שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חלומות טלוויזיה

  "מסך הזהב", טקס פרסי הטלוויזיה שלנו, עבר בשלום בפעם השישית. רשמים ופרשנות

  טקס נוסף של "מסך הזהב" מאחורינו. בטקס פרסי הטלוויזיה השישי במספר שנערך אתמול (יום רביעי) חולקו 20 פרסים בקטגוריות שונות, שנוסף עליהן גם פרס מיוחד לטוביה צפיר. המתמודדים בקטגוריות, כמו גם הזוכים, נבחרו על ידי הקהל ללא התערבות ועדות או גופים שיפוטיים. הטקס, שהופק על ידי השבועון "פנאי פלוס", נערך באולם הסינרמה בתל-אביב והועבר בשידור חי בערוץ השני על ידי "שידורי קשת". הנחתה אותו שלישיית "זהו זה": דבל'ה גליקמן, אבי קושניר ומוני מושונוב.

  תקציר הסדרות הזוכות

  בטקס לא היו הפתעות מיוחדות. "שמש" זכתה בפרסי הסדרה הקומית, השחקן (צביקה הדר) והשחקנית (גלית גיאת) הטובים ביותר. "זיזנאנה" זכתה בפרס הדרמה הטובה ביותר ובפרס השחקנית הטובה ביותר (אורלי פרל). בקטגוריית האקטואליה זכתה התוכנית "חמש עם גדי סוקניק" ובקטגוריית החדשות ניצחו "חדשות ערוץ 2" את "מבט" ואת "חדשות הספורט" (מיקי חיימוביץ' ניצחה בדרבי המשפחתי את בעלה, אלי אילדיס). בקרב המעניין בין השעשועונים ניצח "מי רוצה להיות מיליונר" את "הכספת", אבל ארז טל קיבל פיצוי מסויים כשתוכניתו "רק בישראל" זכתה בפרס תוכנית הבידור והסאטירה.
  עוד זכו בפרסים: "חלומות בהקיציס" (תוכנית אירוח), "פוקימון" (סדרת רכש לילדים ולנוער), "בשידור חוקר" (תעודה ותחקיר), "ערב טוב עם גיא פינס" (מגזין), "אלי מקביל" (דרמת רכש; הפסד נוסף ל"הסופרנוס") ו"סקס והעיר הגדולה" (קומדיית רכש). בסיכום הכללי, "שידורי קשת" זכו בשישה פרסים, "רשת" והכבלים בארבעה, "טלעד" וחברת החדשות של ערוץ 2 בשני פרסים כל אחת, הטלוויזיה החינוכית בפרס אחד וכך גם הערוץ הראשון, שהפקת האירוויזיון זיכתה אותו בפרס בקטגוריית תוכניות תעודה וספיישלים.

  הכורח האמנותי

  הטקס נפתח במחרוזת שירים פארודיים בביצוע אלי יצפאן, אחריו נתן מונולוג פתיחה לא חדשני במיוחד (קוסבי גנב מ"עזאני", סיינפלד גנב מ"פאזל"…). ההנחייה של צוות "זהו זה" הייתה שגרתית למדי ולא תמיד משעשעת. הקטעים על הבמה שולבו עם קטעים מצולמים, בדרך כלל פארודיות על תוכניות טלוויזיה המשלבות צילומים של מושונוב, בראבא וקושניר עם קטעים מהתוכניות המקוריות: השלושה משתתפים ב"הכספת", צופים באניה מתפוצצת ב"משמר המפרץ", צועקים ליד שולחן האוכל ב"זינזאנה" ועושים פארודיה על "בטברנה". בין לבין נערכה מחווה תמוהה במקצת לכל כוכבי הטלוויזיה בהווה ובעבר בשיר "לכל אחד יש כוכב" שבוצע על ידי יעל בר-זוהר. על הבמה ליוו את בר-זוהר שני מתופפים שניגנו בזהירות רבה, כדי לא להפריע לפלייבק. לשיר המוקדש לכל הכוכבים בעבר ובהווה הוצמדו תמונות בודדות של כמה כוכבי טלוויזיה מהעבר ללא כתוביות מזהות. חבל, כי לא הרבה בני נוער יזהו את שלמה ניצן, שהיה המוכר בחבורה.

  טוביה שר לעצמו?

  הפרס המיוחד שהוענק לטוביה צפיר התחיל בנאום ארוך של יגאל גלאי, עורך השבועון "פנאי פלוס". טון הדברים והקליפ הארוך שהקדימו את הפרס העלו חשש שמשהו קרה, חלילה, לצפיר. כשצפיר עלה לבסוף לקבל את הפרס הוא הופתע על ידי קליפ "קרנבל לטוביה, קרנבל" ששרו לכבודו בובות החרצופים. "מאוד הופתעתי. אני לא יודע מי עשה את הקולות", אמר צפיר על החיקויים בשיר, שמאד הזכירו את חיקוייו שלו.

  מה שלא ראו בטלוויזיה

  לטקס הגיעו פחות אנשים מהמתוכנן. לכן, שלוש דקות לפני פתיחת הטקס נתבקש כל מי שיושב ביציע לרדת ולמלא את החורים. בקשה דומה חזרה גם באחת מהפסקות הפרסומות. הפרס הראשון שהוענק היה בקטגוריית "תוכנית אקטואליה" (הזוכה: גדי סוקניק). מייד אחריו הכריז הקריין "להענקת פרס תוכנית הבידור קבלו את…" אבל נקטע על ידי קול בהפקה שאמר "יוצאים לפרסומות", וכך היה. בסינרמה הוענקו באותו זמן פרסים ל"פוקימון" ולשידור הארוויזיון (חשובים פחות?) על ידי רוני יובל (שגם הגישה את הפרס לתוכנית האקטואליה). בהמשך הטקס, כשאבי ניר, מנהל התוכניות של "שידורי קשת", עלה לקבל, שלא בשידור, את פרס דרמת הרכש עבור "אלי מקביל", הוא אמר: "תודה רבה, תהנו".

  יתר הנאומים

  ארז טל ואורנה בנאי לא באו לקבל את הפרס. במקום נוכחות פיזית שודרה "תודה מצולמת" משעשעת בה לימור מפלחת כסף מ"הכספת". גם איל קיציס לא היה אך שלח "תודה מצולמת" משלו. טל פרידמן שעמד על הבמה הוסיף בקולו המשונה-מצחיק משפטי "לא היית צריך" לנאום של שותפו לתוכנית. צביקה הדר הקדיש את הפרס לאליעד נחום (שהתמודד מולו באותה קטגוריה), אקי אבני הקדיש את הפרס לחיילי צה"ל, שלח תפילה לחיילים השבויים בידי "כוחות הרשע והאטימות" והודה לסוכנת שלו. גדי סוקניק סלח למי שלא בחר בו ועודד מנשה ביקש לרגע "סליחה מהמבוגרים" ונתן נאום נוטף דבש ("בימים האלה, תעזרו לנו, המבוגרים, להיות ביחד"). כשאורלי פרל זכתה בפרס השחקנית הדרמטית, היא רצה מהיציע מנופפת בידיה, אחרי שרבקה מיכאלי, מגישת הפרס, "לא היתה בטוחה שהיא באולם". כשפרל הגיעה, הפגיזה בשאלת המחץ: "למה תקעו אותי שם אם אני זוכה?".

  להתראות בשבוע הבא

  טקס פרסי תמוז של תעשיית המוזיקה הישראלית, "אנשי השנה" ו"מסך הזהב" הפכו את "שידורי קשת" לזכיינית הטקסים מספר אחת. בשבוע הבא תעביר קשת את טקס פרסי הפרסומות, כי כמו שיודע כל ספורטאי מתחיל: ככל שמתרגלים יותר, המיומנות משתפרת. אחרי קבלת הפרס המיוחד אמר טוביה צפיר: "אם הייתי צריך לבחור בין פרס ה'אמי' בלוס אנג'לס עם 50 אלף דולר לבין פרס 'פנאי פלוס' הייתי בוחר בעיניים עצומות… ב'אמי'". הקהל צחק. אבל גם מחה דמעה.


  רשימת הזוכים:

  הסדרה הקומית המקורית: שמש
  הסדרה הדרמטית המקורית: זינזאנה
  סדרת הרכש הקומית: אלי מקביל
  סדרת הרכש הדרמטית: סקס והעיר הגדולה
  תוכנית האקטואליה: חמש עם גדי סוקניק
  תוכנית החדשות: חדשות ערוץ 2
  תוכנית האירוח:חלומות בהקיציס
  תוכנית הבידור והסאטירה: רק בישראל
  השעשועון: מי רוצה להיות מיליונר?
  המגזין: ערב טוב עם גיא פינס
  תוכנית התעודה והתחקיר: בשידור חוקר
  אופרות סבון וטלנובלות: בובה פראית
  תוכניות תעודה וספיישלים: האירוויזיון
  השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: צביקה הדר (שמש)
  השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: גלית גיאת (שמש)
  השחקן הטוב ביותר בסדרה דרמטית: אקי אבני (טירונות)
  השחקנית הטובה ביותר בסדרה דרמטית: אורלי פרל (זינזאנה)
  תוכנית מקור לילדים ונוער: דומינו
  סדרת הרכש לילדים ונוער: פוקימון
  מנחה בתוכניות ילדים ונוער: עודד מנשה (קוואטש, המגנט, ששטוס)

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון
  שמש. הסדרה הקומית
  ארכיון
  צילום: יוני המנחם
  זיזאנה. הסדרה הדרמטית
  צילום: יוני המנחם
  מיליונר. השעשועון
  ארכיון
  רק בישראל. תוכנית הבידור והסאטירה
  ארכיון
  צילום: פוקס
  אלי מקביל. הרכש הדרמטי
  צילום: פוקס
  לאתר ההטבות
  מומלצים