שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גדי סוקניק מדבר

  איש חדשות ערוץ 2 דיבר עם גולשי ynet בפורום "טלוויזיה ומדיה". אנחנו מביאים - בקיצורים הכרחיים - שאלות ותשובות נבחרות. אז מהם תחביביו של סוקניק? האם הוא מביט במראה באמצע המהדורה? ולמה הוא מבלה רק עם מכוערות?

  .

  - כעיתונאי עם הרבה ניסיון, מה הרגע הכי זכור לך שאותו סיקרת? (שביט)

  "אולי לחיצת היד בין רבין לעראפת בבית הלבן. כמה תקוות היו אז..."

  - האם אתה רואה בעבודתך כמגיש חדשות עבודה עיתונאית? זה נראה כאילו עייפת מהעיתונות ואתה פונה, במידה מסוימת, לבידור. איזה חלק יש לך בעריכת התוכנית? האם נטשת את עמדת הפרשן? (קרני)

  "ההגשה אכן שונה במידה רבה מעבודותיי הקודמות כפרשן וכתב. אבל מישהו צריך לעשות את העבודה המלוכלכת... ואני תמיד חסיד של גיוון ושינויים. אגב, אם החדשות שאני קורא הן בידור עבורך - לא רוצה לחשוב מה זה עבורך עניין חמור ורציני..."

  - בנוגע לטקסטים שאתה קורא: האם אתה כותב אותם לבד, מישהו עוזר לך, אתה מקבל אותם כחומר גלם ומשכתב אותם? (אבי, בועז, דני ולירן)

  "מרבית הטקסטים מוגשים לנו על-ידי עורכי המהדורה, ואנחנו המגישים עוברים עליו, משפצים, ולעיתים קרובות גם כותבים מחדש. על כל פנים, למעט מצבי לחץ זמן, כל הטקסטים יוצאים מתחת ידי המגישים".

  - רציתי לדעת האם זה נכון שבאמצע הכתבות יש מראה שאתה ומיקי בודקים את המראה שלכם. (ח.)

  "רמז: אני לא..."

  - מבחינת עיתונאי עבר מהוללים, מי המודל שלך, את מי אתה מעריץ? (מרגלית)

  "מה לעשות - אני לא סוגד, ולא מעריץ אנשים. רק מעריך... השתדלתי תמיד ללמוד את הטוב ממי שיש לו, ולנסות להפנים".

  - האם עצם היותך שמאלני משפיע על תפקודך בטלויזיה ? (איציק)

  "מאיפה הבאת את היציאה הטיפשית הזו?!"

  - רציתי להגיד שאתה מגיש לעניין. המשך כך (דניאל)

  "אפשר לשלוח את זה למייל של הבוסים שלי לקראת דיוני השכר?"

  - לדעתי, צריכה להיות מידה יותר משמעותית של ממלכתיות ורצינות בהגשת מהדורות חדשות,האם לדעתך ערוץ 2 נוקט במדיניות זו? (אסף)

  "לעניות דעתי אין צורך ביותר ממלכתיות או רשמיות ממה שיש. מה אתה רוצה? מהדורת פראבדה? אלבניה? ואם נהיה עוד יותר רציניים ומכופתרים זה ישנה במשהו את תוכן החדשות?!"

  - האם, לדעתך, יש מקום שהתקשורת תשמש כלי מחנך לשלום ולסובלנות, או שכל תפקידכם מסתכם בדיווח? (שחר אהרון)

  "לעניות דעתי החדשות (ועזוב אותי כעת מה"תקשורת") צריכות לדווח נטו ולא לחנך. בשביל זה יש בית ובית-ספר. אני כן מסכים שנושאים "שוליים" שאינם נחשבים לגורפי רייטינג נדחקים לעיתים לשוליים - אבל מה לעשות? מה אתה מעדיף? לראות אותנו בחינם, או לשלם אגרה שנתית ולראות סגנון אחר או תכנים אחרים? ידעתי שזו התשובה שלך..."

  - מדוע אין follow-up בישראל? אנשי ציבור רגילים לזה: כל שעליהם לעשות זה להוריד את הראש לכמה ימים, ותבוא שערוריה/צרה/פיגוע (ח"ו) חדש, וכולם ישכחו מהישן. (עמית)

  "צודק! בגלל הקצב המטורף של החדשות בארץ והרצון הטבעי למכור סחורה חדשה לפני המתחרים, אין מספיק פולו-אפ, ומעקב אחר נושאים חשובים ושערוריות נוקבות. זה מפריע גם לי כל שני וחמישי, ואני משתדל להשפיע בעניין. כך בדיוק חוזרת מדינה על שגיאות פאטאליות!"

  - מדוע אתה וחבריך נוהגים לקרוא לנרצחים בפיגועים הרוגים, למרות שביצוע פיגוע בהגדרה הוא רצח בכוונת תחילה? (מני)

  "אין בזה מדיניות. אני אגב במקרים רבים הופך את ההרוגים לנרצחים, ובדין".

  - למה כשיש פיגועים (לא עלינו) יש פרסומות פתאום באמצע פיגוע? (אורטל)

  "אין לי שום נגיעה להחלטות בנוגע לפרסומות. ובכל זאת - יש גבול עד כמה טרוריסטים ואסונות יכולים לשבש את דפוסי חיינו,הרי הערוץ יכול לשדר רק אם יכנסו כספים מפרסומות?! ומי יממן את חברת החדשות שבה אני עובד? ברגוטי?!"

  - האם אתה לא חש שלמרות כל הדיבורים על התקשורת כ"כלב השמירה של הדמוקרטיה" הרי שברגע האמת היא הופכת לשופר? כוונתי לאופן נטול הביקרות שבו משדרת התקשורת את דברי דובר צה"ל. (שריתה)

  "לענין דובר צה"ל - בגלל טעויות קשות שנעשו על ידי הצבא בשימוש בכלי זה, נפגמה כבר מזמן האמינות הרבה לה זכה בעבר, וכיום, לצערי הרב, דובר צה"ל שוב אינו מקור סופי, בוודאי לא לעיתונות הזרה, אלא רק עוד מקור חשוב"

  - לגדי סוקנקניק, מהם התחביבים שלך מלבד.... אמממ.... חדשות? (גורי)

  "קודם כל - אמא שלך סוקנקניק. בין תחביבי: קריאת עיתונים, סתאאם... פעילות ספורטיבית, מוזיקה, אופנוע, וכיו"ב".

  - בתור אחד שרץ במכרז לערוץ מוזיקלי, איזו מוזיקה אתה אוהב לשמוע? (גיא)

  "אני שומע הכל, ובין הביזארים יותר - מוזיקת קאנטרי, ופולק - רוק, יוונית, אירית ומה לא?"

  - האם צללת בקישון, ואם כן האם אתה היפוכונדר? (רענן) איך לא עלה על ראשכם באותן שנים שלהיכנס לבוצה והזיהום של הקישון הזה שווה סירוב פקודה, או לפחות להתלונן או לעבור יחידה? (srul)

  "אני נמנה עם הקבוצה הקטנה שהתאמנה בביצת הקישון יותר מכל האחרים! אם הייתי היפוכונדר, אזי מלפני כשנתיים כשפרצה פרשת הסרטן הייתי כבר מתאשפז בגהה... כמו שאתה יודע, אני עוד לא... אולי זה היה הגיל, אולי התקופה - אבל לא העלינו על הדעת שהזוועה הכימית הזו היא לא רק דוחה, מסריחה, וצורבת, אלא גם הורגת".

  - סתם בשביל הסקרנות, אני מעריכה שאתה בן קרוב ל-50, אז איך זה שאתה נראה כמו שאתה נראה (גוף צעיר הרבה יותר)? מה בדיוק אתה עושה (דיאטה? חדר כושר? מה?)? (גילי חן)

  "חמישים מלאו לנער... בשבוע הבא... גם הוא לא מאמין... הסוד? פעילות, אופטימיות ומן הסתם גם גנטיקה. עוד יתברר שבקישון צריך להקים מרחצאות מרפא..."

  - מה תגובתך למה שנכתב עליך בשישי האחרון. האם אתה חושב שבאמת יש טעם לפגם בכך שאתה יוצא למסיבות אחרי מהדורה בה סיקרת, נניח, פיגוע תופת קשה? האם מדובר בביקורת קטנונית או שיש בה משהו? (רועי)

  "בעקבות הטור הפסקתי לצאת מהבית, התחלתי לבלות רק עם מכוערות, ועברתי לקורקינט. עכשיו אני בסדר?!"

  ועוד כמה פרטים שממש חייבים לדעת:

  "שמי המקורי הוא גד, אבל אני היחיד בארץ שהחליף את שמו רשמית במשרד הפנים לגדי, וזה משום שכשגדלתי היו קרציות שנזפו בי על השימוש של מבוגר בשם חיבה...
  "שכרי גבוה יותר ממה שחושבים ונמוך יותר ממה שמגיע לי...!"

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סוקניק. שינה את השם לגדי במשרד הפנים
  לאתר ההטבות
  מומלצים