שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מצנע: לפנות את כל ההתנחלויות ברצועת עזה
  המועמד לראשות העבודה ל"ניוזוויק": במקרה של הפרדה חד צדדית - יש לפנות ההתנחלויות שממזרח לגדר. סירב לענות לשאלה אם ינהל מגעים עם ערפאת

  עמרם מצנע, המועמד לראשות מפלגת העבודה, אומר כי אם ייבחר - יפנה את רוב ההתנחלויות מהשטחים, כולל כל אלה שברצועת עזה.
  מצנע אמר בראיון לשבועון האמריקני "ניוזוויק", כי "ממשלתו של שרון אינה מובילה אותנו לשום מקום, זה נכון בכל הקריטריונים: הביטחון, הכלכלה ומצב רוחם של האנשים".
  מצנע הזהיר כי השימוש בכוח לא יוביל לפתרון המצב הביטחוני. "אתה לא יכול לדכא את הטרור רק באמצעים צבאיים", קבע, "חייבים לנקוט גם ביוזמות פוליטיות".
  מצנע אמר כי אם ייבחר בפריימריז בעבודה, יפרוש מיד מממשלת האחדות "ומלכתחילה חשבתי כי לא צריך להיכנס אליה".
  מצנע הוסיף כי אם ייבחר כראש ממשלה, יחדש מיד את השיחות עם הפלסטינים "והתנאי היחיד שיש לי הוא שהם יוכלו לספק את הסחורה. אם זה לא יקרה, נבצע הפרדה חד צדדית".
  מצנע סירב לענות לשאלה אם יסכים לנהל מגעים עם יאסר ערפאת עצמו. "העיסוק האישי בסוגיית ערפאת גורם לנו לסטות מהמסלול. אם נבסס הכל על אדם אחד, זה לא יפעל לטובתנו. אני יודע שיש עניין רב ברשות הפלסטינית ובעולם הערבי בדעות שלי. הם עוקבים אחר דברי מקרוב, אני מקווה שתצמח מנהיגות אלטרנטיבית חדשה שאיתה נוכל לבנות מחדש את האמון".
  לדברי מצנע, "במקרה של הפרדה חד צדדית נצטרך לפרק את ההתנחלויות שממזרח לגדר, מכיוון שמבחינה צבאית אינך יכול להגן עליהן". מצנע לא אמר כמה התנחלויות יפרק אבל הוסיף כי "לא מדובר במעט". לדבריו, ברצועת עזה הוא יפרק את כל ההתנחלויות.
  מצנע הוסיף כי שרון היה אחראי לבנייתן של התנחלויות רבות שנבנו במיוחד כדי שלא יהיה ניתן להחזיר את השטחים "ואני משוכנע כי זו היתה טעות ולרוב המנהיגים לא היה את האומץ להגיד את זה".
  מצנע שהתעמת בעבר עם שרון בתפקידו בצבא, בעת ששרון היה שר הבטחון, אמר כי "שרון אמנם השתנה מאז ונהיה זהיר יותר בדרך קבלת ההחלטות שלו, אך לא מספיק".
  כשנשאל כיצד הוא מסביר את הצלחתו בסקרים הוא משיב "אני נחשב כאאוטסיידר וכנראה שזה נחשב כיתרון בעיני הציבור".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אופירה יוחנן וולק
  בוחר בקו יוני. מצנע
  צילום: אופירה יוחנן וולק
  מומלצים