שתף קטע נבחר

שרון לקח את המינהל, איתם נותר עם תשתיות מקוצצות

ראש הממשלה השלים את "הדיל" עם המפד"ל: הוא קיבל לידיו את מינהל מקרקעי ישראל ואילו המפד"ל קיבלו את תיקי התשתיות (בלי המינהל) והתיירות. הכל - תמורת התמיכה בתקציב. השר איתם: "אנחנו הסיעה הכי יקרה בכנסת"

ראש הממשלה אריאל שרון העביר היום (ד') סופית לידיו האחריות על מינהל מקרקעי ישראל והעביר לידיו של השר אפי איתם מהמפד"ל את תיק התשתיות הלאומיות - בלי המינהל. השר יצחק לוי מהמפד"ל קיבל לידיו הבוקר את תיק התיירות, לאחר שחברי סיעת המפד"ל נתנו הסכמתם לשינויים.
בישיבה מיוחדת של מליאת הכנסת אושר פיצול תיק התשתיות והעברת האחריות על מינהל מקרקעי ישראל למשרד ראש הממשלה. 24 ח"כים תמכו ו-4 התנגדו להצעת ראש הממשלה, שנכח בישיבה. השר דני נווה, שהסביר את ההצעה, אמר: "יש היגיון בכך שהמשאב הלאומי היקר ביותר, קרקעות המדינה, יהיה באחריותו הישירה של ראש הממשלה. גם אהוד ברק רצה לעשות זאת, אך בזמנו לא הצליח בכך".
המפד"ל תתמוך בתקציב המדינה שיוגש בחודש הבא לכנסת ובתמורה, החל מהיום, תחזיק בשני תיקים ביצועיים בממשלה. עד כה היו השרים לוי ואיתם שרים ללא תיק ותיקי התשתיות והתיירות נותרו באחריות שרון, מאז פרישת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו.
בישיבת סיעת המפד"ל בצהריים אישרו חברי הסיעה, כי הם מעוניינים בסמכויות שהציע להם ראש הממשלה שרון. קודם לכן, בפגישה שהתקיימה הבוקר בין שר האוצר סילבן שלום לאיתם ולוי, סוכם עוד כי תוקם וועדה לדיון בענייני התקציב שתבחן את הקיצוץ המוצע בחינוך ובקיצבאות הביטוח הלאומי.
"אנחנו הסיעה הכי יקרה בכנסת, על כל שנים וחצי חברי כנסת יש לנו תיק ביצועי", אמר היום יו"ר המפד"ל, השר אפי איתם, בפתח ישיבת הסיעה. על כך שראש הממשלה החליט ליטול ממנו את הסמכות על מינהל מקרקעי ישראל, לב ליבו של תיק התשתיות, אמר איתם כי לא ראה בהחלטה סיבה למאבק.
במפד"ל חשים אי נוחות ומכחישים את ה"דיל" בין תמיכה בתקציב לתיקים המשמעותיים שקיבלו לידיהם. "הצבענו בעד התקציב", אמר איתם, "כי חשבנו שנכון להוריד בהוצאות הממשלה בתקופה כלכלית כה קשה. אנו תומכים עקרונית במדיניות הכלכלית של הממשלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
שרון. המינהל שלי
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. הכי יקרים
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים