שתף קטע נבחר

גופה שרופה של ישראלי נמצאה ברכב באיזור רמאללה

על הגופה נמצאו סימני ירי והתעללות. מהמשטרה נמסר כי ייתכן שמדובר בתושב דרום הארץ, בן 25, שהרכב רשום על שמו. סוף השבוע החל בהתפזרות שקטה מהמסגדים ועבר במהירות לשורה של תקריות אש, במהלכן נהרגו 4 פלסטינים. אש נורתה שוב על גילה

המשטרה בודקת אפשרות שהישראלי, שגופתו נמצאה שרופה לפנות בוקר בתא מטען של רכב באיזור התעשייה ברמאללה, הוא תושב דרום הארץ בן 25. הרכב שבו נמצאה הגופה רשום על-שם הצעיר, ששמו טרם נמסר לפרסום. על הגופה נמצאו סימני ירי והתעללות. היא הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר.
לדברי הפלסטינים, הגופה השרופה נמצאה הבוקר (יום שבת) בתא מטען של רכב מסוג "דייהו" באיזור התעשייה של רמאללה, הנמצא בשטח A. נציגי המשטרה הפלסטינית העבירו את הגופה למשטרת בנימין במחנה עופר. עדי ראייה פלסטינים מסרו, שראו אדם שנורה אתמול במרכז רמאללה וכי היורים נמלטו עם הקורבן ברכב. נסיבות המוות נחקרות במחוז ש"י של המשטרה.

ברגותי: האינתיפאדה רק מתחילה

מזכיר תנועת הפת"ח בגדה וראש התנזים, מרואן ברגותי, אמר בראיון לשבועון הלבנוני "מגזין" המתפרסם היום, כי האינתיפאדה נמצאת רק בתחילת דרכה והיא תימשך עד הקמתה של המדינה הפלסטינית שבירתה ירושלים. לדבריו, הפלסטינים פועלים לסגירת הכבישים העוקפים המשמשים את המתנחלים והקימו ועדות עממיות חמושות, שתפקידן להתמודד עם המתנחלים ולהגן על הפלסטינים מפניהם. ברגותי הודה לחיזבאללה, "שפעולותיו הגיבורות תרמו להרמת המוראל הפלסטיני".
מזכ"ל החיזבאללה, השייח' חסן נסראללה, קרא אמש לפלסטינים לבצע פיגועי התאבדות נגד ישראל. "אני בטוח שהדרך לניצחון היא מות קדושים ושהפעולות החשובות ביותר נגד הציונים הן פעולות התאבדות", נאמר בהודעה, ששודרה ברשת הטלוויזיה "אל מנאר" השייכת לחיזבאללה.
נער פלסטיני בן 16 שנפצע במהומות בשטחים מת מפצעיו בבית חולים סעודי, כך מדווח הבוקר (שבת) העיתון "אל ריאדה". לפי העיתון, הנער מוחמד מחפוז נורה בראשו מאש חיילי צה"ל. מחפוז אושפז בסעודיה יחד עם תשעה פלסטינים נוספים. מספר ההרוגים במהומות נאמד עד כה בלפחות 137 בני אדם.
נער פלסטיני בן 14 נפצע קשה בעימותים שהיו הבוקר (שבת) בגבול מצרים באיזור רפיח. בהתפרעויות שהיו ליד מחסום בית חנון ברצועת עזה וברפיח נפצעו עוד 12 פלסטינים. מפגינים פלסטינים הציתו שלושה אוטובוסים ישראלים במחסום ארז. האוטובוסים הוצתו במהלך הפגנה, שבה יידו מאות פלסטינים אבנים לעבר חיילי צה"ל.
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר בראיון לעיתון המצרי "אל אהראם" כי הוא מתנגד להפרדה גיאוגרפית וכלכלית בלבד מישראל. "אנחנו מעוניינים בהפרדה פוליטית המבוססת על גבולות 1967 והחלטות החוק הבינלאומי שיובילו להקמת מדינה פלסטינית ובירתה ירושלים".

עיתונאי פלסטיני נהרג

מקורות פלסטינים מסרו, כי בבית חולים בירדן מת מפצעיו עיתונאי פלסטיני מסוכנות הידיעות הפלסטינית ואפא. העיתונאי, עזיז יוסף בן 32 מהכפר תעאמרה הסמוך לבית לחם, נפגע מאש חיילי צה"ל כשסיקר עימותים בעיר בית לחם בין צעירים פלסטינים וכוחות צה"ל.

שוב אש על גילה

חילופי האש בשטחים ובירושלים החריפו אתמול (יום ו') וסיכמו יום נוסף של אלימות, בו נהרגו 4 פלסטינים ומספר אזרחים וחיילים ישראלים נפצעו. ההרוגים הפלסטינים הם נער, שנהרג בקלקיליה, צעיר, שנהרג בטול כרם, בן 28, שנהרג באל-בירה והרוג נוסף בחברון. הפלסטינים דיווחו על יותר מ-250 פצועים, מתוכם כמה במצב קשה.
סמוך לחצות נורתה אש לעבר מוצב צה"ל בצומת שדמה, סמוך לבית סחור. חיילי צה"ל לא השיבו אש. אש נורתה גם לעבר התנחלות בית חגי בהר חברון. חיילי צה"ל ירו באוויר.
במהלך הערב נורתה מספר פעמים אש מאיזור בית-ג'אלה לעבר שכונת גילה שבירושלים. צה"ל השיב למקורות הירי אש מקלעים מן הקרקע וממסוקי קרב וירה שני פגזים. בגילה נפגעו קרוב לעשר דירות וכן בית הספר ברחוב הליש.
מוקדם יותר הערב פרצה שריפה במפעל "תלמה" באזור התעשייה עטרות בצפון ירושלים. צעירים פלסטיניים, כנראה מקלנדיה, התרברבו בפני עוברים ושבים כי הם אלה שהציתו את המפעל. כוחות כיבוי הוזעקו למקום ופעלו לכיבוי האש.
במהלך הערב הושלכו גם שני בקבוקי תבערה מגשר הגבעה הצרפתית לעבר מכוניות בצומת. הבקבוקים התנפצו אך לא התלקחו. בקבוק תבערה הושלך גם לעבר מכונית בכניסה למחנה הפליטים שועפת. הבקבוק לא התנפץ ולא התלקח.
חילופי אש היו גם באיזור יריחו, לאחר שעל מפקדת הקישור במקום נפתחה אש מכיוון קזינו "אואזיס". טנקים של צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי.

המטיפים קראו לאלימות

המטיפים במסגדים ברמאללה קראו בצהרים למתפללים לצאת לרחובות ולהתעמת עם חיילי צה"ל. בעקבות כך, פרצו עימותים קשים באזור רמאללה ואל בירה בהם השתתפו אלפי פלסטינים.
מטען מאולתר הושלך לעבר חיילי צה"ל ברחוב השללה בחברון והתפוצץ. החיילים לא נפגעו. במקביל נזרקו במקום עשרות בקבוקי תבערה.
שוטר מג"ב נפצע באורח קל ממטען שהושלך לעבר הסיור בו נסע, באל חאדר, סמוך לכביש המנהרות.
בצומת איו"ש יידו מאות פלסטינים אבנים לעבר חיילי צה"ל. גם בקבר רחל היו עימותים והושלכו בקבוקי תבערה לעבר החיילים. אבנים הושלכו גם לעבר שיירה שהייתה בדרכה לנצרים ולעבר עמדת צה"ל בכפר דרום ואש נורתה לעבר עמדת צה"ל במחסום ארז. כן נרשמים עימותים בקלנדיה, קלקיליה, ג'נין, טול כרם ואל-בירה.
פלסטיני, שעסק במסיק זיתים סמוך לישוב אלון מורה, פתח הבוקר באש לעבר חיילי צה"ל. החיילים לא נפגעו והשיבו באש.
ברצועת עזה נורו יריות לעבר סיור צה"ל סמוך לכפר דרום ולעבר מוצב צה"ל באיזור היישוב נווה דקלים. בשני המקרים השיבו כוחות צה"ל אש לעבר מקורות הירי. לצה"ל לא היו נפגעים. ידויי אבנים היו לאורך רוב שעות היום על מוצבי צה"ל במחסום ארז, נווה דקלים ורפיח.

דגלים פלסטינים בהר הבית

5,000 מתפללים פלסטינים באו ביום שישי בצהרים לתפילות בהר הבית. על כיפת הסלע הונף דגל פלסטין. לכותל המערבי הגיעו מתפללים יהודים מעטים. ברחבה הריקה הוצבו בעמדת המתנה ניידות משטרה ואמבולנסים. הדגל הפלסטיני הורד מהמקום בשעות הערב על-ידי כוחות הביטחון הישראלים.
מאות פלסטינים קיימו תהלוכה בהר הבית והניפו את דגל פלסטין ואת דגל החמאס. ברחוב סולטן סולימאן, סמוך לשער שכם בעיר העתיקה, הפגינו מאות פלסטינים וקראו קריאות "אללה הוא אכבר". כוחות משטרה רבים ליוו את ההפגנה.
הפלסטינים הביעו זעם על החלטת המשטרה להגביל ל-35 את גילם של המתפללים המוסלמים. בשבועיים האחרונים מנעה המשטרה את כניסתם של מתפללים מתחת לגיל 45, אולם למרות הורדת הגיל ל-35, בוואקף המוסלמי מאשימים את ישראל בהתנכלות לפלסטינים ובפגיעה בחופש הפולחן.
בסיום התפילות התפזרו אלפי המתפללים בשקט.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:רויטרס
האש בשטחים. המטיפים קראו לצאת ולהתעמת
צילום:רויטרס
צילום: איי פי
התפילות בהר הבית. שקט יחסי
צילום: איי פי
מומלצים