שתף קטע נבחר

תיכון חדש לבנות בראשל"צ

בי"ס המסילה יפעל במרכז המסחרי של שכונת גני אסתר לפי תוכנית הלימודים של רשת בית יעקב. כ- 150 בנות כבר נרשמו ללימודים בשנה הבאה, הרב עזרן: ביה"ס יחסוך כסף להורים רבים

הרשמה לבית ספר תיכון דתי תורני לבנות - המסילה, שייפתח בתחילת שנת הלימודים תשס"ג בראשון לציון בעיצומה. בית הספר השוכן במרכז המסחרי של שכונת גני אסתר, יפעל על פי תוכנית הלימודים של רשת בית יעקב.
מאחורי הקמתו עומד הרב הראשי של ראשל"צ, יוסף עזרן, שהביע השבוע תקווה שבשנה הבאה תקצה העירייה לבית הספר מבנה קבוע ומתאים יותר מהמבנה הקיים. בית הספר החדש יהווה מסגרת המשך לבוגרות בית הספר היסודי התורני המסילה שבשכונת רמת אליהו. לדברי הרב עזרן יפתחו בבית הספר התיכון בשנה הקרובה שמונה כיתות, מז' עד י"א.
עזרן: "עד כה נרשמו לבית הספר כ- 150 בנות, כ- 90 אחוז מהן מתגוררות בראשון לציון. אנחנו מקווים להגיע למספר תלמידות שיאפשר לפתוח שתי כיתות בכל שכבה עד כיתה י"ב". לדבריו, בית הספר מוכר על ידי המחלקה לחינוך העצמאי במשרד החינוך.
עזרן מסביר את ההצדקה שפתיחת בית הספר: "לו יכול היה השולחן שלי להעיד, הוא היה מספר על דליי הדמעות ששפכו אצלי הורים שחיפשו בית ספר תורני בעיר לבנותיהם. בתי הספר שמחוץ לעיר יקרים מאד. יחד עם מחיר ההסעות מגיעה עלות שנת הלימוד בהם לפעמים לכ- 20 אלף שקל. המצב דומה גם כשמדובר באולפנות לבנות".
לדברי עזרן, שכר הלימוד שישלמו ההורים על הלימודים בבית הספר המסילה יהיה נמוך בהרבה מהתשלום הנדרש מהם במוסדות החינוך מחוץ לעיר. "הייתי שמח להיות סמוך על שולחנו של מינהל החינוך ולהינות אפילו מהפירורים שנותרו מחלוקת העוגה בין בתי הספר בעיר. גם אנחנו משלמים מסים וגם לנו יש זכות ללמוד בעיר בתנאים הולמים".
למרות פתיחת בית הספר החדש תומך הרב עזרן במאבק ההורים המעוניינים להקים בעיר אולפנא לבנות מהזרם הדתי לאומי. ראש מינהל החינוך, רחל אשל, אומרת בתגובה כי הקצאת המבנים לבתי ספר תלוי בהחלטת משרד החינוך. "העירייה היא רק הגוף המבצע".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שכר הלימוד שישלמו ההורים יהיה נמוך בהרבה מהתשלום הנדרש במוסדות החינוך דומים מחוץ לעיר
מומלצים