שתף קטע נבחר

ת"א: נפתח מרכז לנוער הומו-לסבי שנזרק מהבית

מרכז "דרור" פועל מזה כחודשיים בדרום העיר ומשמש מקלט זמני לנערים ונערות שנדחו בגלל נטייתם המינית. חברת מועצת העיר, מיכל עדן: מדובר בבית חם ובכרטיס לחופש

עיריית תל אביב יפו תפתח מחרתיים (ד') באופן רשמי את מרכז "דרור", שישמש כהוסטל להלנת בני נוער הומוסקסואלים שנזרקו מבתיהם, או שנמצאים בעימותים קשים עם סביבתם בשל נטייתם המינית.
מרכז "דרור" פועל מזה כחודשיים בדרום תל אביב כמקלט זמני, לתקופה של מספר חודשים. הוא מעניק לבני הנוער מקום לינה, מזון וליווי פסיכולוגי של אנשי מקצוע, באווירה תומכת. עד כה שהו במרכז כעשרה נערים ונערות. המרכז מסוגל לספק מענה לתשעה בני נוער בו זמנית. הוא פועל בכל ימות השנה ומתופעל על ידי צוות מקצועי. התקציב ניתן מעיריית תל אביב יפו וממשרד העבודה והרווחה.
חברת מועצת העיר, מיכל עדן, שהיתה מיוזמי הרעיון, אמרה כי "בני נוער שנאלצו לעזוב את ביתם בגלל נטייתם המינית, יוכלו למצוא במרכז 'דרור' כתובת, בית חם, וכרטיס לחופש שלהם". היא ציינה כי מדובר ב"צעד משמעותי, הן בסיוע מיידי לבני נוער במצוקה והן בהעלאת מודעות בקרב הציבור, המוסדות ואנשי המקצוע, אודות הצרכים הייחודיים של נוער הומו-לסבי במצוקה".
טקס פתיחת המרכז ייערך במעמד ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, חברת הכנסת יעל דיין, מיכל עדן, נציגי מינהל השרותים החברתיים בעירייה ונציגי משרד העבודה והרווחה.
אוכלוסיית היעד של מרכז "דרור" היא בני נוער 15-18 הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים, טרנסג'נדרים או נערים המתלבטים בנטייתם המינית. חלקם מגיעים למרכז על רקע של אלימות פיזית או מילולית המתייחסת לנטייתם המינית. שירותי הרווחה נאלצו עד כה לטפל בנערים ונערות בעיקר ברחוב, בשל הסכנה שידרדרו לשוטטות, לסמים וזנות, לדיכאון ולניסיונות אובדניים.
הכוונה של יוזמי המרכז היא להפוך אותו בעתיד למרכז מידע, שירכז נתונים אודות בני נוער הומואים ולסביות. ייתכן שבעתיד יוכשרו שם אנשי מקצוע, שיתמקדו בטיפול במגזר זה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
תפתח את המרכז. יעל דיין
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום עדי מזן
צעד משמעותי. מיכל עדן
צילום עדי מזן
מומלצים