שתף קטע נבחר

בן אליעזר: העליהום על הערבים הישראלים מוגזם

למרות המאבק המתחמם בעבודה בחר שר הביטחון בנימין בן אליעזר להקדיש את נאומו בכינוס של המפלגה לענינים ביטחוניים ומדיניים. הוא קרא לנקוט ביד קשה נגד מעורבות של אזרחים ערבים בטרור, קבע שצה"ל מיצה את השהות בערים הגדה והבהיר שישראל מבקשת מהפלסטינים רק את "מה שהם יכולים לעשות"

"צריך להוקיע ולהקיא את מעורבותם של ערביי ישראל בטרור", כך אמר אתמול (ג') שר הביטחון בנימין בן אליעזר בכינוס חגיגי בבית מפלגת העבודה. "יש לנקוט ביד קשה ולחשוף כל תופעה כזו, אך עם זאת אני סבור שהעליהום על הציבור הערבי איננו מוצדק" הוסיף בן אליעזר.
למרות המאבק המתחמם על צמרת העבודה נמנע בן אליעזר מהתייחסות פוליטית אל יריביו עמרם מצנע וחיים רמון, והקדיש את נאומו לסוגיות מדיניות וביטחוניות.
ביחס למצב בשטחים אמר בן אליעזר ש"הגענו למיצוי מקסימאלי של הימצאות צה"ל בערים וכעת אנו מנסים להביא למשא ומתן פורה". לדבריו, לאחר שנתיים רוויות אלימות קשה לשני הצדדים לחזור לשולחן המו"מ, אולם
לראשונה לאחר זמן רב, הם עושים מאמצים בתחום. ביחס לדרישות ישראל מהפלסטינים אמר בן אליעזר שהן "מותאמות למה שהפלסטינים יכולים לעשות".
עוד אמר בן אליעזר כי הסכם 'עזה ובית לחם תחילה' לא יורחב לחברון בקרוב. בתידרוכים אישיים אמר השר כי "התהליך יכלול את חברון כאשר הצבא יגיד שניתן לצאת מחברון. זה לא לדיון פוליטי".
היום היה צפוי בן אליעזר לפגוש את שר הפנים הפלסטיני עבד אל רזאק יחיא אך הפגישה בוטלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פואד בנימין בן אליעזר
צילום: איי פי
מומלצים