שתף קטע נבחר

"הרשות הפלסטינית לא טומנת את ידה בצלחת"

כך אמר שר הבריאות דהן בעת שביקר את פצועי הפיגוע. ח"כ קליינר: "להפציץ מהאוויר ערים פלסטיניות". ח"כ אלון: "רק טרנספר יביא שלום". ח"כ מוסי רז: "כיבוש השטחים לא ימנע פיגועים"

שר הבריאות נסים דהן הגיע בצהריים (יום ה') לבית החולים "איכילוב", לשם הגיעו פצועים רבים מהפיגוע בתל אביב.
"השקט שהיינו עדים לו היה יחסי", אמר דהן, "פעילות הטרור רוחשת מתחת לפני הקרקע. הרשות הפלסטינית לא טומנת את ידה בצלחת. קיבלנו הרבה התרעות בזמן האחרון. את רובן הצלחנו לסכל. לצערי בפיגוע הזה, המודיעין לא היה ממוקד מספיק. אני קורא לאזרחי ישראל לגלות עירנות".
יו"ר חירות, ח"כ מיכאל קליינר, אמר: "אם שרון אינו מתכוון להפציץ את הערים הפלסטיניות מהאוויר - שיילך לבחירות". לדברי קליינר, יש להודיע לפלסטינים על ההפצצה ולהשאיר את מעברי הגבול פתוחים לכל פלסטיני שיירצה לברוח.
"שרון צריך להבין שאינו יכול להושיע גם את עם ישראל וגם את התדמית שלו וחבל שהוא מנסה לנהל מלחמה מלוכלכת עם כפפות סטריליות על הידיים", אמר קליינר.
יו"ר מולדת, ח"כ בני אלון אמר: "השקט המדומה חלף ומשאיר אותנו עם האמת הכואבת, רק טרנספר יביא שלום".
ח"כ הרב חיים דרוקמן (מפד"ל) אומר בתגובה כי הפיגועים הקשים הם תזכורת לכך שישראל בעיצומה של מלחמה. "אנו במלחמה אכזרית מול מרצחים שפלים שמגמתם שפך דם של חפים מפשע. עלינו לפגוע ברוצחים גם אם הם מקיפים עצמם בבני משפחתם. יש להרוס את בתיהם ולגרשם, אך לא לעזה, אלא מהארץ בכלל. יש להרוס את בתיהם של הטרוריסטים ולגרש את בני משפחותיהם ואם יש בעיות משפטיות יש לפתור אותן, אך בשום פנים לא להיכנע לטרור", אומר דרוקמן.
ראש עיריית ת"א רון חולדאי שהגיע לבקר את הפצועים, אמר כי "המחבלים עדיין מנסים לבצע פיגועים, והמוטיבציה שלהם עדיין קיימת".
ח"כ מוסי רז ממרצ שלל תגובה כוחנית נוספת מצד ישראל. "אני מביע צער עמוק על הפיגוע היום, שמוכיח פעם נוספת כי כיבוש השטחים אולי נתן כמה ימי שקט, אך יוביל אותנו לאבידות נוראות יותר. שליטה בשטחים מצמצמת פיגועים לזמן הקצר ואחר כך נקבל גם מגה-פיגועים. גם ב-67' אמרו ששליטה בשטחים תמנע פיגועים ואז קיבלנו את מלחמת ההתשה ויום הכיפורים והאינתיפאדות. בתור צעד ראשון יש לשבת ולדבר עם הפלסטינים ולהתחיל עם פינוי של מאחזים והתנחלויות מבודדות".
יו"ר האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר בעקבות הפיגוע כי יש לפרק את הרשות הפלסטינית ולגרש את יאסר ערפאת.
"ערפאת וחבריו הם האחראים הישירים למעשי הטרור ולכן הם הכתובת היחידה למיגור הטרור. הדרך היחידה לעשות זאת היא פירוק מיידי של הרשות וסילוק היושב בראשה", אמר.
מזכ"ל מפלגת העבודה ח"כ אופיר פינס אומר, כי "הפיגוע הקשה היום מוכיח שוב את אוזלת היד של ההנהגה הפלסטינית ובראשה ערפאת, שמדברת על הפסקת הפיגועים, אך בפועל אינה עושה די. יחד עם זאת, חשוב לזכור שבאמצעים צבאיים ניתן לקנות רק פסקי זמן בין פיגוע לפיגוע, ולא פיתרון אמיתי".
יו"ר שינוי ח"כ יוסף טומי לפיד אומר כי כל מי שהאזין לדברי ראשי שירותי הביטחון לאחרונה, ידע שלא היתה הפסקה בניסיונות לפיגועי טרור, אלא שהניסיונות נכשלו בזכות עירנות הצבא והשב"כ. עוד אמר לפיד כי "כל מי שהשלה את עצמו שהרשות מצליחה לעשות סדר בביתה, למד ביומיים האחרונים שדבר לא השתנה ורק היד הקשה מסוגלת לצמצם את מעשי הטרור".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
הגיע לביקור. דהן
צילום: אתר הכנסת
מומלצים