכו את מצפה רמון לביתם השני, תוך שהם גורמים להרס רב לצמחיה ועצי הפרי במקום. התושבים מנסים שיטות שונות להרחקתם, אבל ללא הועיל

  מצפה רמון, עיירה מנומנמת בדרך כלל, הפכה באחרונה למקום סוער למדי, שיודעת עימותים מתוחכמים, פשיטות ליליות ומאבקים לוהטים.
  הצדדים הנאבקים: תושבי העיירה - מול עשרות יעלים.
  החיות החביבות אימצו באחרונה את העיר. הן פושטות שוב ושוב על היישוב, וזוללות לתיאבון את הצמחייה, פרחי הנוי בככרות, הדשא ומאות עצי פרי שנשתלו לאחרונה.
  בתחילה התושבים קיוו שהיעלים יהפכו לאטרקציה שתזרים תיירים למקום, ואפילו האכילו אותם ביוזמתם. אבל ככל שהתופעה התרחבה הפכו היעלים למטרד קשה. לפני ימים אחדים למשל היעלים הצליחו לזלול מאות עצי פרי שנשתלו על שפת המכתש, וגרמו לנזק של עשרות אלפי שקלים.
  כדי להילחם בתופעה החליטו במועצה המקומית לבנות סביב הכיכרות גדרות חשמליות בעוצמה של 12 וואט. אבל היעלים לא התרשמו במיוחד ממכות החשמל ושברו את הגדרות. במועצה עברו מיד לשלב השני במלחמה: עובדי המועצה ריססו חומרים חריפים כדי למנוע מהיעלים לאכול את עצי הפרי. זה עבד פחות משבוע והיעלים שבו לבלוס עצי התפוח וגם ענבים.
  התושבים התחילו לאבד את הסבלנות, וביקשו למנוע לחלוטין את כניסת היעלים ליישוב. הם הציעו להקצות להם שטח מיוחד שישמש עבורן מעין שמורת טבע. מנגד, כמה תושבים דווקא רוצים להשאיר את היעלים ביישוב. "הלוואי והיו מגיעים לישוב עוד יעלים כיוון שהם מוסיפים ייחודיות למקום", אמר אחד מהם, דון אבני.
  ראש המועצה, דרור דבש, מודה שהיעלים ניצחו במלחמה. "אנחנו אוהבים אותם, הם הפכו לחלק מאיתנו אך כל מה שאנחנו שותלים הם זוללים. בקרוב ניפגש עם ראשי שמורות הטבע כדי למצוא פתרון לבעיה", הוא הוסיף.
  במצפה רמון מכינים כעת את שלב ג' בתוכנית המלחמה נגד היעלים. מדובר בתחנות האכלה שיוקמו בשולי הישוב במטרה למנוע מהיעלים להפוך את העיירה השלווה למדבר צחיח. האם זה יעזור? ימים יגידו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איתמר גרינברג ידיעות אחרונות
  כל הפתרונות כשלו. היעלים המשיכו לזלול
  צילום איתמר גרינברג ידיעות אחרונות
  מומלצים