שתף קטע נבחר

ישראל סגרה את הקונסוליה באלכסנדריה

למרות שבמשרד החוץ הזהירו כי סגירת הקונסוליה תתפרש כצעד מדיני רגיש ביחס למצרים, נסגרה הנציגות, שעיקר הפעילות בה הסתכמה "בהעלאת והורדת הדגל מדי יום". גורמים במשרד החוץ: זו סגירה זמנית

"מברק אחרון מאלכסנדריה" - זו היתה כותרת המברק שנשלח בסוף השבוע מהקונסוליה הישראלית באלכסנדריה שנסגרה ביום חמישי.
במשרד החוץ דיווחו כי מעתה תופעל הקונסוליה דרך השגרירות בקהיר באמצעות עובד מקומי. בזאת, למעשה, תמה פעילותה הדיפלומטית של ישראל בקונסוליה. גורמים במשרד החוץ אמרו ל-ynet עם זאת כי "הסגירה זמנית ופעילות הקונסוליה תחודש".
באחרונה התקיימו במשרד החוץ דיונים על סגירת הקונסוליה, במסגרת הדיונים על סגירת נציגויות ישראליות בעולם בשל קשיי תקציב. גורמים במשרד טענו שהחזקת הקונסוליה מיותרת, משום ש"עיקר הפעילות המתבצעת בה היא הרמת והורדת הדגל מדי יום".
בתגובה, אמרו גורמים בכירים כי יש להימנע מסגירה כזו. הבכירים הזהירו שהסגירה תהיה צעד מדיני רגיש, שעלול לשדר למצרים מסר מדיני מוטעה. "זה לא הזמן לקפל דגלים במדינה שיחסינו איתה רגישים", אמר מקור במשרד החוץ.
בעבר היתה ציפיה כי בעקבות הסכם השלום עם מצרים תתקיים באמצעות הקונסוליה פעילות כלכלית ומדינית ענפה יותר. לאחרונה שב לארץ הקונסול מאיר משען, שכיהן בתפקידו כחמש שנים לאחר שסיים את שליחותו. במקומו לא מונה קונסול אחר. כך שבפועל, הקונסוליה איננה מאוישת בקונסול או בקצין ביטחון, למרות שמשרד החוץ ממשיך לשלם שכר דירה וטלפון.
בתוך כך פועל משרד החוץ לסגירת נציגויות נוספות, כפי שהוחלט. שגרירות ישראל בניו זילנד צפויה להיסגר בשבוע הבא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים