שתף קטע נבחר

אב נהרג ושלושה ילדיו נפצעו בפיגוע ירי בחברון

ההרוג: שלמה יצחק שפירא, בן 48 מירושלים. שלושת ילדיו נפצעו, אחד באורח קשה ושניים קל-בינוני. אם הילדים ובת נוספת התחרטו ברגע האחרון ולא הצטרפו לנסיעה. האש נורתה מכיוון הקסבה - והחיילים השיבו אש לעבר המחבל. אלפי מתפללים פונו מהמקום. היום אמורות להימשך החגיגות בעיר

הרוג ושלושה פצועים בפיגוע ירי אמש (ב') ביישוב היהודי בחברון. ההרוג הוא שלמה יצחק שפירא, בן 48 משכונת רמות בירושלים, שנפצע אנושות ונפטר בחדר הטראומה ב"הדסה עין כרם". הפצועים הם שלושת ילדיו - שוקי בן ה-9 שמצבו קשה ושני פצועים קל-בינוני, פנחס בין ה-12 ויהודה בן ה-18. שלמה יצחק שפירא הובא למנוחות הלילה.
ההרוג נסע עם ילדיו להתפלל במערת המכפלה. גיסתו רבקה סיפרה: "הוא רצה לעשות לילדים יום של כיף. אשתו ובת נוספת, שעומדת להתחתן בעוד ימים אחדים, עלו גם הם על הרכב, אבל התחרטו ברגע האחרון וחזרו הביתה". לבני הזוג שלושה ילדים נוספים, שלא היו בחברון.
כאשר הגיעו האב ושלושת ילדיו, הם נעמדו בפתח מערת המכפלה, ואז נורו לעברם יריות מכיוון הקסבה. "הוא היה אב מסור, איש מיוחד במינו שהילדים היו כל עולמו. אני לא יודעת איך אשתו, אשה ענוגה, שברירית, תסתדר בלי המשענת שלה", אמרה הגיסה.

פתח באש

הפיגוע אירע בעת שבחברון ביקרו אלפים שהגיעו לתפילת החג במערת המכפלה. הנפגעים יצאו מהמערה והחלו ללכת לעבר שכונת אברהם אבינו, ואז פתח המחבל באש מרובה קלצ'ניקוב. המתפללים שהיו במקום פונו בעקבות הפיגוע באוטובוסים ממוגנים. כוחות צה"ל נזעקו למקום, החלו לירות לעבר המחבל שביצע את הפיגוע ופתחו בסריקות.
נעם ארנון, דובר היישוב: "צריך לטהר את הקסבה, שהיא קן צרעות שצריך לטפל בו. נקווה שעכשיו, אמנם במחיר כואב, יסיקו את המסקנות ויטהרו את הקסבה. המחבלים לא יצליחו לשבור אותנו. כמו שהיום היו פה אלפי יהודים כך גם מחר יגיעו אלפי יהודים. לא ניתן להם להפר את אווירת החג ונמשיך בחגיגות". בשעת לילה הגיעו כמה עשרות מתושבי חברון לאיזור הפיגוע וניסו להיכנס לקסבה. כמה מהם עוכבו לחקירה. החגיגות בעיר אמורות להימשך היום.
אייל נוקד, תושב היישוב חברון, נהג אמבולנס ומתנדב ב"הצלה יהודה ושומרון", היה מהראשונים שהגיעו למקום האירוע. נוקד סיפר ל-ynet: "שמעתי צרור של יריות, ואז טסתי לכיוון. זיהיתי את המקום בו היה האירוע, בין מערת המכפלה לשכונת אברהם אבינו. ראיתי מספר פצועים ולקחתי את הציוד שהיה בידי והענקתי טיפול לפצועים. הזעקתי את כל הכוחות למקום, וחבר'ה של מתנדבי הצלה יהודה ושומרון שהיו באזור, וכל זה תחת אש. הצלחנו לגרור את הפצועים לצד, מאחורי מחסה, בגלל שהירי המשיך. ביצענו הנשמה, ואז הצלחנו לחבור לאמבולנס".
יש לציין כי בצה"ל שקלו בימים האחרונים לסגת מחלקים מהעיר, כהמשך לתוכנית "עזה ובית לחם תחילה". בסופו של דבר הוחלט שלא לסגת - בשל הפיגועים האחרונים. בחודשים האחרונים היו מספר פיגועי ירי באיזור - שנגמרו ללא נפגעים. גם בסוכות בשנה שעברה היה פיגוע במקום.
"לא ניתן למנוע הרמטית תנועה של חמושים בעיר", אמרו גורמים באוגדת יהודה בתגובה לפיגוע, "וזאת - למרות שכבר נעצרו מאות מחבלים בחודשים האחרונים בעיר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
אחד הפצועים מגיע לבית החולים
צילום: ערוץ 1
מומלצים