שתף קטע נבחר

"נבדוק איך להעמיד לדין את אנשי גוש שלום"

כך אמר היום שר המשפטים שטרית, במתקפה חריפה על אנשי גוש שלום וכוונתם למסור מידע אודות חיילי צה"ל לבית הדין הבינלאומי בהאג. "פעולה של מלשינים", כינה זאת שטרית. רובינשטיין: ייתכן שהדבר אפשרי

שר המשפטים מאיר שטרית הודיע היום (ב') כי הוא בוחן דרכים חקיקתיות להעמיד את אנשי "גוש שלום" לדין, בעקבות דבריהם כי יאספו מידע נגד קצינים וחיילים בצה"ל המשרתים בשטחים, על מנת להעבירו לבית הדין הבינלאומי בהאג.
השר שטרית תקף בחריפות את הדברים וכינה אותם "פעולה של מלשינים". הוא גילה כי הפנה בקשה ליועצים המשפטיים במשרד "שיבדקו את האפשרות באמצעות חקיקה להעמיד את אותם ישראלים לדין". שטרית הוסיף ואמר כי "זו בושה וחרפה, שישראלים יוזמים העמדה לדין של קצינים בצה"ל. פשוט חצופים".
שטרית אמר תחילה כי היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, בחן את הדברים ולא מצא עילה להעמיד את אנשי "גוש שלום" לדין, אך מאוחר יותר אמר שטרית כי לדברי רובינשטיין, "יכול להיות שקיים סעיף בחוק שיאפשר העמדה לדין של אותם ישראלים המתכוונים להעביר חומר לבית המשפט הבינלאומי בהאג נגד קצינים וחיילים".
בעניין הפגיעה באזרחים פלסטינים בתקופה האחרונה אמר השר שטרית כי "חבל שקורות טעויות, אבל בזמן מלחמה יש טעויות". הוא התייחס לכך ששר הביטחון בנימין בן אליעזר הורה לרמטכ"ל להגיש בתוך חמישה ימים מסקנות של חקירה בנושא ואמר כי הוא תומך בכך, אבל מתנגד לסגנון. "ומה יקרה אם אחרי חמישה ימים הוא לא יגיש את הדו"ח, הוא יפטר אותו?" אמר שר המשפטים.
מ"גוש שלום" נמסר בתגובה ל-ynet כי "מזה חודש ימים נשמעים איומים מצד ראש הממשלה, מפקד חיל-האויר ושר המשפטים, בדבר כוונות לחקור ולהעמיד לדין את חברי הארגון. שלחנו מכתבים לקצינים בצה"ל, שבהם הסברנו כי פעולות שנעשו על ידם עלולות להיחשב כעבירות על החוק הבינלאומי. מדובר בפעולות של ענישה קולקטיבית, הריסת בתים, פגיעה בתושבי עיר שבה עצרו מבוקשים וכדומה. גם לאחר שראש הממשלה הורה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח נגדנו בחקירה - הדבר לא נעשה, כי אין עבירה על החוק מצידנו. להיפך. מי שעבר על החוק הוא מפקד חיל האויר, שגרם למותם של 15 אזרחים חפים מפשע בימים האחרונים".
זו איננה הההתבטאות הראשונה של שר המשפטים שבה הוא מבהיר בעת האחרונה כי יטיל את כל כובד משקלו כדי לסייע למלחמה בארגוני הטרור. לפני כשבוע הודיע שטרית כי הוא תומך בהצעתו של שר הפנים אלי ישי, לשלול את אזרחותם של תושבי מזרח ירושלים שהשתתפו בחוליית הטרור מסילואן. כמו כן הודיע שטרית כי יתמוך בכוונת כוחות הביטחון להרוס את בתיהם של משפחות המחבלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
שטרית.
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים