שתף קטע נבחר

"זו חזרה לאוסלו בדלת האחורית"

כך מאשים יו"ר המפד"ל אפי איתם בעקבות הפירסומים על תחילת יישום תכנית "עזה ובית לחם תחילה". איתם מזהיר כי מפלגתו תפרוש מממשלת שרון ותוקף אותו ואת בן אליעזר. ליברמן: להקדים את הבחירות. ח"כ קליינר: "הנה מגיע הסרט אוסלו 2 בכיכובם של שרון ובן אליעזר"

האגף הימני בממשלתו של אריאל שרון ניצב מהלילה על רגליו האחוריות בעקבות תחילת יישום הסכם "עזה ובית לחם תחילה". המפד"ל, שזה לא מכבר נכנסה לממשלה - כבר מאיימת לפרוש.
יו"ר המפד"ל, השר אפי איתם, התבטא אמש (יום ב') בחריפות נגד ראש הממשלה שרון ושר הביטחון בן אליעזר. "הסכם 'עזה תחילה' לא נדון בממשלה", אמר איתם, "ראש הממשלה הגדיר אותו תרגיל הונאה של הפלסטינים. זו חזרה לאוסלו בדלת אחורית ומצד שני איוולת מדינית: האמריקנים דורשים החלפת ההנהגה פלסטינית וביצוע רפורמות והנה ישראל, תמורת שקט זמני מפוקפק, מוותרת על התביעות הללו. האם מדיניות הממשלה בנושא המדיני ביטחוני מונעת משיקולי פריימריס במפלגת העבודה?"
איתם דורש לקיים עוד השבוע דיון בנושא בקבינט. לאחר ישיבת הקבינט ביום רביעי, יקיים איתם התייעצות סיעתית עם חבריו למפד"ל בנוגע להמשך צעדיהם.
ח"כ מיכאל קליינר טוען אף הוא כי מדובר ב"שידור חוזר של אוסלו". לדברי קליינר, "אחרי שהיינו בסרט אוסלו 1 בכיכובם של פרס ורבין, מגיע אלינו אוסלו 2 בכיכובם של שרון ובן-אליעזר. עזה היא חלק מציר הרשע העולמי וצריך לכבוש אותה בנוסח טורה-בורה. האיום של המפד"ל נשמע נלעג במיוחד", הוסיף קליינר, "מאחר שאיתם דיבר בעבר על הקמת מדינה פלסטינית בעזה ובסיני".
יו"ר "ישראל ביתנו", חבר הכנסת אביגדור ליברמן, אמר כי יש להקדים את הבחירות. ליברמן קרא לסיעות המפד"ל וישראל בעלייה לפרוש מן הממשלה ולפעול עם סיעתו לצורך כך, אם ייושם ההסכם בשטחים.

בשמאל: לפטר את איתם

בעקבות התקפת יו"ר המפד"ל השר אפי איתם על שרון ובן אליעזר קורא ח"כ אבשלום וילן לראש הממשלה לפטרו. "דברי הבלע וההסתה שהשמיע איתם כנגד ראש הממשלה ושר הביטחון בעקבות הסכם עזה תחילה מחייבים הסקת מסקנות אישיות כלפיו", אמר וילן.
יו"ר הקואליציה ח"כ זאב בוים ביקש משר הביטחון להתנות את ההקלות ההומניטריות ותכנית עזה תחילה בפעילות צבאית נרחבת ונחרצת של הרשות הפלסטינית כנגד ראשי אירגון הג'יהאד האיסלאמי. זאת, בעקבות איומיהם להמשיך בביצוע פיגועי טרור. "לא יתכן שפעולות שנועדו להקל על הפלסטינים יינתנו ללא הדרישה הנחרצת להפסקת הטרור ולקיחת האחריות מצד הרשות הפלסטינית", אמר בוים.
השר שמעון פרס אמר אתמול בעת פגישתו עם שר החוץ של פינלנד כי בעקבות השיחות של בן אליעזר – "הפסקת האש קרובה יותר, אולם יש לנקוט זהירות רבה. רבים במחנה הפלסטיני הגיעו למסקנה שיש לחזור ולהפסיק את הטרור כיוון שזה מזיק לעניין הפלסטיני", דברי פרס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. נפרוש
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
קליינר. הסרט אוסלו 2
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים