שתף קטע נבחר

6 שנות מאסר לנהג שדרס למוות שוטר

בנוסף ישלם ויקטור זרגריאן 25,000 שקלים להוריו של השוטר ו-10,000 לאלמנתו. רישיונו נפסל לצמיתות

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ה') שש שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על ויקטור זרגריאן, שדרס למוות את השוטר אריאל מורי באוקטובר 98'.
השופטת רינה משל שוהם פסלה את רשיונו של זרגריאן לצמיתות. זרגריאן יפצה ב-15 אלף שקל את אשתו של מורי, חגית, וב-25 אלף שקל את הוריו של השוטר. כמו כן הוא ישלם קנס בסך 10 אלף שקל למדינה. הרכב בו בוצע התאונה יוחרם.
לאחר מתן גזר הדין האשימו הוריו של זרגריאן את השוטר מורי בתאונה. האם מגי אמרה: "השוטר עשה הכל נגד החוק, הוא נכנס לתוך הכביש ואם היתה לו זכות היום להגיד משהו מהשמים, הוא היה נותן תשובה אחת והיא 'תשחררו את ויקטור כי הוא לא אשם'".
האב משה: "מגיע לו עונש על הפקרה ועל הפקרה בלבד. זה לא בסדר שהוא השאיר אותו פצוע, החבר שלו שיכנע אותו לברוח ועל זה הוא משלם את המחיר".
עורך דינו של זרגריאן, ששי גז, הודיע כי יערער על הכרעת הדין לבית המשפט העליון. כמו כן הוא ביקש מבית המשפט לעכב את ביצוע העונש.

"ענישה מרתיעה"

בגזר הדין כותבת השופטת, כי "היקף הקטל בכבישים מחייב לראות תופעה זו כמכת מדינה חמורה, אשר לבית המשפט ליטול חלק בביעורה, על ידי החמרה וענישת עברייני תנועה, ובפרט הענשה של נהגים אשר בנהיגתם מפגינים זלזול מחפיר בחיי אדם. למען ביטחון הציבור, ולמען מניעת שכול ומכאוב חסרי טעם ותוחלת".
"יש לנקוט בענישה מרתיעה, הולמת ואף כואבת", כתבה השופטת, שהחליטה להחמיר בעונשו של זרגריאן בשל הרשעות קודמות בתחום התעבורה. "כמו השור המועד, כך גם הנאשם הפר את חוקי התעבורה, פעם אחר פעם".

דרס וברח

התאונה אירעה באוקטובר 1998, בשעה 01:30 בלילה. זרגריאן נהג במכונית שחורה בכביש החוף מכיוון דרום לצפון. במכונית היו עימו חברתו דאז וזוג נוסף שישב במושב האחורי. בשולי הכביש ניצבה מכונית משטרה ולצידה עמד מורי, שבאותה עת כיוון ממל"ז (מד לייזר) לעבר המכוניות המתקרבות.
על פי כתב האישום, קלט מורי את רכבו של זרגריאן נוסע במהירות של 126 קמ"ש. כשניסה מורי לעצור את הרכב ונכנס לנתיב נסיעתו, פגע בו זרגריאן והוא נפצע ומאוחר יותר מת מפצעיו. השופטת קבעה כי זרגריאן לא הביט אל הכביש כלל, אלא על חברתו במהלך הנסיעה, והיא זו שהתריעה בפניו שמישהו נמצא על הכביש. עוד קבעה השופטת שזרגריאן הבחין במורי כשהיה במרחק 148 מטר ממנו ושלוּ היה מתרכז בנהיגה, יכול היה להבחין בו ממרחק של 230 מטר ולמנוע את התאונה.
זרגריאן הורשע גם בסעיף של הפקרות, מכיוון שלאחר שפגע בשוטר, וידע שפגע בו - המשיך בנסיעתו ולא בדק אם הוא יכול להגיש לו עזרה, וכן בסעיף של שיבוש הליכי משפט, מכיוון שלאחר האירוע, ניקה את רכבו מכתמי דם.
לאחר תחילת המשפט פרץ סכסוך בין אלמנתו של השוטר מורי לבין משפחתו. האלמנה יצרה קשרי ידידות עם הנהג וביקשה להקל בעונשו, ואילו המשפחה זעמה עליו וטענה כי יש לגזור עליו עונש קשה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
נשלח לכלא. זרגריאן
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים