שתף קטע נבחר

"צה"ל היה יכול למנוע את מות בני"

הוריו של אהוד שניאור, שנהרג באימון של יחידת דובדבן, כינסו מסיבת עיתונאים. "הם קיבלו חייל עם כושר, עשו ממנו סמרטוט והחזירו אותו בטלית הביתה", אמר האב, "אני מצפה מהמפקדים שילכו הביתה"

"צה"ל היה יכול למנוע את מות בני". כך אמר היום (א') אביו של חייל דובדבן, אהוד שניאור ז"ל, שנפטר לפני 10 ימים במהלך אימון יחידתי.
לדברי האב, יעקב, לצה"ל היו את כל הכלים כדי למנוע את המקרה. הוא הוסיף כי הוא מצפה מסגל הפיקוד לפשוט את המדים וללכת הביתה. "הם קיבלו חייל עם כושר, עשו ממנו סמרטוט והחזירו אותו בטלית הביתה".
הוריו של שניאור כינסו היום מסיבת עיתונאים בבית העיריה בכרמיאל. שבוע לאחר שנקבר בנם, בני המשפחה מסרבים עדיין להתייחס לאירוע עצמו. כ"שנקבל את תוצאות התחקיר נגיב בהתאם", הם אומרים, "אנחנו מקווים שצה"ל לא ינסה לטייח".
האב הסכים רק להגיד כי "מהרגע שאהוד התמוטט חלפו 8 עד 6 דקות עד שקיבל עזרה רפואית, זמן סביר הוא דקה וחצי, גג שתיים".
ההורים, יעקב ושולה, לא חסכו מילות ביקורת מהמפקדים האחראים במתקן אדם. "אני כועס ומופתע. אין סיבה שחייל ימות במהלך אימונים", אמר האב, "דברי מכוונים מהראש העליון עד למטה, אני מצפה מהם שילכו הביתה ואני לא חס על אף אחד".
במהלך הדברים פרצה האם בבכי ובעלה עודד אותה. "מה שקרה לאהוד זו תקלה רצינית, זה בושה לצה"ל שדבר כזה קורה בתוך מתקן צבאי מסודר", אמר.
במהלך הדברים ציין האב כי בנו ומתן בידרמן ז"ל, חייל נוסף מכרמיאל שנפל, היו חברים טובים. "אהוד התגייס ביום שמתן נהרג. אז יכולתי לבכות, היום איני יכול להזיל דמעה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מת באימון. שניאור
צילום: ערוץ 1
הוריו של החייל
צילום: ערוץ 1
מומלצים