שתף קטע נבחר

המשביר לצרכן מצאה שוכר לשטח הארד-רוק קפה

תשכיר שטח המסעדה שנסגרה ב-14 דולר למ"ר לרבוע הכחול - שתרחיב הסניף בדיזנגוף-סנטר. ביהמ"ש אישר מכירת נכס לרבוע כחול

לאחר 4 שנים בהן עמדה מסעדת הארד-רוק קפה לשעבר בדיזנגוף סנטר שוממה, הצליח המשביר לצרכן להשכיר סוף סוף את שטח המסעדה - כ-700 מ"ר - לרשת הרבוע הכחול. המסעדה נסגרה לאחר שנקלעה לקשיים ונסגרה.
השכרת השטח תיעשה במקביל לביטול שטחי המכירה של רשת המשביר בקומת הקרקע והצטמצמותה לשתי קומות.
יעקב ליפשיץ, יו"ר המשביר לצרכן, אמר ל"ידיעות אחרונות" כי הושג זכרון דברים עם הרבוע הכחול המפעילה סניף של רשת המזון בשטח של כ-1,100 מ"ר בקומת המרתף של המשביר. על-פי ההסכם, תכפיל הרשת את שטחו של הסניף הרבוע הכחול במקום ותשכור מידי המשביר, במחיר של 14 דולר למטר, את שטחה של המסעדה בתוספת שטח נוסף. בסך הכל יתפרס סניף רשת המזון על 2,200 מ"ר, המהווים כשני שליש משטח קומת הקרקע של המשביר.
סניף של רשת הארד-רוק קפה האמריקנית נפתח בישראל ב-1995 בהשקעה של 3.8 מיליון דולר, זכה בתחילה בהצלחה רבה, ותורים ארוכים השתרכו לפתחו. בהמשך שכחה ההתלהבות וב-1997 נסגר המקום לאחר שהזכיין צבר חובות בסך 5 מיליון שקל.
ליפשיץ אמר, כי על השכרת יתרת שליש קומת המרתף מתנהל מו"מ עם גורם נוסף. ליפשיץ העריך כי תוך חודשיים ניתן יהיה לפנות את הקומה, צעד שישיג חיסכון ניכר בהוצאות התפעול של הרשת. לדבריו, ניתן לצמצם את שטחי המכירה של המשביר ללא פגיעה במכירות. הוויתור על קומה בסניף הדגל בסנטר מצטרף להחלטה קודמת לבטל סניפים שאינם רווחיים, כגון סניף במרכז רעננה, באלנבי בתל-אביב ובחיפה.

ביהמ"ש אישר מכירת נכס לרבוע כחול

במקביל נודע, כי ביהמ"ש אישר את בקשת האגודה השיתופית קו-אופ הרבוע הכחול להתקשר עם בנק הפועלים והמשביר-לצרכן בהסכם, שלפיו התחייבה האגודה לרכוש את שטחי המשביר בדיזנגוף סנטר בתא ב-100 מיליון שקל. זאת, אם המשביר לא תצליח - עד סוף השנה - למכור את נכס הנדל"ן שלה בסנטר (3 קומות).
בכך איפשר ביהמ"ש להבטיח לבנקים הנושים של המשביר, ובראשם בנק הפועלים, כי עד סוף השנה יזרים המשביר לחשבונו 100 מיליון שקל וישפר את מבנה ההון שלו. ברשת מצפים כי בנק הפועלים יגלה כעת יתר גמישות בנוגע לקווי האשראי של המשביר-לצרכן, המצוי במחנק אשראי. הרשת ביקשה אשראי נוסף בסך 60 מיליון שקל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
המשביר. חיסכון בהוצאות תפעול
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים