שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סאן מפתחת מחשב לינוקס שולחני

  בניסיון נוסף להרחיב את הכנסותיה ולקרוא תגר על מיקרוסופט, הודיעה היום סאן כי ב-2003 תפיץ מחשבי לינוקס זולים עבור משתמשים בבתי עסק וארגונים החל מ-2004

  חברת סאן מיקרוסיסטמס הכריזה היום (ד') כי תפתח ותפיץ מחשבים שולחניים זולים המבוססים על מערכת ההפעלה החופשית "לינוקס". זאת, במסגרת ניסיון נוסף להלום במתחרה הגדולה, מיקרוסופט.
  מחשבי הלינוקס של סאן יופצו בשוק תוך כמה רבעונים, הודיע ג'ון לויאקונו, סגן נשיא סאן ומנהל השיווק בחברה, במהלך כנס המשתמשים SunNetwork בסן פרנסיסקו. סאן מייעדת את מחשבי הלינוקס לחלק התחתון של תעשיית הטכנולוגיה, בניסיון להגדיל את הכנסותיה.
  סאן מפיצה כיום מחשבים רבי עוצמה ותחנות עבודה לארגונים ובתי עסק. החברה משווקת פלטפורמות מורכבות ומגוון יישומים שבמרכזן מערכת ההפעלה "סולאריס" או "לינוקס".
  במקביל, החברה מנסה להרחיב את תחומי פעילותה באמצעות פיתוח מחשבים זולים המבוססים על "לינוקס". זאת, כחלופה למחשבים אישיים המבוססים על מערכת ההפעלה Windows של מיקרוסופט, ששולטת ביותר מ-90 אחוז משוק מערכות ההפעלה למחשבים אישיים.

  לינוקס של סאן - לא למשתמשים ביתיים, בשלב ראשון

  בשלב ראשון, סאן אינה מייעדת את מחשבי הלינוקס השולחניים למשתמשים ביתיים אלא למשתמשי המחשב בבתי עסק וארגונים. למשל, מוקדי מענה ושירות טלפוני, משרדי ממשלה ובתי ספר. סאן הצהירה כי כל עובדיה ישתמשו במחשבי הלינוקס שולחניים.
  סאן תפיץ את מחשבי הלינוקס השולחניים כחלק מסביבת לינוקס הכוללת את מערכת ההפעלה ותוכנות נוספות. על אף שמחשבים אלה יהיו זמינים בשוק רק בעוד שנה או שנתיים, לואוקונו ציין כי חלק ממרכיבי סביבת הלינוקס השולחנית של סאן כבר קיימים. למשל, חבילת היישומים "סטאר אופיס" ודפדפן האינטרנט "מוזילה".
  סביבת הלינוקס של סאן תכלול גם רכיב אמולטור שיאפשר למערכת ההפעלה להריץ יישומים של Windows, כמו מסמכי וורד, על פי מקור המעורה בתוכניות של סאן, שמסר את המידע לאתר ITworld.com.
  סיכויי ההצלחה של סאן בפלח השוק שהיא מכוונת אליו כעת אינם טובים, בהתחשב בניסיונות העבר של החברה. סאן ניסתה להפיץ "מחשבים רזים", תחנות עבודה שמתבססות על שרת מרכזי לביצוע חישובים מורכבים, אך נכשלה במלאכת השיווק.
  המכשול העיקרי בדרכה של החברה לממש את התוכניות הגדולות הוא כספי. כמו חברות רבות אחרות, סאן מתמודדת עם צמצום בהכנסותיה בשנה האחרונה. על אף שהחברה הרוויחה ברבעון האחרון, מומחים מביעים ספק אם יש לה את הממון הדרוש להשקעה במחקר ופיתוח, הנדרשת כדי לעמוד בתחרות מול צבא המפתחים של IBM והברית מיקרוסופט-אינטל.
  רד האט, המפיצה המובילה של מערכת ההפעלה "לינוקס", הודיעה בחודש אוגוסט כי היא מפתחת גירסה חדשה של לינוקס המיועדת למחשבים בבתי עסק וארגונים. גירסה זו תצא לשוק תוך כמה חודשים, מסרה החברה.

  "היתרון: חופש בחירה ממיקרוסופט"

  "לקוחות ארגוניים שירכשו מחשבים שולחניים שלנו יחסכו בעלויות וייהנו מחופש בחירה ממיקרוסופט", מסרה סאן בהצהרה שפירסמה היום, "ראוי לציין, כי עלויות חומרה ירדו מאוד ב-10 השנים האחרונות, בעוד מחיר התוכנה רק עלה", אמר לויאקונו. הוא מייחס את מחירי התוכנה הגבוהים לשליטת של מיקרוסופט בשוק מערכות ההפעלה הביתיות.
  במקביל, סאן הודיעה אתמול (ג') כי תתרום עשרות מיליוני עותקים של חבילת היישומים "סטאר אופיס 6" לבתי ספר באירופה, בניסיון להרחיב את חלקה במגזר הציבורי ברחבי העולם, על חשבון חבילת היישומים "אופיס" של מיקרוסופט. סאן חילקה תוכנה ל-200 מיליוני תלמידים בסין, הונג קונג, טייוואן וסין מאז חודש מרץ. אתמול הכריזה החברה על הרחבת תוכנית החלוקה לצרפת, גרמניה ושבדיה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים