שתף קטע נבחר

חולדאי: אני תומך במצנע

לאחר נתק ארוך עם בכירי מפלגת העבודה ובראשם בן אליעזר, הודיע ראש עיריית תל אביב על תמיכתו בעמרם מצנע לראשות המפלגה. יוסי ביילין פועל מאחורי הקלעים כדי שמצנע יחבור לחיים רמון, אולם אם רמון יתמודד לבד - יתמוך בו; גם וילנאי בתומכים. יעקב טרנר עומד גם הוא להודיע על תמיכתו

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הודיע היום (א') כי החליט לתמוך במועמדותו של ראש עיריית חיפה, עמרם מצנע, לראשות מפלגת העבודה. השניים קיימו ביום חמישי שעבר פגישה במשרדו של חולדאי בעיריית תל אביב, שבחלקה התקיימה בארבע עיניים.
בסביבתו של חולדאי אומרים כי הוא בחר לתמוך במצנע לאחר תקופה ארוכה של נתק ממועמדים בכירים במפלגה. בין היתר הסתכסך חולדאי עם שר הביטחון ב-1998, כאשר היה בן אליעזר ראש מטה השטח של מפלגת העבודה וסירב לתמוך במועמדותו של חולדאי בפריימריז במפלגה. מאוחר יותר לא תמך בן אליעזר במועמדותו של חולדאי לראשות עיריית תל אביב, מול רוני מילוא.
"חולדאי לא שוכח", אומרים מקורביו של ראש עיריית תל אביב. "העובדה שהוא בחר לסייע למצנע היא משמעותית, כי עם פואד אין לו דיבור, ובבורג הוא לא ממש מאמין".
חולדאי אמר היום לגלי צה"ל כי הוא רואה במצנע מועמד ראוי ויסייע לו להיבחר. "אני מודאג מהנעשה במפלגת העבודה", אמר. "סופסוף יש מועמד שהוא בעיניי טוב מאוד. זה מועמד שיכול להביא שינוי ותקווה למפלגה. אני מאמין שיש לו סיכוי ליצור התלהבות וליצור מצב שמפלגת העבודה תגדיל את כוחה במקום לרדת במספר המנדטים. אני סומך על מצנע מתוך היכרות אישית בת שלוש וחצי שנים".

ביילין רוצה שמצנע יחבור לרמון

השר לשעבר יוסי ביילין, יו"ר תנועת שח"ר, פועל בימים אלה מאחורי הקלעים כדי לחבר בין חיים רמון ומצנע בהתמודדות מול בן-אליעזר.
ביילין, שהודיע בעבר כי יביא לפילוג בעבודה, אם ייבחר בן אליעזר לכהונה נוספת כיו"ר העבודה, מצנן את רוחות הפילוג כאשר מדובר במועמד החדש מצנע. ביילין, המתכונן לתמוך ברמון, הודיע שיתמוך במצנע רק אם יכריזו השניים על שיתוף פעולה. אם רמון יחליט בכל זאת, ונגד כל הסיכויים להתמודד לבדו -יעמוד ביילין מאחוריו.
בראש רשימת המחוזרים עומד כעת ח"כ אברהם בורג, המודע לכוח הרב שיהיה להכרזתו על תמיכה באחד המועמדים. מבחינתו של בורג - המצוי בימים אלה בחופשה - הקלפים נטרפו בכל הנוגע להתמודדות על ראשות העבודה. מקורביו אומרים שיתכן שיבחר בין מצנע לרמון ויתכן שאף יחזור לבן אליעזר, למרות שהסיכויים לכך קלושים וזאת על רקע פירסום המכתב הקשה ששלח לבן אליעזר, התובע ממנו לפרוש מהממשלה.

גם וילנאי בתומכים

השר מתן וילנאי היה השר הבכיר הראשון בעבודה שהודיע על תמיכה במועמדותו של מצנע. וילנאי הודיע אמש (שבת): "אתמוך בו תמיכה בלתי מסויגת. זהו מועמד הנותן תקווה שמפלגת העבודה תשוב להיות מפלגת השלטון".
וילנאי שקל באחרונה להתמודד בעצמו על ראשות המפלגה, ואף שוחח בעניין עם שורת אישים פוליטיים. לפני כעשרה ימים הוא אף נפגש עם מצנע להתייעצויות. בסוף השבוע החליט וילנאי לוותר על תוכניותיו ולהצטרף למחנהו של מצנע.
למרות שהכרזתו של מצנע והסקרים המחמיאים, עוררו סערה פוליטית במפלגת העבודה בימים האחרונים, בצד הקולות המברכים נשמעים גם קולות ספקנים. "הפער בסקרים לטובת מצנע הוא פער שניתן לצמצם", אומרים גורמים במפלגה, "אלה סקרים שנעשו עוד לפני שנכתב עליו תחקיר אחד. בואו נראה אותו עומד מול קמפיין שלילי.
מצנע עתיד להכריז רשמית על מועמדותו במסיבת עיתונאים בשעה 10:30 בבוקר ביום ג', בבית מפלגת העבודה בשכונת התקווה.

טרנר בדרך

גם ראש עיריית באר שבע, יעקב טרנר, צפוי להודיע בימים הקרובים על תמיכתו במצנע. בימים האחרונים שוחחו מצנע וטרנר בטלפון וטרנר איננו מכחיש את הכוונה להודיע על תמיכה במצנע. "אני חושב שזה לא יהיה הוגן להודיע על כך לפני שאדבר איתו", אמר ל-ynet.

בכתיבת הידיעה השתתפה שרון רופא

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן (יופי) כהן
לא שוכח. חולדאי
צילום: ערן (יופי) כהן
מומלצים