שתף קטע נבחר

"יוני הגיע ללמוד בישראל - ונפצע אנושות בפיגוע"

יוני ג'סנר ובן דודו גדעון בלאק, בוגרי תיכון מבריטניה, הגיעו ללמוד בישיבה בתוכנית מיוחדת לתלמידים מחו"ל. יוני נפצע באורח אנוש וגדעון באורח קל בפיגוע בתל אביב. הרב עמיטל: "שניהם תלמידים מצוינים שהגיעו לישראל מתוך ציונות"

יוני ג'סנר, בן 18 מגלזגו שבסקוטלנד נפצע אתמול (יום ה') אנושות בפיגוע בתל אביב. יוני הגיע לישראל כדי ללמוד בישיבת הר עציון באלון שבות במסגרת תוכנית לימודים מיוחדת לבוגרי תיכון מחו"ל. בן דודו, גדעון בלאק, נפצע באורח קל בפיגוע.
השניים שהגיעו מבריטניה, נסעו אתמול לתל אביב כדי לבקר את אביו של גדעון ששהה במלון באזור. הבוקר הגיעה לישראל גם אמו של יוני ג'סנר, והיא שוהה לצד מיטת בנה בבית החולים איכילוב בתל אביב. שגריר בריטניה בישראל, שרדד קופר-קולף, ונציגי השגרירות מלווים את משפחות גסנר ובלק מרגע היוודע דבר הפציעות. הוא אמר ל-ynet כי הבוקר ב-9:00 הגיעו מלונדון 11 קרובי משפחה של הפצועים, וכי אחר הצהריים תגיע קבוצה נוספת. "זאת משפחה גדולה מאד ומלוכדת", הסביר קופר-קולף, "הם נמצאים בסיטואציה קשה מאד, הם עדיין בשוק. הוריו של ג'סנר התגוררו לפני מספר שנים בארץ, הם נפרדו, אביו נשאר פה ואמו נישאה מחדש בחו"ל. אנחנו מעניקים להם את כל התמיכה שאפשר, בארגון הטיסות ובבירוקרטיה המקומית".

הרב עמיטל: הם הגיעו מתוך ציונות

הרב יאיר קאן, שליווה את אמו של יוני, סיפר כי שני התלמידים הגיעו לישיבה לפני שנתיים לתוכנית לפני לימודיהם באוניברסיטה בארצם. הוא ציין כי "מצב המשפחה אינו קל". הרב עמיטל, ראש ישיבת הר עציון, סיפר ל-ynet כי "שניהם בחורים מצוינים ותלמידים מצויינים. הם הגיעו לארץ מתוך ציונות, על אף האינתיפאדה למציאות הזו שאנחנו חיים יומיום כדי ללמוד".
לצד התלמידים הישראלים, לומדים בישיבה כ-150 תלמידים מחו"ל, בעיקר מארה"ב ובריטניה. הרב עמיטל סיפר כי "חשש מפיגועים קיים בקרב התלמידים כמו אצל כולנו. גם ההורים חוששים ומבקשים שהתלמידים ימעטו לצאת מהישיבה ויסעו רק בתחבורה ציבורית ממוגנת ירי, אבל הם מגיעים מחו"ל למרות הכל ואני מעריך אותם על זה מאוד. בחגים האחרונים חלק מהתלמידים נסעו הביתה לאחר הפיגוע בנתניה בפסח אבל כולם חזרו. הם באים ללמוד תורה וחלקם אף עושים מעין שירות צבאי מקוצר. יש כבר 500 משפחות בישראל של תלמידים שחזרו לכאן בעקבות התוכנית וזה אומר הכל".

מצב הפצועים

27 מפצועי הפיגוע ברחוב אלנבי, מאושפזים הבוקר בבתי החולים. בבית החולים "איכילוב" בתל אביב נותרו 17 פצועים, בהם אחד במצב אנוש, חמישה במצב קשה, שלושה במצב בינוני והיתר קל. בבית החולים "שיבא" בתל השומר נותרו חמישה פצועים, אחד במצב קשה וארבעה במצב קל. בבית חולים "בלינסון" בפתח תקווה נותרו ארבעה פצועים, שלושה בינוני ואחד קל. בבית החולים "וולפסון" בחולון פצוע קל בלבד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
הפיגוע בתל אביב
צילום: ערוץ 2
מומלצים