שתף קטע נבחר

אחרי 5 שנים: המועצה לדמוגרפיה חוזרת לפעול

שר העבודה והרווחה החליט להפעיל מחדש את המועצה כדי "להבטיח את צביונה של ישראל כמדינה יהודית". ח"כ ברכה קורא לראש הממשלה וליועץ המשפטי למנוע את כינוס המועצה: "בניזרי מאמץ את משטר האפרטהייד"

שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי, החליט על הפעלתה מחדש של המועצה הציבורית לדמוגרפיה, לאחר הפסקה בת חמש שנים. המועצה תפעל החל ממחר (ג') במטרה "להבטיח את שמירת צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית".
המועצה הוקמה לראשונה בשנת 1967, ומשימתה העיקרית היתה: "לגבש קווים למדיניות דמוגרפית, שתבטיח את שמירת צביונה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי, כמובן תוך הימנעות מאפליה של מגזרים אחרים".
המועצה אורגנה מחדש, וחברים בה, התנדבות, כ-40 אנשי ציבור ובעלי מקצוע מתחומי החברה, המשפט, הכלכלה, החינוך והאקדמיה. פעילות המועצה תיעשה באמצעות ועדות משנה שיגבשו המלצות שיועברו למשרדי הממשלה, באמצעות שר העבודה והרווחה.
בישיבת הפתיחה של המועצה יועלו בין היתר הנושאים הבאים: עידוד הילודה, סוגיית העובדים הזרים בישראל והיבטיה הדמוגרפיים. שר העבודה והרווחה אמר כי מצא לנכון להפעיל את המועצה מחדש, "על רקע המתרחש בחברה הישראלית כיום".
יו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, קרא ליועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין ולראש הממשלה אריאל שרון להתערב כדי לבטל את כינוס המועצה. לדבריו, מדובר במועצה לטוהר הגזע, ולא לדמוקרטיה. "בניזרי ואנשי ש"ס מתוסכלים ממצבם בדעת הקהל, מההיחלשות המתמדת, על גבה של האוכלוסיה הערבית מנסה הפוליטיקאי המתוסכל הזה ליצור פרובוקציות, בניסיון נואש להציל מעט מכוחה של תנועתו".
ברכה אמר כי הוא מתכוון לפנות לארגוני זכויות אדם בעולם ולמוסדות האחראים באו"ם כדי להתריע על מה שעלולה המועצה הזו לסמל מבחינת הדמוקרטיה, לזכויות המיעוט הערבי בארץ. "בשעה שבדרום אפריקה עוסקים בניסיון לשפר את מצבו של העולם ואת איכות חיי האדם, מתעקש בניזרי לאמץ שיטות של המשטר הקודם, הגזעני, בדרום אפריקה, משטר האפרטהייד, שסופו היה להיזרק לפח הזבל של ההיסטוריה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון YNET
על רקע המתרחש בחברה הישראלית. בניזרי
ארכיון YNET
מומלצים