שתף קטע נבחר

מדינת ישראל נגד מרואן ברגותי

המאשימה: מדינת ישראל. הנאשם: מרואן בן חטיב ברגותי. יליד 1959, תושב רמאללה, ת.ז 959251745. כעת במעצר מה-15 באפריל 2002. מסמך

1. בסוף ספטמבר 2000 או בסמוך לכך, פרצו אירועים אלימים מטעם גורמים פלסטינאים המכונים בפיהם "אינתיפאדת אל אקצא", אשר נמשכים עד לעת הזאת (להלן: התקופה הרלבנטית לכתב האישום).
אירועים אלימים אלה כוללים פעילות טרור מתמשכת ואינטנסיבית נגד מטרות ישראליות, לרבות ביצוע פיגועי התאבדות ופיגועי ירי רצחניים, שכתוצאה ממנה קיפחו חייהם מאות מאזרחי מדינת ישראל וחייליה, כמו כן נפצעו ונפגעו מאות אחרים (להלן: פעולות טרור).
2. בין הגורמים הפלסטינאים המרכזיים שעסקו בביצוע פעולות הטרור נגד ישראל בתקופה הרלבנטית היו:
"פת"ח" (התנועה לשחרור פלסטין) – ארגון אשר חרת על דגלו את עקרון "המאבק המזוין" – שחרור פלסטין באמצעים אלימים.
הפת"ח מוגדר כארגון טרוריסטי בהתאם לפקודת מניעת טרור, תש"ח 1948 (להלן: פקודת מניעת טרור).
"התנזים" – הינו מסגרת ארגונית שבאמצעותה התנהלה הפעילות של חברי הפת"ח באזור יהודה ושומרון (להלן: איו"ש) ובעזה. בתקופה הרלבנטית לכתב האישום, מפעיל הארגון התנזים מאבק אלים ומזוין תוך ביצוע פעולות טרור נגד ישראל, אזרחיה וחייליה.
התנזים מוגדר כארגון טרוריסטי בהתאם לפקודת מניעת טרור.
"גדודי חללי אל אקצא (כתאיב שוהדא אלאקצא) – התארגנויות של פעילי הטרור של התנזים שבצעו פעולות טרור נגד מטרות ישראליות, ובתקופה הרלבנטית לכתב האישום החלו להשתמש בכינוי "גדודי חללי אל אקצא", תחת שם זה אף נטלו על עצמם אחריות על פעולות הטרור שביצעו.
התארגנויות אלה הינן ארגון טרוריסטי בהתאם לפקודת מניעת טרור.
הפת"ח, התנזים וגדודי חללי אל אקצא (להלן: הארגונים הטרוריסטים)
3. הנאשם, שהינו תושב רמאללה, עומד בראש הארגונים הטרוריסטים באיו"ש, והוא מנהיגם והיה שותף מרכזי בקבלת ההחלטות שלהם.
הנאשם היה כפוף ליאסר ערפאת, שעומד בראש הארגונים הטרוריסטים.
4. בתקופה הרלבנטית לכתב האישום עסקו הארגונים הטרוריסטים בפעולות הטרור אינטנסיביות כנגד מטרות ישראליות, בהתאם למדיניות שנקבעה על ידי הנהלת הארגונים.
5. הנאשם הנהיג, ניהל, והפעיל פעולות טרור נגד מטרות ישראליות על ידי קשירת קשר עם גורמי שטח בכירים, אשר היו אחראיים ע לביצוע בפועל של פעולות הטרור, בהתאם למדיניות שנקבעה כאמור לעיל, ואשר הנאשם עסק במימושה.
פעילי הטרור הבכירים והמרכזיים עמם קשר הנאשם קשר לבצע תחת הנהגתו את פעולות הטרור היו בין היתר: נאסר עוויס, אחמד ברגותי, נאצר אבו חמיד, ראאיד כרמי, מהנד דיריה (אבו חלאווה) מחמד מצלח (אבו סטחה), מנצור שרים ומחמוד טיטי (להלן: מפקדי השטח).
אחמד ברגותי (להלן: אחמד) שמש גם כיד ימינו וכאיש הקשר של הנאשם במגעיו עם מפקדי השטח האחרים.
מפקדי השטח בצעו את פעולות הטרור על ידי קשירת קשר עם פעילי שטח שהיו כפופים להם, סרו למרותם ופעלו בהתאם להוראותיהם (להלן: פעילי טרור).
6. כל אימת שהתקבלה החלטה על ידי הנהלת הארגונים הטרוריסטים להפסיק את פעולות הטרור עקב אילוצים שונים, מדיניים ואחרים, הורה הנאשם למפקדי השטח ולפעילים הכפופים להם להפסיק את פעולות הטרור.
הפועל היוצא של דפוס פעולה זה היה כי במשך התקופה הרלבנטית לכתב האישום, משלא ניתנה הוראה מפורשת מטעם הנאשם להפסיק את פעולות הטרור, המשיכו המפקדים ופעילי הטרור הכפופים להם לעסוק בביצוע פעולות טרור על פי מדיניות הנהלת הארגונים הטרוריסטים בכל אותה עת, כמפורט לעיל.
7. במסגרת הקשר לביצוע פעולות הטרור ולשם קידומו, בוצעו על ידי הנאשם והכפופים לו, שורה של מעשים שגרמו, קידמו ואפשרו התממשותן של פעולות הטרור.
8. א. לנאשם, שהנהיג, ניהל והפעיל את פעולות הטרור, היתה מודעות לפעילותם של מפקדי השטח ופעילי הטרור שכפופים להם, והוא עודכן בנוגע לפעילותם, הן במישרין והן בעקיפין, כגון במקרה של הפיגוע במסעדה "סי פוד מרקט" בתל אביב שיפור להלן.
ב. בתאריך 5.3.02 בשעה 02:30 או בסמוך לכך, הגיע המחבל אברהים חסונה (להלן: "חסונה") אל מסעדת "סי פוד מרקט" ברחוב מנחם בגין בתל אביב (להלן: "המסעדה"), כשהוא חמוש ברובה אם 16, רימוני יד וסכין וזאת בכוונה לבצע פיגוע רצחני.
(1) באותה עת, היתה המסעדה מלאה מפה לפה והיו בה עשרות רבות של סועדים. חסונה הגיע ל"גשר בית מעריב" הממוקם ברח' הנ"ל מול המסעדה והחל לירות לעבר הסועדים מוך כוונה תחילה לגרום למותם של רבים מהסועדים. בסמוך לכך השליך לתוך המסעדה רימוני יד, שבדרך נס לא התפוצצו. מיד לאחר מכן התקרב חסונה לעבר המסעדה ודקר את יושבי המסעדה שנקרו בדרכו, כל זאת במטרה לגרום בכוונה תחילה למותם של רבים מהסועדים.
(2) מיד לאחר שחסונה החל לירות לעבר הסועדים כמתואר לעיל, הוזעקו למקום כוחות משטרה.
אחד השוטרים הראשונים שהגיע לזירת הפיגוע, היה רס"ר סלים בריכאת ז"ל, אשר הסתער על חסונה במטרה לעצור את פעילותו הרצחנית.
חסונה דקר את רס"ר סלים בריכאת ז"ל מספר דקירות באיזורים שונים בגופו ובכלל זה בצווארו באמצעות הסכין בה היה מצויד וזאת בכוונה תחילה לגרום למותו.
(3) במעשיו הנ"ל גרם חסונה בכוונה תחילה למותם של רס"ר סלים בריכאת ז"ל בן 33, שמצא את מותו כתוצאה מהדקירות הקטלניות, יוסף הבי ז"ל בן 52, שמצא את מותו כתוצאה מהדקירות הקטלניות של חסונה בחזהו ובאיזורים נוספים בגופו וכן נפגע מירייה ברגלו ואליהו דהן ז"ל בן 53, שמצא את מותו כתוצאה מדקירות קטלניות של חסונה בגבו ובבטנו.
כמו כן כתוצאה ממעשיו הנ"ל של חסונה, שנעשו בכוונה לגרום חבלה חמורה, נפצעו עשרות אנשים נוספים, אשר לחלק מהם נגרמו חבלות חמורות.
(4) לאחר הגיעם של כוחות הביטחון למקום הפיגוע, נורה חסונה למוות.
(5) חסונה גוייס לביצוע הפיגוע דלעיל זמן קצר לפני 5.3.02, על ידי נאסר עוויס, שבתקופה הרלבנטית לכתב האישום נמנה על מפקדי השטח הבכירים והמרכזיים.
(6) עוויס קשר קשר יחד עם אחמד ברגותי, מחמד טיטי ופעילים נוספים, לבע פיגוע שמטרתו לגרום בכוונה תחילה למותם של ישראלים רבים והנאשם היה מודע לכך. לשם קידומו של הקשר והוצאתו אל הפועל, הקושרים שחברו לבצוע הקשר ציידו את חסונה בנשק, צילמו אותו בקלטת וידאו, "כמחבל מתאבד" וביצעו את כל הפעילות הלוגיסטית הנדרשת להוצאה לפועל של הפיגוע.
(7) בתאריך הנ"ל בסמוך לפני ביצוע הפיגוע, הובל חסונה על ידי פעילים שחברו לביצוע הקשר, למקום בו ביצע הפיגוע.
בעת שחסונה ומוביליו היו בדרכם לביצוע הפיגוע, הודיע על כך אחמד לנאשם. הנאשם אישר את ביצוע הפיגוע אך ביקש שלא יבוצע בתוך ישראל אלא בתחומי איו"ש.
(8) זמן קצר לאחר ביצוע הפיגוע, בשעה 3:00 לפנות בוקר או בסמוך לכך, התקשר אחמד לנאשם ודיווח לו שהפיגוע בוצע כפי שפורט לעיל ועניין זה משודר בטלוויזיה.
הנאשם השיב לאחמד כי הוא צופה בטלוויזיה ויודע אודות ביצוע הפיגוע. הנאשם ביקש שנאסר עוויס יוועץ בו לפני הוצאת הכרוז בו נוטל הארגון הטרוריסטי אחריות על ביצוע הפיגוע.
9. א. הנאשם ומפקדי השטח עסקו בגיוס פעילים לארגונים הטרוריסטים. בנוסף, הם הפעילו, שידעו ועודדו את פעילי הטרור, לרבות אלה שגוייסו על ידם בתקופה הרלבנטית, לבצע פעולות טרור. כמו כן הם דאגו לכל הארגון הלוגיסטי הדרוש לביצוע פעולות אלה.
ב. (1) במסגרת פעילות זו, במהלך חודש מאי 2001 א ובסמוך לכך, פנה איסמעיל רדאידה (להלן: איסמעיל) אל הנאשם וביקש להתגייס לפעולות הטרור, במטרה לבצע פיגוע התאבדות.
באותו מעמד ,אמר לו הנאשם כי הוא מוכן לספק לו אמל"ח לצורך ביצוע פיגועי ירי נגד חיילים ומתנחלים מיד לאחר מכן, הפנה הנאשם את איסמעיל למנהד אבו חלאווה, שכאמור לעיל נמנה על מפקדי השטח, וזאת ביודעין כי הלה אחראי לחוליה של פעילים, אשר מבצעת פיגועים כנגד מטרות ישראליות.
(2) למחרת היום, מסר מוהנד אבו חלאווה לאיסמעיל, 2 רובי קלצ'ניקוב עם מחסניות מלאות כדורים ושקית ובה כדורים נוספים.
(3) בתאריך 12.6.01 איסמעיל, ביחד עם פעיל נוסף, ארבו למכוניות שנסעו בכביש המוביל מירושלים למעלה אדומים. בשעה 22:40 או בסמוך לכך , ירה איסמעיל צרור של כ 13 כדורים מרובה הקלצ'ניקוב שקבל כאמור לעיל, וגרם בכוונה תחילה למותו של ציפוקטקיס גרמנוס, נזיר יווני אורתודוכסי (להלן: רצח הנזיר). (4) זמן מה לאחר מכן קבל איסמעיל כל ינשק נוספים ממהנד אבו חלאווה ותכנן לבצע באמצעותם פיגוע ירי באוניברסיטה העברית בהר הצופים בירושלים. בסמוך לאחר רצח הנזיר, מהנד אבו חלאווה ואנשים נוספים הכפופים לנאשם, דיווחו לו כי פעולת טרור זו בוצעה על ידי איסמעיל, אותו הפנה הנאשם למהנד אבו חלאווה במפורט לעיל.
01. הנאשם היה שותף להכשרת פעילי הטרור על ידי מימון וארגון מסגרות אימון לפעילים, שהיו חברי הארגונים הטרוריסטים זה מכבר, וכן לפעילים שגויסו באותה עת, כל זאת לצורך ביצוע פעולות טרור.
פעילי הטרור שהשתתפו במסגרות הנ"ל, עברו אימונים של הפעלת נשק מסוגים שונים, אימוני כושר ועוד.
בין השאר, גייס מיאסר ערפאת סכום של כ 20 אלף דולר אותו מסר לנאצר אבו חמיד, שנמנה על מפקדי השטח, לצורך מימון וארגון מסגרת אימונים לפעילים כנ"ל. הנאשם נטל חלק בפעילות זו, ביקר אצל פעילי הטרור שגויסו והשתתפו באימונים ובהזדמנויות שונות ראיין חלק מהם.
11. א. הנאשם פעל להשגת כלי נשק ואמצעי לחימה שונים, לרבות רובי סער, חגורות נפץ, מרגמה, רימוני יד ועוד, לצורך ביצוע פעולת הטרור.
הנאשם מינה את אחמד ברגותי לאחד הגורמים המרכזיים שהיו אחראים על קניית הנשק, ואף הסתייע במפקדי השטח לביצוע משימות אלה.
בין השאר מימן הנאשם רכישת נשק שסופק על ידי אחמד לזיאד חמודה, פעיל שהיה שותף בין היתר לרצח ("לינץ'") שני חיילי צה"ל במשטרת רמאללה.
זיאד חמודה, יחד עם פעילים נוספים ביצע בנשק זה מספר פיגועי ירי לכיוון הישוב פסגות.
כמו כן, מימן הנאשם רכישת מרגמה עבור נאצר אבו חמיד, שביצע בה ניסוי ירי אשר נכשל.
ב. הנאשם ריכז פעילות עניפה למימון רכישת אמל"ח ממקורות שונים
במסגרת זו היו מפנים אליו מפקדי השטח ופעילי הטרור בקשות בעל פה ובכתב למימון רכישות אלו.
הנאשם פעל להשגת המימון, על ידי הפניית הבקשות דלעיל, בצרוף המלצתו, ליאסר ערפאת, ולגורמים נוספים.
כמו כן בחלק מהמקרים דאג הנאשם למימון רכישות האמל"ח שפורטו בבקשות שהופנו אליו ממקורותיו הוא.
כפועל יוצא מפעילות זו של הנאשם, קבלו מפקדי השטח ופעילי הטרור מימון לצורך רכישת אמל"ח, אשר נעשה בו שימוש לביצוע פעולות הטרור.
ג. אחד הארועים הממחישים פעילות זו הוא פנייתו של ג'יהאד ג'עארה, אחד הפעילים לנאשם ההקשה למימון פעילות שמטרתה ביצוע פיגוע.
הנאשם הפנה את ג'עארה לאחמד אשר דיווח לנאשם כי בכוונתו של זה לבצע פיגוע בירושלים.
הנאשם אישר את ביצוע הפיגוע, אך ביקש כי הפיגוע לא יבוצע בתוך תחומי שיראל. בתאריך 26.3.02 בשעות הבוקר, יצאו פעילים שקשרו קשר עם ג'עארה לביצוע פיגוע בסמוך לקניון מלחה בירושלים, זאת במטרה לגרום בכוונה תחילה למותם של ישראלים רבים.
הפיגוע לא יצא לפועל מכיוון שפעילי הטרור שיצאו לבצע את הפיגוע, נעצרו על ידי חיילי צה"ל באחד מהמחסומים בדרך לירושלים ואחד מהם נורה.
21. הנאשם, שלט במפקדי השטח ופעילי הטרור, בין השאר על ידי מימון כספי של הצרכים השונים של גורמים אלה, ובכלל זה אמצעי קיום ותמיכה כלכלית.
במסגרת זו התווה הנאשם פעילות, במהלכה הופנו אליו מרבית הבקשות לסיוע כספי של מפקדי השטח ופעילי הטרור, הן בכתב והן בעל פה.
הנאשם, בחן את הבקשות, ונתן עדיפות לבקשות סיוע של פעילים שביצעו פעולות טרור נגד ישראל, לרבות כאלה שהוכרזו כמבוקשים או נפגעו במהלך ביצוע פעולות אלה.
בחלק מהמקרים הורה הנאשם לאנשי הכספים שעבדו עמו, ביניהם עלי ברגותי, אלו בקשות לאשר וכן את היקף הסכומים שיש לשלם.
במקרים אחרים, הנאשם העביר את הבקשות דלעיל, בצרוף המלצותיו, ליאסר ערפאת. ערפאת החליט אם לאשר את הבקשות וכן את היקף הסכומים שיש לשלם.
בנוסף, טיפל הנאשם בבקשות לקידום פעילים במסגרת ההיררכית של הארגונים הטרוריסטים, ובבקשות לשיבוץ פעילים למשרות בכירות במנגנונים שמומנו על ידי יאסר ערפאת ערפאת.
במתן התמיכה הכלכלית לפעילים וקידומם בהתאם לסדרי העדיפות שפורטו לעיל, הנאשם שידל, ואפשר לפעילים להתמסר באופן בלעדי לביצוע פעולות הטרור, כשהם משוחררים מעול פרנסת בני משפחתם, ובכך גרם להגברת פעולות הטרור נגד ישראל.
31. א. הנאשם הביא להגברת המוטיבציה והנכונות של פעילי הארגונים הטרוריסטים לביצוע פעולות טרור נגד ישראלים, על ידי שידולם ועידודם לכך בנאומי הסתה נגד מדינת ישראל באמצעי התקשורת השונים ובכינוסים, וכן על ידי הפצת כרוזי הסתה.
בנאומים ובכרוזים אלה קרא הנאשם לפעולות נקם נגד ישראל, הלל ושבח את כל אותם גורמים שעסקו בביצוע פעולות טרור נגד מטרות ישראליות תוך הענקת "מעמד קדושים" לאותם פעילים שנפגעו במהלך פעילותם.
בתגובה למאמצי כוחות הביטחון של ישראל למיגור פעולות הטרור, הכריז הנאשם כי פעילי הארגונים הטרוריסטים שכונו על ידו "גיבורים" יצליחו לפרוץ לערים הישראליות ולהנחית מכה אחר מכה", זאת לצורך ערעור תחושת הביטחון של תושבי מדינת ישראל. הנאשם עמד בראשן של תהלוכות המנויות בהן השתתפו פעילי הארגונים הטרוריסטים כשחלקם חמושים.
במהלך תהלוכות אלו נהגו המשתתפים להתעמת עם חיילי צה"ל על ידי פעולות אלימות והפרות סדר שמטרתן התססה, הסתה ועידוד פעילים נוספים להצטרף לארגונים הטרוריסטים.
על ידי הפעולות הנ"ל, גרם הנאשם להגברת הנכונות של אנשים רבים להתגייס לארגונים הטרוריסטיים והצליח לעודד ולשדל את מפקדי השטח והפעילים לבצע פעולות טרור, לרבות ביצוע פעולות נקם רצחניות נגד מטרות ישראליות.
ב. אחד האירועים המאפיינים פעילות זו התרחש בבית האל שפתח הנאשם לאחר מותו של ראא'ד כרמי ב 14.1.02 שהיה מבכירי מנהיגי השטח.
במהלך התכנסות של מפקדי השטח ופעילי הטרור בבית האבל, בתאריך הנ"ל בשעות הערב, קרא הנאשם לאחמד ברגותי, ולנוכחים האחרים שהיו בבית האבל, לבצע פיגוע נקמה בגין מותו של ראא'ד כרמי.
בסמוך לאחר מכן אחמד פעל לבצע את הוראותו של הנאשם, וסיפק נשק למוחמד מצלח (אבו סטחה) אחד ממפקדי השטח, שקשר קשר עם אחמד ופעילים נוספים שהיו שותפים בחוליית טרור שפעלה תחת פיקודו, לצורך ביצוע פיגוע נקמה בהתאם להוראותיו של הנאשם.
בתאריך 15.1.02 ארבו מוחמד מצלח וחברי החוליה שהיו עמו למכוניות שנסעו בכביש 443, בסמוך לתחנת דלק שבגבעת זאב. בשעה 19:45 התקרבו מחמד מצלח וחברי החוליה למכוניתה של יואהל חן ז"ל שעמדה בסמוך לתחנת הדלק ושוחחו עמה על מנת לוודא שהיתה ישראלית.
מיד לאחר מכן ירו מחמד מצלח וחבר חוליה נוסף צרור כדורים לעברן של יואלה חן ורשל עיני שהיתה עמה במכונית וגרמו בכוונה תחילה למותה לש יואלה חן ז"ל וניסו לגרום שלא כדין למותה לש רשל עיני אשר נפצעה.
מיד לאחר הפיגוע דיווח אחמד לנאשם על הרצח שבוצע כפיגוע נקמה בהתאם לדרישתו של הנאשם.
41. הנאשם, שעמד בראש הארגונים הטרוריסטים באיו"ש, במעשים הנ"ל הנהיג, הפעיל, סייע, שידל והשתתף בפעולות הטרור שבוצעו על ידי מפקדי השטח ופעילי הטרור שהיו כפופים להם, כמפורט בנספח לכתב האישום, ובכך גרם בכוונה תחילה למותם של מאות ישראלים, כל זאת בתקופה הרלבנטית לכתב האישום.
51. הנאשם, שעמד בראש הארגונים הטרוריסטים באיו"ש, במעשים הנ"ל, הנהיג, הפעיל, סייע, שידל והשתתף בפעולות הטרור שבוצעו על ידי מפקדי השטח ופעילי הטרור שהיו כפופים להם, כמפורט בנספח לכתב האישום, ובכך ניסה הנאשם, שלא כדין לגרום למותם בכוונה תחילה של מאות ישראלים.
הוראות החיקוק לפיהן מואשם הנאשם:
1. רצח בכוונה תחילה, עבירה על סעיף 300 (א) (2) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.
2. סיוע לרצח – עבירה על סעיף 300 (א) (2) ביחד עם סעיף 31 לחוק הנ"ל.
3. שידול לרצח – עבירה על סעיף 300 (א) (2) ביחד עם סעיף 30 לחוק הנ"ל.
4. ניסיון לרצח, עבירה ע לסעיף 305 (1) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.
5. קשירת קשר לבצע פשע, עבירה על סעיף 499 לחוק הנ"ל.
6. פעילות בארגון טרוריסטי, עבירה על סעיף 2 לפקודת מניעת טרור, תש"ח – 1948.
7. חברות בארגון טרוריסטי, עבירה על סעיף 3 לפקודה הנ"ל.

רשימת עדי התביעה:

1. נאסר אבו חמיד, ת.ז 923918882, יוזמן באמצעות שב"ס.
2. נאסר עוויס, ת.ז 900358664, יוזמן באמצעות שב"ס.
3. אחמד ברגותי, ת.ז 994466860, יוזמן באמצעות שב"ס.
4. ג'מאל אחוויל, ת.ז 961053865, יוזמן באמצעות שב"ס.
5. מחמד מצלח (אבו סטחה), ת.ז 902845643, יוזמן באמצעות שב"ס.
6. זיאד חמודה, ת.ז 902924117, יוזמן באמצעות שב"ס.
7. עלי עאידיה, ת.ז 925059321, יוזמן באמצעות שב"ס.
8. איסמעיל רדאידה, ת.ז 41162401, יוזמן באמצעות שב"ס.
9. נאצר א-שוויש, ת.ז 993006188, יוזמן באמצעות שב"ס.
01. ריאד עמור, ת.ז 94295555, יוזמן באמצעות שב"ס.
11. נאצר חאג', ת.ז 975413188, יוזמן באמצעות שב"ס.
21. בלאל עותמאן ברגותי, ת.ז 902826262, יוזמן באמצעות שב"ס.
31. תחריר ברגותי, ת.ז 933538563, יוזמן באמצעות שב"ס.
41. עמאד אשקיר, ת.ז 92874780, יוזמן באמצעות שב"ס.
51. אחמד מוצפר, ת.ז 900732330, יוזמן באמצעות שב"ס.
61. שריף נאג'י, ת.ז 959770843, יוזמן באמצעות שב"ס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ברגותי בבית המשפט
צילום: איי פי
צילום: דובר צה"ל
נעצר על ידי חיילי צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום איי פי
בעצרת במהלך האינתיפאדה
צילום איי פי
צילום איי פי
ראיון לכלי התקשורת הערביים
צילום איי פי
צילום: רויטרס
ערפאת. ברגותי היה כפוף אליו
צילום: רויטרס
מומלצים