שתף קטע נבחר

המבקר: לא לפגוע במעמד הפתולוג שהעיד על אי סדרים

ד"ר חן קוגל האשים: הנהלת המכון לרפואה משפטית מתנכלת לי בעקבות עדותי בוועדת הבדיקה. מבקר המדינה הורה למשרד הבריאות לערוב למעמדו של קוגל, עד לבירור טענותיו

מבקר המדינה הורה למשרד הבריאות לערוב לכך שמעמדו של ד"ר חן קוגל, הרופא הבכיר המועסק במכון לרפואה משפטית, לא ייפגע. זאת בעקבות פנייתו של קוגל למבקר, בטענה שסמכויותיו קוצצו בעקבות עדותו על אי סדרים במכון באבו כביר.
קוגל פנה השבוע למבקר, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, בבקשה לקבל סעד משפטי ובדרישה להגן עליו מפני מה שכינה "התנכלויות" מצדו של מנהל המכון, פרופ' יהודה היס. במכתב ששיגר למבקר המדינה האשים קוגל, כי לאחר שהעיד נגד היס בוועדת סגלסון, שבדקה את הנעשה במכון, החלה ההנהלה להתנכל לו ולנשלו מכל תפקידיו וסמכויותיו.
ועדת הבדיקה, בראשות השופט בדימוס אריה סגלסון, מונתה לפני כשנתיים בעקבות חשיפת "ידיעות אחרונות" אודות סחר באיברים, שהוצאו מגופות ללא אישור מבני המשפחה. במסגרת עבודתה חקרה הוועדה פתולוגים בכירים במכון, בהם ד"ר קוגל.
לדברי בא כוחו של קוגל, עו"ד עופר בר טל, הורה מבקר המדינה למשרד הבריאות להקפיא כל שינוי בסטטוס של מרשו עד לבירור טענותיו. המסר הועבר אתמול (ד') למנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר בועז לב, באמצעות ראש המחלקה המשפטית במשרד מבקר המדינה, עו"ד נאוה רז.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אורן אגמון, ידיעות אחרונות
ראש המכון לרפואה משפטית, פרופ' היס
צילום אורן אגמון, ידיעות אחרונות
מומלצים